Hampton By Hilton wesprze ofertę noclegową krakowskiego lotniska Balice
Nowoczesny budynek z 173 pokojami, ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach wzbogaci ofertę noclegową dla podróżnych. Obiekt od 30 marca b.r. będzie czekał na pierwszych gości. Wartość inwestycji szacowana jest na 14 mln euro.
Nowopowstały hotel znajduje się w odległości 500 metrów od terminalu lotniska, z którego dojazd do ścisłego centrum Krakowa zajmuje podróżnym około 30 minut. Hampton by Hilton to jeden z trzech obiektów hotelowych położonych najbliżej portu lotniczego, niewątpliwie najbardziej nowoczesny. Odwiedzający będą mogli skorzystać zusług sprofilowanych specjalnie pod podróżnych, jak na przykład późne zameldowanie czy wczesne wymeldowanie.
Budynek skonstruowano w oparciu o najnowsze technologie. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w hotelu jest proekologiczne, oszczędne wykorzystanie wody, która jest oczyszczana i optymalnie wykorzystywana w ponownym obiegu. Dodatkowo, drzwi pokojów hotelowych otwierane są za pomocą mobilnej aplikacji. Na terenie całego obiektu goście będę mogli także korzystać z szybkiego i nieograniczonego dostępu do internetu.
Budowa hotelu o powierzchni 7800 m2 rozpoczęła się jesienią 2019 roku i została ukończona w trzecim kwartale 2021 roku. Inwestorem obiektu jest przedsiębiorstwo I Asset Management. Litewską spółkę wyróżnia działanie w duchu zrównoważonego rozwoju oraz wieloletnie doświadczenie, poparte kilkunastoma realizacjami w Polsce, Rumunii, Estonii, na Litwie i Łotwie. Operatorem inwestycji jest Apex Alliance Hotel Management, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie obiektem i personelem.
- Otworzyliśmy już systemy rezerwacyjne. Jakość obsługi w połączeniu z korzystną ceną zakwaterowania sprawia, że nasz obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem podróżnych. Jest to dla nas dowód zaufania do marki i jej międzynarodowych standardów – mówi Michał Całka, dyrektor hotelu. - Chcemy, aby wszyscy odwiedzający czuli się w naszym hotelu wyjątkowo, dlatego każdy gość bez względu na to, w jakim pokoju mieszka, otrzyma w cenie pobytu flagowe dla marki Hampton by Hilton śniadanie z wyśmienitymi goframi. Nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby podróżujący z chęcią do nas wracali – dodaje.
Projekt bryły hotelu został doceniony w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Property Design Awards. Biuro projektowe Iliard postawiło na odważne kolory oraz eleganckie dekoracje, takie jak neony, lustra czy oryginalne dodatki. Kolorowe, podwieszane sufity, a także wzorzyste meble sprawiają, że obiekt ma niebanalne wnętrze. Do zaprojektowania pokoi hotelowych użyto bardziej stonowanych kolorów, a na ścianach zawisły grafiki związane z lokalnymi zabytkami.
Do dyspozycji gości przygotowano restaurację, centrum fitness oraz sale konferencyjne. Niewątpliwym plusem tego obiektu jest również podziemny parking dla samochodów. Decyzja o budowie hotelu jest odpowiedzią na prognozy związane z liczbą pasażerów korzystających z krakowskiego lotniska. Szacuje się, że w 2036 roku port lotniczy w Balicach odwiedzi nawet 12 mln podróżujących.
Apex Alliance Hotel Management to niezależny litewski operator, który koncentruje się na nawiązywaniu i rozwijaniu długotrwałej współpracy z inwestorami instytucjonalnymi, właścicielami nieruchomości lub funduszami private equity, świadcząc usługi zarządzania ich istniejącymi lub przyszłymi hotelami. Firma prowadzi 11 hoteli marki Marriott i Hilton na Litwie, Łotwie, w Rumunii i Polsce, o łącznej liczbie ponad 2.000 pokoi.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.