Komunikaty PR

HP przekaże polskim placówkom oświatowo-wychowawczym 3000 drukarek

2020-06-26  |  15:00

Konieczność zamknięcia szkół, spowodowana pandemią COVID-19, dotknęła aż 91% wszystkich uczniów w 188 krajach, czyli blisko 1,5 miliarda dzieci na całym świecie[1]. Tym samym, przeniesienie nauki do domów, wykazało znaczne braki w wyposażeniu placówek edukacyjnych, nauczycieli i rodzin w urządzenia IT, potrzebne do zdalnej pracy, ale także stanowiące niezbędnik dla nowoczesnego kształcenia w każdych warunkach. Aż 81% dyrektorów polskich szkół wskazało właśnie brak dostępu uczniów do urządzeń jako największy problem nauki zdalnej[2].

 

Firma HP, która od wielu lat angażuje się w wyrównywanie szans edukacyjnych, zdecydowała się doposażyć najbardziej potrzebujące placówki i ośrodki szkolno-wychowawcze, domy dziecka oraz rodziny zastępcze w podstawowe narzędzia niezbędne w nowoczesnym nauczaniu, a także szpitale, które wciąż zmagają się z COVID-19. Wraz z Fundacją Polsat, jedną z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od ponad dwudziestu lat kierującą swoją pomoc do dzieci i ich rodziców, producent przekaże 3000 nowych drukarek HP Neverstop Laser o łącznej wartości ok. 2,6 mln zł. Przekazanie odbędzie się na podstawie zgłoszeń nadesłanych do Fundacji Polsat, zgodnie z regulaminem, znajdującym się na stronie organizacji [https://www.fundacjapolsat.pl/aktualnosc/2020-06-05/inicjatywa-hp-i-fundacji-polsat-dla-edukacji-drukuj-z-usmiechem_1766342/].

 

W HP jesteśmy głęboko przekonani o tym, że edukacja stanowi podstawowe prawo człowieka, które może poprawić życie każdego z nas, niezależnie od miejsca, z którego pochodzimy. Jednocześnie wierzymy w technologię działającą w służbie ludzkości, która w tym przypadku wspiera budowanie równych szans w kształceniu na najwyższym poziomie – tłumaczy Vitaly Matyushenko, Dyrektor Zarządzający, HP Inc Polska – Dlatego też, we współpracy z Fundacją Polsat, chcemy wesprzeć polskie placówki edukacyjne przekazując im najnowsze na rynku, oszczędne i wydajne drukarki HP Neverstop.

 

Fundacja Polsat, która aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy przysługujące się zdrowiu i poprawie warunków życia najmłodszych, obecnie angażuje się również w pomoc mającą na celu wyposażenie w sprzęt najbardziej potrzebujących.

 

Walka z pandemią ma różne oblicza. Głównie widzimy tych na pierwszej linii frontu, czyli służbę zdrowia. Ale epidemia dotknęła także setki tysięcy dzieci, których codzienna edukacja przybrała ostatnio inny obraz. Jako Fundacja Polsat na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i dobro najmłodszych, wspieramy również tych, którzy starają się by każdy ich dzień był lepszy i nabierał radosnych barw. Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmą HP możemy przekazać sprzęt tym, którzy na co dzień są odpowiedzialni za edukację młodych ludzi – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

 

Dzięki wspólnemu programowi HP i Fundacji Polsat „Drukuj z uśmiechem”, polskie instytucje edukacyjne, wychowawcze oraz rodziny zastępcze otrzymają najnowszy model drukarki HP Neverstop Laser, w zestawie z tonerem, który wystarczy do wydrukowania nawet do 5000 stron, co w praktyce oznacza od kilku miesięcy do kilku lat użytkowania bez dodatkowych kosztów. HP Neverstop Laser to pierwsza na świecie drukarka bez kartridży, z systemem samodzielnego napełniania, prosta w obsłudze, a przede wszystkim niedroga w użytkowaniu, zarówno w warunkach domowych, jak i w placówkach oświatowych. Wartość wkładu HP na rzecz projektu wynosi blisko 2,6 mln zł.

