GRZANIE ZA GRANIE
GRZANIE ZA GRANIE – OFF ZNÓW NAKARMI WOLONTARIUSZY
Już w tę niedzielę, 28 stycznia, w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zagrają tysiące łódzkich wolontariuszy. Jeśli zmarzną lub zgłodnieją, będą mogli wybrać się do punktu w OFF Piotrkowska Center, gdzie społeczność OFFa we współpracy z Festiwalem Dobrego Smaku, przygotowuje dla nich akcję „Grzanie za granie”.
– To już siódma edycja akcji „Grzanie za granie”, wspierającej wolontariuszy, którzy nierzadko cały dzień spędzają na zewnątrz zbierając datki dla WOŚP. W naszej strefie można będzie zjeść i napić się czegoś ciepłego – mówi Barbara Sokołowska–Urbańczyk, twórczyni Festiwalu Dobrego Smaku i koordynatorka akcji. – Jeśli ktoś będzie chciał po prostu chwilę odpocząć, również może nas odwiedzić – podkreśla.
O aprowizację – ciepłe posiłki, w tym propozycje dla wegetarian i wegan, napoje i coś słodkiego – zadbają restauracje działające w OFF Piotrkowska Center, których właściciele po raz kolejny wspierają wolontariuszy WOŚP: Spółdzielnia, Doki, Len i Bawełna, oraz Drukarnia.
Orkiestrowa strefa, w której można się ogrzać i zjeść coś ciepłego działać będzie w godzinach 10.00 – 20.00, a znajdować się będzie w przestrzeni na prawo od wejścia od strony ulicy Roosevelta. Za powstanie inicjatywy odpowiada Komitet Obrony Demokracji, a współorganizatorem akcji jest OPG Orange Castle spółka z o.o.

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.