Green Home – premiera VI etapu
Green Home to od wielu lat sukcesywnie rozbudowywane osiedle położone przy ulicy Suwalskiej na terenie Zielonej Góry. Niedawno zakończyła się budowa V etapu, a już za chwilę ruszy procedura związana z przekazywaniem kluczy do lokali nowym mieszkańcom. Jednocześnie do sprzedaży trafił kolejny, VI etap. Powstaną dwa czterokondygnacyjne budynki z 68 mieszkaniami o powierzchni od 43 do 82 mkw. Wśród nich dostępne są lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Dodatkową powierzchnie stanowią komórki lokatorskie w cenie od 4.000 do 5.000 zł brutto w zależności od metrażu. Pod budynkami powstanie hala garażowa z miejscami jedno- i dwustanowiskowymi. Dla komfortu mieszkańców dostępne będą windy, a dla najmłodszych deweloper przygotuje bezpieczny plac zabaw. - Green Home to zespół nowoczesnych i funkcjonalnie zaprojektowanych budynków. Zróżnicowane powierzchnie pozwalają dostosować lokal do stylu życia i oczekiwań, a tym samym są odpowiednie zarówno dla klientów kupujących nieruchomość na własne potrzeby jak i w celach inwestycyjnych. – mówi Dorota Świderska z biura sprzedaży EBF Development. Cena za metr kwadratowy rozpoczyna się od 6900 złotych brutto, a planowany termin zakończenia tego etapu to marzec 2024 roku. Dużym atutem projektu są pobliskie tereny zielone, które zadowolą każdego miłośnika aktywności fizycznej. Działa również sprawna komunikacja z centrum miasta oraz obwodnicą Zielonej Góry. Z kolei w niedalekiej odległości funkcjonuje szkoła, przedszkole, galeria handlowa oraz liczne punkty handlowo – usługowe.
Kolejny etap Green Home to jedna z kilku inwestycji EBF Development na terenie Zielonej Góry. W realizacji jest także projekt Moniuszki 9 ABCD. Przy ulicy Moniuszki powstaje 6-cio kondygnacyjny budynek ze 192 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 127 mkw. Tym samym do dyspozycji przyszłych mieszkańców są zarówno kawalerki jak i lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Te największe to dwupoziomowe, ustawne apartamenty z przestronnymi tarasami. Na parterze powstaną również 4 lokale usługowe o powierzchni od 61 do 120 mkw. Zakończenie inwestycji to IV kwartał 2023 roku. Z kolei pomiędzy ulicami Zdrojową, Źródlaną i Rzeźniczaka trwa realizacja II etapu osiedla Zdrojowa Polana. Powstaną budynki nr 31, 33, 35, 37, gdzie dla przyszłych mieszkańców przygotowano 200 lokali o powierzchni od 43,16 do 75,82 mkw., a wśród nich mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe. Właściciele lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki. Ceny rozpoczynają się od 6900 złotych brutto za mkw. Planowany termin realizacji tego etapu to I kwartał 2024 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.