 

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Fundacją Polsat ze względu na jej wieloletnie doświadczenie i skalę podejmowanych przedsięwzięć. Wiedzieliśmy, że Fundacja pomoże nam sprawnie zidentyfikować potrzeby oraz dostarczyć nasze drukarki do placówek edukacyjnych i ich podopiecznych na terenie całego kraju – mówi Jolanta Rogulska-Rudek, Dyrektor Marketingu na Europę Centralno-Wschodnią i Izrael, HP Inc Polska – W czasie wspólnej pracy spotkaliśmy się z energią, zaangażowaniem i pełną gotowością do pomocy. Cieszymy się, że nasz program wesprze uczniów i nauczycieli oraz dołoży małą cegiełkę do olbrzymiego wkładu Fundacji Polsat w rozwój działalności charytatywnej w Polsce.

 

Wspomniana dotacja to tylko jedna z licznych inicjatyw HP mająca na celu zwiększenie dostępu
do edukacji. Firma od lat prowadzi działalność charytatywną i wolontariat na rzecz społeczności, dlatego za cel postawiła sobie by do 2025 r. umożliwić lepsze wyniki nauczania 100 milionom osób na całym świecie[3]. Do tej pory już ponad 28 milionów uczniów skorzystało z programów edukacyjnych HP[4]. Z kolei z myślą o wszystkich rodzicach i nauczycielach firma stworzyła specjalną platformę „Print, Play & Learn” (w Polsce: „Wydruki do nauki”) z materiałami do kreatywnej nauki i zabawy z młodszymi dziećmi. Jej współautorami są najlepsi dostawcy treści edukacyjnych, również polscy, np. PWN. Co więcej, od 2015 r. w ramach dotacji na cele szkoleniowe oraz granty naukowe, HP przekazało  ponad 20 milionów dolarów.

 

Dla Fundacji Polsat, to już kolejna inicjatywa mająca na celu wsparcie placówek edukacyjnych, rodzin zastępczych oraz szpitali w czasie pandemii. Do tej pory Fundacja przekazała 2200 tabletów z Internetem dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Fundacja zakupiła także środki ochrony osobistej za ponad 6 mln złotych. Do lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych w całej Polsce, będących dzisiaj na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, trafiły m.in. trzywarstwowe maseczki chirurgiczne, maski P2 oraz P3, rękawiczki ochronne, przyłbice twarde, płyn do dezynfekcji powierzchni, kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 oraz respiratory. Dodatkowo, w ramach programu #JesteśmyDlaDzieci, pod patronatem Fundacji Polsat, były poruszane najważniejsze tematy związane z koronawirusem dla dzieci i ich rodziców. W celu umilenia czasu rodzinom w domach oraz dzieciom w szpitalach, jako część działań #zostańwdomu, powstała akcja „Czytamy dla Dzieci”, dzięki której można było posłuchać bajek w wykonaniu artystów, piosenkarzy i prowadzących Telewizji Polsat.

 


Nagrania z przekazania dotacji wybranym placówkom oświatowo-wychowawczym można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=g3DWX7Q31XE


[1] Stan na kwiecień 2020 r.; https://www.washingtonpost.com/gdpr-consent/?next_url=https%3a%2f%2fwww.washingtonpost.com%2feducation%2f2020%2f03%2f26%2fnearly-14-billion-children-around-globe-are-out-school-heres-what-countries-are-doing-keep-kids-learning-during-pandemic%2f

[2] https://lekcjaenter.pl/uploads/RAPORT_Dyrektorzy%20do%20zadan%CC%81%20specjalnych.pdf

[3] https://www8.hp.com/us/en/hp-information/social-innovation/hp-foundation.html

[4] http://h20195.www2.hp.com/v2/GetDocument.aspx?docname=c05179523

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy! Biuro prasowe
2024-09-26 | 18:00

Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy!

Nowe badanie Play Well Grupy LEGO na Polskę dowodzi, że jedna na pięć rodzin (17%) nigdy nie bawi się razem[1], mimo że aż 83% rodziców rozumie, jak ważna jest zabawa dla rodzinnego
Edukacja Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej
2024-09-26 | 12:50

Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej

Jaki jest klucz do sukcesu? Polska ponownie udowodniła, że w świecie ekonomii jest siłą nie do zlekceważenia! Nasi utalentowani młodzi adepci ekonomii zdominowali Międzynarodową
Edukacja Jesień z językiem chińskim stacjonarnie i online
2024-09-25 | 08:00

Jesień z językiem chińskim stacjonarnie i online

Chiny są jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie, a ich wpływ na gospodarkę globalną stale rośnie. Znajomość języka chińskiego może otworzyć drzwi do wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.