Grupa ANG wśród Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Spółka debiutuje na liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021 (ang. Great Place to Work®) otrzymując dwie nagrody. W kategorii Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w 2021 wśród firm zatrudniających powyżej 500 osób uplasowała się na 5 pozycji. Na liście Najlepszych Miejsc pracy dla Milenialsów zajęła 2 miejsce. Grupa ANG jest najlepiej ocenianą firmą z branży finansowej w całym badaniu i jedyną w powyższych kategoriach.
Great Place to Work® jest ogólnoświatowym badaniem, prowadzonym anonimowo. Na liście Najlepszych Miejsc Pracy znajdują się firmy, które przekroczyły próg 65 proc. pozytywnych ocen w ankiecie Trust Index™.
– To nasz debiut w badaniu Great Place to Work®. Cieszymy się, że nasi współpracownicy uważają Grupę ANG za świetne miejsce pracy i doceniają to, ile energii wkładamy w budowanie organizacji, w której najważniejszy jest człowiek, z jego potrzebami, troskami i ambicjami. Ta filozofia przyświeca nam od początku istnienia, stąd sukcesywnie rozwijając się za kluczowe przyjęliśmy to, by tworzyć takie miejsce, w którym ludzie – niezależnie od zawirowań rynkowych – będą czuli się pewnie. Ubiegły rok był wręcz swoistym sprawdzianem dla każdej organizacji. Dziś możemy powiedzieć, że sprostaliśmy wyzwaniu, bo nie tylko utrzymaliśmy wielkość społeczności, ale poszliśmy o krok dalej – powiększyliśmy zespół. Patrząc na wyniki badania, cieszy nas także fakt, że pomysł na prowadzenie firmy, dla której punktem wyjścia jest współistnienie, współdecydowanie spotkał się także z uznaniem Milenialsów – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG – Byliśmy i jesteśmy jedyną dużą firmą na rynku finansowym, która stworzyła swoim współpracownikom tak partycypacyjny model działania, tak dalece demokratyczny i włączający. Wcześniej, działając jako spółdzielnia, dziś już jesteśmy firmą pracowniczą, w której 355 akcjonariuszek i akcjonariuszy posiada prawie 60% akcji firmy. Obecnie większość głosów należy do ludzi tworzących firmę i to oni mają znaczący wpływ na to jaką spółką jesteśmy dziś i będziemy w przyszłości – dodaje prezes Grupy ANG.
Jak Grupę ANG oceniają współpracownicy?
Z oceny Grupy ANG wynika, że aż 95 proc. współpracowników uważa, że jest ona świetnym miejscem do pracy. Ponadto, 94 proc. osób biorących udział w badaniu jest zdania, że pracując dla Grupy ANG może być sobą. 89 proc. uważa, że za swoją pracę otrzymuje uczciwe wynagrodzenie, a 94 proc. chce pracować w organizacji przez długi czas. Respondenci wysoko ocenili także atmosferę panującą w Grupie ANG, bo 95 proc. wskazuje, że praca sprawia radość a 94 proc. w firmie czuje się jak w rodzinie lub jak w gronie przyjaciół.
Niedawno Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Proces ten został zapoczątkowany w czerwcu 2019 roku podczas walnego zgromadzenia spółdzielców. W jego wyniku został złożony wniosek do KRS o rejestrację. W październiku 2020, w wyniku przekształcenia ANG Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym, została zarejestrowana Grupa ANG Spółka Akcyjna. Obecnie większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników centrali oraz sieci sprzedaży. Docelowo w rękach założycieli pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.