Henkel przekazuje środki czystości dla 15 szpitali na Śląsku
Henkel Polska kontynuuje walkę z pandemią COVID-19
Henkel przekazuje środki czystości dla 15 szpitali na Śląsku
Henkel Polska prowadzi kolejne działania w Polsce w ramach globalnego programu pomocowego w walce z pandemią COVID-19. We współpracy z gliwickim Caritasem 15 szpitali z województwa śląskiego otrzyma
w sumie 6 500 opakowań środków czystości z przeznaczeniem na utrzymanie higieny w szpitalach.
Transport środków czystości marek Persil, Somat, Pur i Bref o łącznej wartości 170 tysięcy PLN trafił prosto z magazynów Henkel Polska w Raciborzu do gliwickiego Caritasu, skąd zostanie rozdystrybuowany do 15 szpitali śląskich zlokalizowanych w Zabrzu, Gliwicach, Tarnowskich Górach, Bytomiu, Toszku i Pyskowicach.
To kolejna dostawa naszych środków czystości, tym razem przeznaczona dla szpitali Górnego Śląska. Tydzień temu transport naszych środków czystości i kosmetyków wartości ponad 70 tysięcy złotych przekazaliśmy do raciborskiego Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor zakładu produkcji detergentów Henkel Polska w Raciborzu.
Darowizna na rzecz Caritasu to część globalnego planu pomocowego Henkla na rzecz walki z COVID-19. Zobowiązaliśmy się przekazać 2 mln euro instytucjom międzynarodowym i organizacjom walczącym z pandemią na całym świecie. Dodatkowo udzielamy pomocy także w postaci naszych produktów do utrzymania higieny i czystości, które za pośrednictwem organizacji charytatywnych trafiają tam, gdzie są najbardziej potrzebne – powiedziała Karolina Szmidt, prezes zarządu Henkel Polska oraz dyrektor działu HR w Polsce i w regionie North-East Europe.
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.