Mocny wynik Soudal za 2023 rok
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Kolejny rok z rzędu firma Soudal, światowy lider w sektorze chemii budowlanej, wypracowała doskonałe wyniki finansowe. Belgijski koncern osiągnął łączny obrót brutto w wysokości 1,34 miliarda euro, odnotował 118 milionów euro EBITDA oraz zysk netto w wysokości 51 milionów euro. Wzrosła również liczba pracowników firmy, która zatrudnia obecnie 4115 osób.
Soudal jest największym w Europie niezależnym producentem uszczelniaczy, klejów i pianek poliuretanowych oraz pionierem w dziedzinie nowoczesnych technologii dla energooszczędnego i pasywnego budownictwa. Portfolio flagowych rozwiązań firmy obejmuje m.in. Soudal Window System (SWS), czyli system warstwowego montażu okien oraz Soudal Window Installation (SWI) – system do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej, który uzyskał certyfikat Passive House Institute w Darmstadt. W 2023 roku Soudal wygenerował rekordowe wyniki finansowe, osiągając wzrost wolumenu o 7% i przychodów o 3% w porównaniu do roku poprzedniego.
Soudal sukcesywnie umacnia swoją pozycję na światowym rynku chemii budowlanej poprzez nieustanne udoskonalanie i poszerzanie oferty produktowej, opracowywanie innowacji odpowiadających na potrzeby zrównoważonego budownictwa, a także rentowne inwestycje na całym świecie. W ramach zeszłorocznych inwestycji firma m.in. wybudowała nowoczesne centrum dystrybucyjne i biurowiec w Nowej Zelandii oraz przejęła francuską firmę Tramico, jednego z najważniejszych graczy na rynku wstępnie skompresowanych taśm piankowych dla branży budowlanej. Jednak najbardziej intratną transakcją było nabycie większościowego pakietu udziałów we włoskim przedsiębiorstwie Durante Adesivi, które należy do czołowych producent klejów dla przemysłu drzewnego oraz branży montażowej i opakowaniowej. „Transakcja ta stanowi największe przejęcie w dotychczasowej historii firmy Soudal i oznacza wzrost rocznych obrotów o ponad 90 milionów euro, dlatego mamy nadzieję, że w naszym kolejnym raporcie, za rok 2024, będziemy mogli poinformować Państwa, że wygenerowaliśmy łączny obrót o wysokości 1,5 miliarda euro. Dowodzi to, że stale rozwijamy się nie tylko jako producent klejów, uszczelniaczy i pianek, ale również jako odpowiedzialny pracodawco, któremu przyświeca hasło BUDUJ PRZYSZŁOŚĆ” – mówi Vic Swerts, założyciel i prezes firmy Soudal.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.