Komunikaty PR

Grupa ANG wśród Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

2021-06-02  |  13:30
Kontakt
Edyta Miszczuk
Grupa ANG

Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl

Spółka debiutuje na liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021 (ang. Great Place to Work®) otrzymując dwie nagrody. W kategorii Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w 2021 wśród firm zatrudniających powyżej 500 osób uplasowała się na 5 pozycji. Na liście Najlepszych Miejsc pracy dla Milenialsów zajęła 2 miejsce. Grupa ANG jest najlepiej ocenianą firmą z branży finansowej w całym badaniu i jedyną w powyższych kategoriach.

Great Place to Work® jest ogólnoświatowym badaniem, prowadzonym anonimowo. Na liście Najlepszych Miejsc Pracy znajdują się firmy, które przekroczyły próg 65 proc. pozytywnych ocen w ankiecie Trust Index™.

To nasz debiut w badaniu Great Place to Work®. Cieszymy się, że nasi współpracownicy uważają Grupę ANG za świetne miejsce pracy i doceniają to, ile energii wkładamy w budowanie organizacji, w której najważniejszy jest człowiek, z jego potrzebami, troskami i ambicjami. Ta filozofia przyświeca nam od początku istnienia, stąd sukcesywnie rozwijając się za kluczowe przyjęliśmy to, by tworzyć takie miejsce, w którym ludzie – niezależnie od zawirowań rynkowych – będą czuli się pewnie. Ubiegły rok był wręcz swoistym sprawdzianem dla każdej organizacji. Dziś możemy powiedzieć, że sprostaliśmy wyzwaniu, bo nie tylko utrzymaliśmy wielkość społeczności, ale poszliśmy o krok dalej – powiększyliśmy zespół. Patrząc na wyniki badania, cieszy nas także fakt, że pomysł na prowadzenie firmy, dla której punktem wyjścia jest współistnienie, współdecydowanie spotkał się także z uznaniem Milenialsów – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes Grupy ANG – Byliśmy i jesteśmy jedyną dużą firmą na rynku finansowym, która stworzyła swoim współpracownikom tak partycypacyjny model działania, tak dalece demokratyczny i włączający. Wcześniej, działając jako spółdzielnia, dziś już jesteśmy firmą pracowniczą, w której 355 akcjonariuszek i akcjonariuszy posiada prawie 60% akcji firmy. Obecnie większość głosów należy do ludzi tworzących firmę i to oni mają znaczący wpływ na to jaką spółką jesteśmy dziś i będziemy w przyszłości – dodaje prezes Grupy ANG.

Jak Grupę ANG oceniają współpracownicy?

Z oceny Grupy ANG wynika, że aż 95 proc. współpracowników uważa, że jest ona świetnym miejscem do pracy. Ponadto, 94 proc. osób biorących udział w badaniu jest zdania, że pracując dla Grupy ANG może być sobą. 89 proc. uważa, że za swoją pracę otrzymuje uczciwe wynagrodzenie, a 94 proc. chce pracować w organizacji przez długi czas. Respondenci wysoko ocenili także atmosferę panującą w Grupie ANG, bo 95 proc. wskazuje, że praca sprawia radość a 94 proc. w firmie czuje się jak w rodzinie lub jak w gronie przyjaciół.

Niedawno Grupa ANG zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Proces  ten został zapoczątkowany w czerwcu 2019 roku podczas walnego zgromadzenia spółdzielców. W jego wyniku został złożony wniosek do KRS o rejestrację. W październiku 2020, w wyniku przekształcenia ANG Spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym, została zarejestrowana Grupa ANG Spółka Akcyjna. Obecnie większościowy pakiet akcji, czyli ponad 59 proc. jest w posiadaniu współpracowników centrali oraz sieci sprzedaży. Docelowo w rękach założycieli pozostanie pakiet mniejszościowy, nieco ponad 30 proc.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa ANG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Czy można przyspieszyć odroczony termin płatności na fakturze? Biuro prasowe
2024-09-27 | 14:30

Czy można przyspieszyć odroczony termin płatności na fakturze?

Wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności to powszechna praktyka w wielu branżach. Dla firm sprzedających towary i usługi, możliwość zaoferowania klientom
Finanse IdoSell i Adyen łączą siły w obszarze płatności
2024-09-27 | 01:00

IdoSell i Adyen łączą siły w obszarze płatności

IdoSell – lider rynku e-commerce w Polsce – nawiązał strategiczną współpracę z Adyen, globalną platformą technologii finansowych. Od teraz Adyen będzie dostarczać
Finanse Nieprzewidziany wydatek tuż przed wypłatą? Soonly znalazło na to patent(o).
2024-09-26 | 10:00

Nieprzewidziany wydatek tuż przed wypłatą? Soonly znalazło na to patent(o).

Patento to zupełna nowość na polskim rynku finansowym. Zespół Soonly Finance pod kierownictwem Dariusza Deniziaka opracował rewolucyjne rozwiązanie, które umożliwia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.