Grupa Tubądzin i CAD Projekt powracają z cyklem szkoleń dla architektów
Przed architektami, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, kolejny cykl szkoleń przeprowadzanych przez specjalistów z Grupy Tubądzin oraz firmy CAD Projekt K&A. Spotkania odbywać się będą w inspirujących przestrzeniach największych polskich miast – już od 23 lutego.
Projektowanie to proces niezwykle dynamiczny, w którym bezustannie wypracowuje się nowe rozwiązania technologiczne oraz designerskie. Dlatego tak istotne jest śledzenie trendów i wymiana doświadczeń, szczególnie w towarzystwie ekspertów z branży. Właśnie na tym opiera się cykl szkoleń dla architektów, od kilku lat kontynuowany przez Grupę Tubądzin oraz pracownię CAD Projekt K&A, zajmującą się modułami do projektowania wnętrz.
Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć wydarzenie na 16 miast w całej Polsce. Udział w projekcie jest bezpłatny, a każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki: rozmowy z przedstawicielami Grupy Tubądzin na temat nowoczesnych produktów z branży wnętrzarskiej oraz wykłady dotyczące użytkowania programu CAD Decor PRO. Pierwsze z nich odbędzie się w hotelu Courtyard by Marriott w Gdyni już 23 lutego 2023.
- Spotkania z kreatywnymi ludźmi zawsze są dla nas niezwykle inspirujące. Możliwość dzielenia się własnym doświadczeniem i poznawania ambitnych historii projektantów, to wspaniała okazja do wzajemnego poszerzenia wiedzy. – mówi Ewa Kryszkiewicz, Manager Działu Rozwoju i Współpracy z Architektami Grupy Tubądzin. – Chcemy zaprezentować twórcom najnowsze rozwiązania designerskie, zarówno od strony wizualnej, jak i technologicznej, aby znacząco poszerzyć możliwości działania uczestników w codziennej pracy. Łączymy tematy designu, technologii oraz kultury przestrzeni, którą my sami kształtujemy a ona kształtuje nas.– podsumowuje.
Ze względu na dużą liczbę spotkań, zapisy na poszczególne wydarzenia są uruchamiane stopniowo, z miesięcznym wyprzedzeniem. Pełna agenda oraz formularze rejestracyjne są dostępne na stronie:
https://cad-projektdesign.grwebsite.pl
Szkolenia odbędą się:
23.02.2023 Gdynia, Courtyard by Marriott Gdynia
10.03.2023 Lublin, Lubelskie Centrum Konferencyjne
24.03.2023 Kraków, Grand Ascot
28.04.2023 Bydgoszcz, RES Campanile Bydgoszcz
14.04.2023 Białystok, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
12.05.2023 Warszawa, Arche Hotel Krakowska
26.05.2023 Wrocław, Concordia Design Wrocław
16.06.2023 Olsztyn, Hotel HP Park
23.06.2023 Łódź, Vienna House Andel’s Łódź
22.09.2023 Opole, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
8.09.2023 Poznań, LAB 150
6.10.2023 Częstochowa Arche Hotel Częstochowa
20.10.2023 Zielona Góra, Qubus Hotel
3.11.2023 Kielce, Grand Hotel Kielce
24.11.2023 Toruń, CKK Jordanki
8.12.2023 Rzeszów, Hotel Rzeszów

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.