Iberdrola wzmacnia lokalny łańcuch dostaw lądowej energii wiatrowej w Polsce
Made in PR
Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/
Łódzka fabryka ZREW będzie dostawcą nowego transformatora 30/110kV, który wzmocni budowę instalacji ewakuacyjnej Korytnica II
Zespół firmy Iberdrola odwiedził fabrykę transformatorów ZREW w Łodzi, aby nadzorować postępy w produkcji transformatora o mocy 30/110kV, 63MVA. Sprzęt będzie obsługiwał lądową farmę wiatrową Korytnica II.
ZREW, wchodzący w skład grupy R&S (dostawcy produktów infrastruktury elektrycznej na całym świecie), jest jednym z czołowych polskich producentów transformatorów olejowych dla elektrowni, elektrociepłowni, farm wiatrowych, sieci dystrybucyjnych, a także transformatorów przeznaczonych do celów przemysłowych.
Zespołem kierowali Alejandro Rodríguez, Country Manager Iberdrola Renewables (Onshore) w Polsce oraz Piotr Wróblewski, Networks Manager Iberdrola w Polsce, wspólnie z Raúlem Martínem, Antonio Fuentesem i Pedro Uncillą z zespołu Networks Iberdrola w Europie Północnej i Środkowej. Towarzyszyli im Tomasz Kaźmierczak, Kierownik Projektu ZREW Korytnica II oraz Bartosz Sobolewski, CJR Head of CEE Region.
Budowę elektrowni wiatrowej Korytnica II (50,5 MW) rozpoczęła w czerwcu 2022 r. firma CJR Polska, dostawca usług inżynieryjnych, zaopatrzeniowych i budowlanych (EPC). Elektrownia zostanie oddana do użytku w 2023 r.
CJR Polska powierzyła budowę stacji elektroenergetycznej polskiemu podwykonawcy P&Q. W ramach tej umowy R&S ZREW dostarczy transformator o mocy 30/110kV, 63MVA, który zostanie zainstalowany na potrzeby rozbudowy istniejącej stacji transformatorowej 30/110kV, do której zostanie podłączona farma wiatrowa.
W krajach, w których Iberdrola prowadzi swoją działalność, firma angażuje się w rozwój lokalnych łańcuchów dostaw. W ten sposób działa na rzecz lokalnych społeczności, wspierając bezpośrednie i pośrednie miejsca pracy, które są kluczowe dla silnej gospodarki lokalnej. Równocześnie firma zyskuje zdolność do elastycznego zaspokajania podaży i popytu w szczytowych okresach.
Alejandro Rodríguez, Iberdrola Renewables (Onshore) Country Manager w Polsce, stwierdził: "Najlepszym sposobem na rozwiązanie kryzysu klimatycznego i energetycznego jest przyspieszenie przejścia na odnawialne źródła energii, zwiększenie inwestycji w celu ożywienia działalności gospodarczej i stworzenia miejsc pracy. Współpraca z lokalnymi dostawcami nie tylko wykorzystuje lokalne talenty i umiejętności w celu zbudowania silnych, zrównoważonych, lokalnych łańcuchów dostaw, ale także wpływa korzystnie na dobrobyt gospodarczy i socjalny społeczności, którym pomagamy. ZREW jest dla nas silnym i niezawodnym partnerem. Liczymy, że nasza współpraca przedłuży się o pracę przy kolejnych projektach".
Polska jest dla firmy kluczowym rynkiem wzrostu, dlatego Iberdrola rozszerza tutaj swoją działalność. Obecnie w naszym kraju eksploatuje już lądowe farmy wiatrowe Zopowy (30 MW) i Korytnica I (82,5 MW). Do 2023 r., firma planuje zwiększyć moc energii odnawialnej do 261 MW.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.