Grupa American Heart of Poland wznawia przyjęcia planowe
Zarząd AHP podjął decyzję o wznowieniu przyjęć planowych w oddziałach szpitalnych, poradniach oraz pracowniach diagnostyki obrazowej. Wyjątkiem są trzy placówki Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (w Tychach, Zgierzu i Kędzierzynie-Koźlu), które zostały oddelegowane do walki z koronawirusem i do odwołania funkcjonują jako oddziały kardiologiczne o profilu zakaźnym.
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, w celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2, Grupa American Heart of Poland w marcu bieżącego roku ograniczyła udzielanie świadczeń planowych we wszystkich oddziałach. Jednak przez cały okres trwania pandemii, nieprzerwanie realizowano przyjęcia w stanach nagłych i pilnych przyspieszonych, ponadto zadbano o dostępność telekonsultacji w zakresie kardiologii i kardiochirurgii, porad recepturowych i usług zdalnej opieki kardiologicznej.
- Podjęliśmy decyzję o stopniowym wznawianiu przyjęć pacjentów w trybie planowym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to wszystkich oddziałów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca z wyłączeniem trzech ośrodków w Tychach, Kędzierzynie-Koźlu i Zgierzu, oddelegowanych do leczenia pacjentów z podejrzeniem zakażenia, bądź chorych na COVID-19. Nasze placówki są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, personel medyczny jest przeszkolony i wie, jak zabezpieczyć się przed ewentualnym zakażeniem, a także jak postępować z osobą zainfekowaną koronawirusem - komentuje Bartosz Sadowski, Prezes Zarządu American Heart of Poland.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem wewnętrznym, wszyscy pacjenci przyjmowani na teren oddziałów szpitalnych i poradni będą musieli przejść odpowiednią weryfikację poprzez ankietę triażową. Rejestracja będzie odbywać się zdalnie, a pacjenci będą umawiani indywidualnie, w odstępach 30 minutowych. W przypadku przyjęć na teren szpitala bezpośrednio przed przyjęciem pacjenta zostaną przeprowadzone badania wstępne: pomiar temperatury, saturacji, ciśnienia krwi, kontrola oddechu. Ostateczną decyzję o przyjęciu na oddział będzie podejmował lekarz po przeprowadzeniu ankiety kwalifikacji, w której oceni pacjenta pod kątem objawów klinicznych zakażenia. We wszystkich wymagających tego przypadkach będzie wykonana również diagnostyka zakażenia SARS-CoV-2. Pomieszczenia, w których będą odbywać się przyjęcia pacjentów zostaną poddane każdorazowo procesowi dezynfekcji.
- Zadbaliśmy o wdrożenie niezbędnych zasad bezpieczeństwa, tak, aby zminimalizować ryzyko infekcji wirusowej na terenie naszych oddziałów podczas przyjęć planowych. Każdy potencjalny pacjent oddziałów szpitalnych, oprócz weryfikacji ankietowej i badań będzie obowiązkowo poddany szybkim testom przesiewowym wykrywającym przeciwciała przeciw SARS-CoV-2 klasy IgM i IgG, a także testom w kierunku grypy. W uzasadnionych przypadkach będziemy również przeprowadzać diagnostykę PCR. Wszyscy pacjenci, zarówno w poradniach, jak i na oddziałach szpitalnych zobowiązani są do cały czas do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk – komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu American Heart of Poland.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.