Grupa Waryński inwestuje w nowych regionach
Waryński S.A. Grupa Holdingowa
Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa
emodzelewska|warynski.pl| |emodzelewska|warynski.pl
535208594
www.warynski.pl
Waryński S.A. Grupa Holdingowa poszerza portfolio realizowanych inwestycji. Spółka zainwestowała w tereny w gminie Jabłonna pod Warszawą oraz w Katowicach. Nowe inwestycje pokazują skalę ekspansji i rozrostu Grupy. Spółka dotychczas skupiała się głównie na nowych przedsięwzięciach w Warszawie i w Gdańsku.
Grupa Waryński nieprzerwanie wyszukuje atrakcyjne grunty pod zabudowę mieszkalną. Zainteresowaniem cieszą się duże miasta oraz mniejsze miejscowości w pobliżu znaczących aglomeracji. W związku z tym firma zainwestowała m.in. w działkę położną w gminie Jabłonna. Powierzchnia zakupionego gruntu wynosi 12.183 m2. Inwestycja jest aktualnie na etapie tworzenia projektu koncepcyjnego.
- Już jakiś czas temu zauważyliśmy, że mniejsze miejscowości ulokowane w pobliżu dużych miast cieszą się zainteresowaniem potencjalnych nabywców. Na podstawie wielu różnych analiz wiemy, że ludzie coraz chętniej kupują mieszkania pod Warszawą. Okres pandemii potwierdził, że mieszkanie w spokojniejszym i bardziej zielonym otoczeniu pozwoliło lepiej funkcjonować w czasie lockdownu. Ponadto czynnikiem determinującym o atrakcyjności takich inwestycji jest m.in. odpowiednie połączenie komunikacyjne, czyli łatwość dojazdu do pobliskiej aglomeracji. To wszystko pokazuje nam, że tereny podmiejskie cieszą się zainteresowaniem – szczególnie nabywców chcących łączyć bliskość wielkomiejskiego świata z ciszą i spokojem małych miejscowości – mówi Beata Cywińska, Wiceprezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.
Grupa Waryński kilka miesięcy temu zainwestowała również w grunty w Katowicach. Działka o powierzchni 7.121 m2 zlokalizowana jest w zespole dzielnic zachodnich przy ul. Ligockiej. Firma dostrzegła w tej miejscowości potencjał inwestycyjny – Katowice to jeden z większych ośrodków gospodarczych w Polsce liczący ok. 300 tys. ludności. Wpływ na to ma przemysł oraz – w poprzednich latach – stabilna sytuacja na rynku pracy. Ponadto wg rankingu Forbesa miasto to zostało określone jako najbardziej przyjazne do życia[1].
- Dostrzegamy w tym mieście duży potencjał inwestycyjny. Przemysł, lokowanie siedzib wielu znaczących firm, rozwój przedsiębiorstw z branży IT – to pokazuje nam, że śląska stolica rozwija się w szybkim tempie. Warto także zwrócić uwagę na liczbę inwestycji biurowych w aglomeracji śląskiej. Mając te wszystkie dane, uznaliśmy, że Katowice stanowią także atrakcyjny rynek w zakresie inwestycji mieszkaniowych. W związku z tym zakupiliśmy grunty, a po stworzeniu koncepcji i zakończeniu etapu projektowego, rozpoczniemy prace budowlane – komentuje mówi Beata Cywińska.
Ponadto Grupa Waryński zrealizowała – wraz z partnerami – zlokalizowane w Warszawie wieloetapowe inwestycje mieszkaniowe Miasto Wola i Stacja Kazimierz. Firma zakończyła również sprzedaż mieszkań w pierwszym, samodzielnym projekcie mieszkaniowym ATOL, usytuowanym w Gdańsku. Waryński S.A. Grupa Holdingowa działa także na rynku nieruchomości komercyjnych. Do spółki należą, wybudowane w ostatnich latach, dwa biurowce zlokalizowane na warszawskiej Woli – EQlibrium i EQ2.
[1] Miast Przyjaznych Ludziom jest coraz więcej

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.