Komunikaty PR

Grupa Murapol wprowadza do oferty kolejne nowe mieszkania w Poznaniu

2023-09-28  |  12:30
Biuro prasowe

Grupa Murapol uruchomiła komercjalizację kolejnych etapów dwóch poznańskich inwestycji, Murapol Osiedla Verde oraz Murapol Zielonego Żurawińca. Łącznie do oferty dewelopera w Poznaniu trafiło 338 nowoczesnych mieszkań. Grupa Murapol zadbała o komfort przyszłych mieszkańców, projektując nowoczesne rozwiązania zarówno w lokalach, jak i na terenie osiedli. Mieszkania zostaną wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy, a dzięki instalacji Home Management System w budynkach, lokatorzy będą mogli skorzystać z opcji smart home. Dla osób elektrycznie zmotoryzowanych przewidziano też stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Murapol Osiedle Verde powstaje przy ul. Wagrowskiej, na styku trzech dzielnic – Starołęka, Rataje i Żegrze. Dzięki znakomitej lokalizacji, można sprawnie dotrzeć stąd zarówno na wschodni brzeg Warty, Rataje, jezioro Maltańskie, jak i Stary Rynek. Inwestycja znajduje się w otoczeniu zielonych terenów – w zasięgu zaledwie kilkuset metrów usytuowany jest park Osiedla Armii Krajowej, dużym atutem jest również bliskość rzeki i terenów nadwarciańskich, w tym Wartostrady, idealnych do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W 10 minut jazdy samochodem można dotrzeć stąd do centrum handlowego M1, poznańskiej Ikei, OBI oraz szeregu innych wielkoformatowych sklepów. W ramach kolejnego etapu Murapol Osiedla Verde do oferty trafiło 198 nowoczesnych mieszkań w 8-piętrowym budynku wraz z podziemnymi halami garażowymi, jak i zewnętrznymi miejscami postojowymi. Kompaktowe układy 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych lokali są odpowiednie dla rodzin z dziećmi, par, seniorów, ale też inwestorów chcących ulokować swój kapitał w nieruchomościach. Wybrane mieszkania charakteryzują się dwustronną ekspozycją okien, a lokale zaprojektowane na kondygnacjach parterowych posiadają tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 132 mkw.

Murapol Zielony Żurawiniec to zaprojektowane w nowoczesnym wydaniu osiedle, położone na bogatych przyrodniczo poznańskich Naramowicach przy ul. Sielawy. Inwestycja leży niemal w strefie północnego klina zieleni oraz doliny Warty, których urok przyciąga spacerowiczów z całej okolicy. Do rezerwatu przyrody Żurawiniec można dojechać rowerem już w 5 minut – miejsce oferuje możliwość podziwiania dzikiej flory i fauny oraz korzystania z wielofunkcyjnych boisk, siłowni plenerowych czy placów zabaw. Murapol Zielony Żurawiniec jest bardzo dobrze skomunikowany – zaledwie 1,5 km dzieli inwestycję od północnej obwodnicy Poznania. Na Stare Miasto można dojechać już w 15 minut samochodem lub komunikacją miejską. W okolicy osiedla działają też sklepy spożywcze oraz placówki edukacyjne. W ramach kolejnego etapu inwestycji do oferty trafiło 140 mieszkań w dwóch 4-piętrowych budynkach wraz z podziemnymi halami garażowymi, jak i zewnętrznymi miejscami postojowymi. Zróżnicowany metraż – od 1- do nawet 4-pokojowych lokali – zapewni wygodę zarówno singlom, rodzinom z dziećmi, jak i seniorom.

- Poznań to jedno z największych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Nic dziwnego, że aglomeracja poznańska przyciąga do siebie tysiące nowych mieszkańców rocznie. Jak w przypadku każdego większego miasta coraz trudniej jest zamieszkać w centrum, z powodu ograniczonych zasobów gruntów pod budowę wielorodzinnych inwestycji mieszkaniowych. W związku z tym poszukujący nowych lokali kierują swą uwagę ku innym, nieco bardziej oddalonym od centrum osiedlom, ale za to z łatwiejszym dostępem do zieleni. Jeśli nabywcy zależy na spokojnej okolicy, dobrym skomunikowaniu i bogactwie terenów rekreacyjnych to z pewnością doceni atuty naszych poznańskich projektów. Inwestycje sprostają potrzebom i oczekiwaniom właściwie każdego, niezależnie czy to student, singiel, starsze małżeństwo czy rodzina z dziećmi – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Grupa Murapol budowę swojej pierwszej inwestycji w Poznaniu – Nowe Winogrady – zakończyła w 2016 roku. Od tego czasu powstały tam jeszcze Murapol Poznańskie Ogrody, Murapol Nowy Poznań, Murapol Malta i Murapol Nowe Miasto, w ramach których oddano do użytkowania blisko 2,4 tys. mieszkań w 15 budynkach. Obecnie deweloper ma w budowie dwa projekty mieszkaniowe – Murapol Zielony Żurawiniec i Murapol Osiedle Verde. W ofercie Grupy Murapol można znaleźć mieszkania właśnie w tych dwóch inwestycjach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Trwają dalsze prace nad uproszczeniami we wspólnej polityce rolnej. Celem jest ich wejście w życie w styczniu 2026 roku

Przed przerwą wakacyjną w Parlamencie Europejskim rozpoczęły się prace nad ogłoszonym w maju kolejnym Omnibusem – pakietem uproszczeń istotnym z punktu widzenia rolników. Chodzi m.in. o uproszczenie pewnych obowiązków w sprawozdawczości, ułatwienia dla drobnych rolników czy ograniczenie kontroli. Zdaniem europosłanki PO propozycje KE to przykład wsłuchiwania się w postulaty rolników, co jest potrzebne także przy kształtowaniu wspólnej polityki rolnej.

Finanse

Zdecydowane odbicie w liczbie ofert pracy dla programistów. Wynagrodzenia rosną, ale nie wrócą na dotychczasowe poziomy

Po 2,5 roku perturbacji na rynek pracy w branży IT wracają wzrosty. Jak wynika z danych JustJoin.IT, w I połowie tego roku na tym portalu odnotowano blisko 70-proc. wzrost liczby ofert pracy w porównaniu do sytuacji sprzed roku. W górę idą także płace, chociaż eksperci wskazują, że dynamika nie jest tak wysoka jak kilka lat temu. Wciąż trudności ze znalezieniem pracy mają pracownicy dopiero zaczynający karierę w branży.

Konsument

Dobrobyt Polski uzależniony od wiedzy społeczeństwa o ekonomii i finansach. Takiej edukacji wciąż za mało jest w szkołach

Ostatnie badania wskazują na pewną poprawę w świadomości ekonomicznej Polaków, zwłaszcza na temat konieczności oszczędzania. Jednak w zakresie inwestowania i dostępnych do tego narzędzi oraz systemu podatkowego wciąż są poważne deficyty w wiedzy. Polacy mają świadomość, że podnoszenie swoich kompetencji pozytywnie wpłynie na ich budżety domowe, ale mało się mówi o tym, że od tego zależy też przyszły dobrobyt kraju. Dlatego też edukacja finansowa i ekonomiczna powinna się wkrótce stać elementem nauczania na jak najwcześniejszym etapie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.