Greenvolt zwiększa finansowanie do 400 milionów euro
- Kwota, którą Grupa Greenvolt uzyskała z kredytu konsorcjalnego, wzrosła z 350 do 400 milionów euro ze względu na duże zainteresowanie środowiska finansowego.
- Do konsorcjum bankowego dołączyły dwie nowe instytucje, zwiększając łączną liczbę do 8 międzynarodowych podmiotów uczestniczących w tej operacji finansowej.
- Kwota 400 milionów euro przyczyni się do wzmocnienia bilansu Grupy Greenvolt, przyspieszając rozwój jej projektów wiatrowych, słonecznych i magazynowania energii o łącznej mocy 9,3 GW.
Grupa Greenvolt z powodzeniem zwiększyła swoje finansowanie konsorcjalne z 350 milionów euro do łącznej kwoty 400 mln euro w wyniku dużego zainteresowania ze strony środowiska finansowego. Wzrost ten został wsparty przez dwa dodatkowe banki, w tym nowego korporacyjnego partnera kredytowego, zwiększając łączną liczbę międzynarodowych kredytodawców do ośmiu. Początkowo konsorcjum składało się z jednego inwestora instytucjonalnego i pięciu banków. Cztery nowe instytucje finansowe dołączyły do Grupy Greenvolt jako partnerzy korporacyjni. Wzmocnienie tego konsorcjalnego finansowania, które obejmuje 3-letni okres karencji, podlega warunkom, w tym zabezpieczeniom zwyczajowo stosowanym w podobnych operacjach.
Finansowanie uzyskane za pośrednictwem kredytu konsorcjalnego wzmacnia strategię firmy, polegającą na budowaniu długoterminowych relacji z kluczowymi instytucjami finansowymi w miarę ekspansji działalności w sektorze energii odnawialnej. Świadczy to o ciągłym zaufaniu do biznesplanu Grupy Greenvolt, a poszerzenie grona partnerów bankowych zwiększa zdolność spółki do kolejnej fazy rozwoju.
- Ten wzrost finansowania odzwierciedla zaufanie instytucji finansowych do naszej strategii w sektorze odnawialnych źródeł energii. Podkreśla również korzyści płynące z posiadania funduszu Kohlberg Kravis Roberts & Co jako kluczowego udziałowca, zwiększającego nasz zasięg w środowisku finansowym - mówi João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt.
400 milionów euro przyczyni się do wzmocnienia bilansu Grupy Greenvolt, wspierając rozwój jej portfela projektów w segmencie energetyki przemysłowej i napędzając kolejną fazę rozwoju firmy.
Grupa Greenvolt jest liderem w sektorze energii odnawialnej, koncentrując swoją działalność na wytwarzaniu czystej energii z biomasy resztkowej, realizacji projektów na skalę przemysłową oraz projektowaniu i rozwijaniu rozproszonych źródeł wytwarzania energii. W zakresie biomasy resztkowej Grupa jest obecna w Portugalii i Wielkiej Brytanii, gdzie jest właścicielem Tilbury Green Power i elektrowni Kent. W obszarze energetyki przemysłowej Grupa ma w przygotowaniu projekty wiatrowe, fotowoltaiczne i magazynowania energii w akumulatorach o łącznej mocy 9,3 GW w 16 krajach. W zakresie wytwarzania rozproszonego Grupa nadal rozwija swoją ogólnoeuropejską platformę samowystarczalności energetycznej, która działa już w 12 krajach.
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Ekovoltis dostawcą energii elektrycznej dla Muzeum Wojska Polskiego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.