Targi RetailShow 2023 już w listopadzie
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze wydarzenie sektora retail w Europie Środkowo-Wschodniej wyznacza trendy i nakreśla kierunki, którymi podąża branża. Tegoroczna oferta wystawców odkryje nowości, ale i sprawdzone rozwiązania, które są dziś niezbędne do prowadzenia z sukcesem różnorodnych formatów handlowych.
Zeszłoroczna edycja RetailShow zaskoczyła niezwykle innowacyjną ofertą propozycji opartych na automatyzacji i robotyzacji wypracowanych w okresie pandemii zgodnie z zapotrzebowaniem branży. Potwierdza to elastyczność i nieszablonowość firm z tego sektora oraz nasuwa pytanie, czego można spodziewać się w tym roku?
Kompleksowa oferta
Zainteresowanie wystawców bieżącą edycją wydarzenia jest bardzo duże. Wypełniona jest już praktycznie cała zaplanowana powierzchnia, a więc największa hala obiektu Centrum EXPO XXI.
Wojciech Smoktunowicz, dyrektor marketingu, organizator Targów RetailShow podkreśla, że w tym roku widać powrót na dużą skalę firm meblowych i shopfitterskich. Działają one na pełnych obrotach, mają szereg produktów do pokazania i z pewnością będą się wyróżniać. Zamieszanie covidove spowodowało w ostatnich latach zaburzenie dostaw materiałowych do produkcji mebli, ale teraz wszystko wróciło do normy.
– W tej edycji zapanuje równowaga miedzy wyposażeniem i technologiami. Już wiemy, że wystawcy pokażą kompleksową ofertę z licznymi nowościami dopasowanymi do wymogów i regulacji rynkowych. Widoczne i znaczące będą w dalszym ciągu rozwiązania bazujące na najnowszych technologiach, które stanowią odpowiedź na wiele wyzwań wymagających czasów – zapowiada Wojciech Smoktunowicz.
Powrót firm dostarczających wyposażenie sklepów w bieżącej edycji targów wyraźnie podkreśla obecność Modern-Expo w roli partnera strategicznego RetailShow 2023. Firma dostarcza rozwiązania wspierające sprzedaż detaliczną dla różnych formatów sklepów i działa na międzynarodowych rynkach od prawie 30 lat. Piotr Lutek, Marketing Business Partner, podkreśla, że Targi RetailShow, to wiodąca impreza wystawiennicza w tej części Europy, która stanowi właściwe miejsce do wyeksponowania nowości.
– Zaprezentujemy pełną ofertę dla branży handlowej, a na niektóre obszary położymy szczególny akcent. To z pewnością oferta chłodnicza, w której uwzględnione są elementy proekologiczne, to również kasy z linii Pulsar, kompletne rozwiązanie modułowe dla sklepów convenience, ale też regały pod pieczywo czy terminale paczkowe – zapowiada Piotr Lutek.
W zrównoważonej pod względem segmentów ofercie wystawców nadal mocno widoczny będzie trend optymalizacji kosztów, który na dobre zagościł w branży retail. Skomplikowane warunki gospodarcze i społeczne sprawiają, że oszczędności muszą szukać zarówno managerowie sklepów i sieci handlowych, ale przede wszystkim oczekuje ich klient końcowy. Te wyzwania wymagają zautomatyzowanych rozwiązań, które z pewnością docenią obecni na targach przedstawiciele sieci, centrów handlowych, najemcy czy właściciele sklepów.
Targi, na które czeka cała branża
Targi RetailShow z kilkunastoletnią już historią, biznesowym charakterem, jakościową ofertą wystawców i merytorycznym programem, stanowią zwartą i konkretną pigułkę wiedzy dla branży i kompleksowy katalog rozwiązań dla sklepów. To też okazja, by skorzystać z doświadczenia inspirujących prelegentów podczas całodniowej konferencji RetailCongress podzielonej na dwa tematyczne bloki: „Trendy i design” oraz „Technologie i innowacje”. Spotkanie przeprowadzi słuchaczy przez najważniejsze branżowe zagadnienia i stanie się platformą do wymiany opinii i nawiązania nowych kontaktów.
– Targi RetailShow co roku odwiedza kilka tysięcy managerów i specjalistów rynku retail wszystkich rodzajów sieci: spożywczych, odzieżowych, gastronomicznych, obuwniczych, sportowych, drogeryjnych, RTV-AGD, Dom i Ogród, jubilerskich, saloników prasowych, banków, aptek, stacji paliw oraz sklepów specjalistycznych. To dla nas – organizatorów, ogromna satysfakcja i radość, że takie grono postrzega nas jako wyznacznik tego, co najważniejsze dla branży – podsumowuje Wojciech Smoktunowicz.
Tradycyjnie uwagę uczestników RetailShow zwracać będzie Sklep Modelowy. Bez niego wydarzenie byłoby niekompletne. To najdynamiczniejsze miejsce w hali wystawienniczej skupi najnowsze propozycje rynkowe, a dzięki nieformalnej atmosferze zachęci do przetestowania ich funkcjonalności oraz otwartych rozmów z dostawcami.
Uzupełnieniem targów będą branżowe konkursy Best Shop Concept 2023 i Innowacje Handlu 2023, które pozwolą sprawdzić kreatywne aranżacje sklepów i najnowsze produkty poddając je ocenie ekspertów.
Informacje praktyczne
12. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędzie się 22-23 listopada 2023 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska. Wstęp jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej http://www.retailshow.pl/pl/rejestracja lub w recepcji w dniu targów.
Partnerem Strategicznym Targów RetailShow 2023 i Retail Congress jest firma MODERN-EXPO. Rolę Sponsorów Głównych objęły firmy: HIKVISION POLAND, KONCEPT-L, MORIS DESIGN, OPTIMIX, a partnerów technologicznych Solix i Magnes.pl.

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.