Hanza Tower w Szczecinie ma pozwolenie na użytkowanie
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
J.W. Construction odebrał decyzję na użytkowanie wielofunkcyjnego budynku Hanza Tower w Szczecinie. Trwa przekazywanie mieszkań i lokali komercyjnych. Do kupienia zostały ostatnie lokale usługowe o dużym potencjale.
W nowoczesnym, najwyższym w Szczecinie budynku Hanza Tower jest 480 apartamentów. Na nabywców czeka już tylko pięć lokali: kawalerka, dwa mieszkania dwupokojowe oraz dwa pięciopokojowe na 23 i 26 piętrze o powierzchni odpowiednio 149,57 i 209,11 m kw. To propozycja dla najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie przestrzenne wnętrza oraz zapierające dech w piersiach widoki na panoramę miasta i okolice.
Lokale komercyjne zajmują parter i piętra od 1 do 5. W sprzedaży zostały ostatnie lokale usługowe. Są to pomieszczenia o dużym potencjale. Ulokowanie biznesu w samym centrum, w sąsiedztwie firm z różnych branż, z dostępem do kompleksu mieszkaniowego i zaplecza usługowo-handlowo-wypoczynkowego, daje możliwość rozwijania firmy w szybkim tempie.
Lokale przeznaczone na handel i usługi zajmują 6 tys. m kwadratowych. Rozmieszczone są na parterze i pierwszym piętrze. Na parterze do kupienia są już tylko cztery: przeznaczony na sklep wielkopowierzchniowy lokal o powierzchni 2312,21 m kw. i trzy małe z wejściem od ulicy: 186, 125 i 116 m kw. nadające się na cukiernię, piekarnię, drogerię, aptekę, butik czy galerię…
W wyglądającym jak ćwiartka tortu, wysokim na 4 m lokalu o powierzchni 234 m kw., z całą przeszkoloną półokrągłą ścianą z okien i trzema drzwiami wejściowymi dostępnymi z ulicy, mogłaby powstać kawiarnia. Mieszkańcy luksusowych apartamentów z pewnością będą wpadać tu na kawę, croissanty i szklankę soku pomarańczowego. Na pierwszym piętrze, również z półokrągłą szklaną ścianą, jest pomieszczenie przystosowane na lokal gastronomiczny o powierzchni 529 m kw. z zapleczem. Ten kto otworzy tu restaurację, z pewnością nie będzie narzekał na brak gości przez cały dzień, nie tylko mieszkańców, ale także użytkowników biur. Powierzchnia biurowa zajmuje w Hanza Tower 3 tys. m kw.
- W Szczecinie brakuje między innymi biur, które nadają się dla inwestorów zainteresowanych podnajmowaniem powierzchni coworkingowych. Hanza Tower to nie tylko najwyższy standard powierzchni biurowych, stwarzających doskonałe warunki do pracy i rozwoju biznesu. Zgodnie z zasadą work-life-balance budynek będzie służył użytkownikom jako miejsce odpoczynku. Strefa SPA, z basenem w kształcie elipsy o długości 25 m i głębokości 1,4 m, z przepięknym świetlikiem i urzekającym widokiem daje możliwość korzystania przez pracowników z oferowanych przez Hanza Tower udogodnień. To niewątpliwie atrakcyjny benefit w pakiecie świadczeń dla pracowników - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
Czeka na nabywcę, znajdujący się na pierwszym piętrze, lokal o pow. 219 m kw., zdefiniowany przez architekta jako pomieszczenie odnowy biologicznej. Mieszkańcy i użytkownicy budynku z pewnością chcieliby się już dowiedzieć z jakich zabiegów będzie można tu skorzystać. Lokal sąsiaduje z basenem. Na tym samym piętrze, obok, jest do wykorzystania, jako klub fitness, pomieszczenie o powierzchni 839 m kw., widne, z całą ścianą przeszkloną, odpowiednio wysokie. Z powodzeniem da się w nim ustawić urządzenia do fitness i sprzęt do gimnastyki, wydzielić szatnię, poczekalnię, pomieszczenia sanitarno-higieniczne dla osób, które korzystają z fitnessu, jak też pomieszczenia do przechowywania sprzętu do utrzymania czystości, preparatów kosmetycznych itp.
Obok jest przepiękny lokal, widny, z panoramicznymi oknami, zdefiniowany przez projektanta jako biurowy. Ma 756 m kw. powierzchni, trzy toalety i pomieszczenie gospodarcze. Nadaje się nie tylko na biura. Można tu otworzyć np. szkołę tańca, a po wydzieleniu mniejszych pomieszczeń – szkołę językową.
Jako salon samochodowy idealnie sprawdzą się lokale na drugim i trzecim piętrze. Mają po 800 m kw. i w każdym znajduje się winda samochodowa. Sąsiadujące z nimi lokale znalazły już kupców. Wkrótce otworzy się kancelaria prawna, kancelaria notarialna, przychodnia.
Hanza Tower to również Centrum Konferencyjne i Wystawiennicze z przepięknym hallem recepcyjnym oraz przylegającymi doń biurami. Dzięki mobilnym ścianom można tu utworzyć trzy sale o łącznej powierzchni ponad 800 m kw. lub kilka mniejszych, wielofunkcyjnych sal z dostępem do zaplecza multimedialnego i technicznego. To wyjątkowa przestrzeń do organizacji eventów, konferencji, spotkań biznesowych i urzędowych, szkoleń i wystaw. Dodatkowo klienci mogą korzystać z usług noclegowych i spa w sąsiadującym Hotelu Dana oraz z hotelowej restauracji. Uroczyste otwarcie Centrum Konferencyjnego planowane jest na maj.
Całkowita powierzchnia budynku Hanza Tower to ponad 54 tys. m kw. Na trzech piętrach podziemnych usytułowany jest parking na 403 samochody i 120 rowerów. Na dachu budynku mieści się taras widokowy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.