home.pl współpracuje z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie
home.pl ogłosiło właśnie rozpoczęcie współpracy z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie – Akademią Nauk Stosowanych. Po Uniwersytecie Szczecińskim i Technikum Łączności, jest to kolejne ważne przedsięwzięcie firmy na rzecz wsparcia młodych, ambitnych ludzi. Dzięki podpisanemu porozumieniu studenci będą mogli odbyć praktyki, staże i wizyty studyjne w tej nowoczesnej i szybko rozwijającej się polskiej firmie. Co więcej, po udanym wdrożeniu pierwszych programów partnerskich home.pl zapowiada podpisanie nowych umów z uczelniami już nie tylko w Szczecinie, lecz także w całym kraju.
Od 27 kwietnia firma home.pl wraz z Zachodniopomorską Szkolą Biznesu połączyły swoje siły w zakresie kształcenia przyszłych kadr branży IT, a także obejmą patronat nad wydarzeniami popularyzującymi technologie informacyjne wśród młodego pokolenia. Eksperci z obu instytucji wspólnie będą prowadzić zajęcia edukacyjne, szkolenia, badania naukowe oraz tematyczne konferencje naukowe. Ponadto, home.pl umożliwi odbycie praktyk, stażów i wizyt studyjnych dla przyszłych inżynierów systemów informatycznych i rozwiązań chmurowych.
Pozycja lidera rynku wymaga nie tylko śledzenia trendów, ale przede wszystkim wyznaczania kierunków, wychodzenia poza utarte schematy i otwartości na to, co nowe – tam szukamy modeli biznesowych jutra. Młode pokolenie często lepiej niż my rozumie i „czuje” kierunek zmian – więcej, jako najbardziej intensywnie używające nowych technologii ma największy wpływ na ich rozwój. Rozumiejąc to, w home.pl systematycznie rozszerzamy program współpracy z uczelniami wyższymi i szkołami. Wspólne projekty i praktyki ze studentami i uczniami pozwalają nam lepiej zrozumieć ich sposób myślenia, potrzeby i motywacje. Dzięki wspólnej pracy znacznie lepiej możemy prognozować przyszłe potrzeby naszych klientów, a tym samym kształtować naszą ofertę jutra – mówi Maciej Kornacki, Prezes Zarządu home.pl.
Bardzo cieszymy się z poszerzenia grona naszych partnerów o Zachodniopomorską Szkołę Biznesu. Częścią naszej misji, jako firmy technologicznej, jest aktywnie wspieranie młodych wielbicieli technologii informacyjnych na ich drodze do rozpoczęcia pracy w najlepszych firmach IT. Jesteśmy dumni, że dzięki współpracy z ZSB będziemy mogli współuczestniczyć w kształceniu najlepszych profesjonalistów na rynku. Mocno wierzymy w efektywność wspólnych projektów bazujących na wymianie wiedzy pomiędzy kadrą naukową, studentami i specjalistami home.pl oraz wspólnych inicjatywach badawczych, m.in. w zakresie rozwiązań chmurowych i sztucznej inteligencji – dodaje Kornacki.
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu od 30 lat kształci profesjonalne kadry w dziedzinie biznesu, zarządzania oraz technologii informacyjnych. Uczelnia przekazuje swoim studentom gruntowną wiedzę, a także praktyczne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. W trakcie studiów studenci nabywają również kompetencje niezbędne na rynku pracy, które idealnie łączą się z ich umiejętnościami, doświadczeniem i wiedzą.
Zachodniopomorska Szkoła Biznesu od lat bacznie przygląda się rozwojowi rynku oraz wsłuchuje się w potrzeby biznesu. Widzimy jakie kompetencje są dzisiaj potrzebne i staramy się przygotować studentów do bycia specjalistami w swoich dziedzinach. Współpraca z home.pl, którą podjęliśmy, to idealny przykład szkolenia studentów w maksymalnie praktyczny sposób. Firma sama wskazuje, co jest jej potrzebne i dzieli się swoją wiedzą przy kształceniu przyszłych specjalistów z dziedziny IT.
Podczas spotkania inauguracyjnego pomiędzy home.pl i placówkami ZSPB podkreślano, że dobre miejsce pracy to nie tylko Poznań, Wrocław czy Warszawa. Dzięki takim współpracom chcemy uświadamiać studentów, że w Szczecinie są firmy, które mogą zapewnić im dobrą pracę i rozwój zawodowy - mówi Justyna Osuch-Mallet, Rektor ZPSB.
Lokalny akcent - home.pl to przecież szczecińska firma - dodaje tej współpracy także wymiar symboliczny. Pokazuje, że w Szczecinie można tworzyć biznes i skutecznie go rozwijać. Studenci poza twardymi umiejętnościami mogą skorzystać z doświadczenia firmy i być może kiedyś przejdą podobną drogę - od lokalnego przedsiębiorstwa do wielkiego ogólnopolskiego gracza - dodaje Rektor.
Już od dwóch lat home.pl współpracuje również z Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie, a od stycznia tego roku firma jest partnerem Uniwersytetu Szczecińskiego. Wspólne działania obejmują projekty badawcze i edukacyjne, m.in. wykłady, seminaria i zajęcia fakultatywne, a także praktyki zawodowe oraz programy stażowe. Po udanej współpracy z instytucjami szkolnictwa średniego i wyższego home.pl planuje połączyć siły z kolejnymi placówkami w całym kraju.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.