Greenvolt zwiększa finansowanie do 400 milionów euro
- Kwota, którą Grupa Greenvolt uzyskała z kredytu konsorcjalnego, wzrosła z 350 do 400 milionów euro ze względu na duże zainteresowanie środowiska finansowego.
- Do konsorcjum bankowego dołączyły dwie nowe instytucje, zwiększając łączną liczbę do 8 międzynarodowych podmiotów uczestniczących w tej operacji finansowej.
- Kwota 400 milionów euro przyczyni się do wzmocnienia bilansu Grupy Greenvolt, przyspieszając rozwój jej projektów wiatrowych, słonecznych i magazynowania energii o łącznej mocy 9,3 GW.
Grupa Greenvolt z powodzeniem zwiększyła swoje finansowanie konsorcjalne z 350 milionów euro do łącznej kwoty 400 mln euro w wyniku dużego zainteresowania ze strony środowiska finansowego. Wzrost ten został wsparty przez dwa dodatkowe banki, w tym nowego korporacyjnego partnera kredytowego, zwiększając łączną liczbę międzynarodowych kredytodawców do ośmiu. Początkowo konsorcjum składało się z jednego inwestora instytucjonalnego i pięciu banków. Cztery nowe instytucje finansowe dołączyły do Grupy Greenvolt jako partnerzy korporacyjni. Wzmocnienie tego konsorcjalnego finansowania, które obejmuje 3-letni okres karencji, podlega warunkom, w tym zabezpieczeniom zwyczajowo stosowanym w podobnych operacjach.
Finansowanie uzyskane za pośrednictwem kredytu konsorcjalnego wzmacnia strategię firmy, polegającą na budowaniu długoterminowych relacji z kluczowymi instytucjami finansowymi w miarę ekspansji działalności w sektorze energii odnawialnej. Świadczy to o ciągłym zaufaniu do biznesplanu Grupy Greenvolt, a poszerzenie grona partnerów bankowych zwiększa zdolność spółki do kolejnej fazy rozwoju.
- Ten wzrost finansowania odzwierciedla zaufanie instytucji finansowych do naszej strategii w sektorze odnawialnych źródeł energii. Podkreśla również korzyści płynące z posiadania funduszu Kohlberg Kravis Roberts & Co jako kluczowego udziałowca, zwiększającego nasz zasięg w środowisku finansowym - mówi João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt.
400 milionów euro przyczyni się do wzmocnienia bilansu Grupy Greenvolt, wspierając rozwój jej portfela projektów w segmencie energetyki przemysłowej i napędzając kolejną fazę rozwoju firmy.
Grupa Greenvolt jest liderem w sektorze energii odnawialnej, koncentrując swoją działalność na wytwarzaniu czystej energii z biomasy resztkowej, realizacji projektów na skalę przemysłową oraz projektowaniu i rozwijaniu rozproszonych źródeł wytwarzania energii. W zakresie biomasy resztkowej Grupa jest obecna w Portugalii i Wielkiej Brytanii, gdzie jest właścicielem Tilbury Green Power i elektrowni Kent. W obszarze energetyki przemysłowej Grupa ma w przygotowaniu projekty wiatrowe, fotowoltaiczne i magazynowania energii w akumulatorach o łącznej mocy 9,3 GW w 16 krajach. W zakresie wytwarzania rozproszonego Grupa nadal rozwija swoją ogólnoeuropejską platformę samowystarczalności energetycznej, która działa już w 12 krajach.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.