Komunikaty PR

HR Przyszłości – ludzie, trendy, technologia. Podcasty ekspertów

2022-11-23  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Trzepla
Monday

Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl

„HR Przyszłości – ludzie, trendy, technologia”. Podcasty ekspertów o wyzwaniach w HR.

23 listopada startuje cykl podcastów, w których eksperci Grupy Symfonia omawiają najistotniejsze obecnie tematy związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Rozmowy prowadzą Monika Smulewicz oraz Jarosław Kuźniar. Pierwszym prezentowanym tematem jest „Quiet quitting, ciche rezygnacje”, dostępny na stronie HR Przyszłości – ludzie, trendy, technologia - Symfonia. Projekt profesjonalnych podcastów powstał w odpowiedzi na aktualną sytuację oraz potrzeby sektora MŚP.

Opublikowany przez PARP „Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce 2022” pokazuje, że wzrosła chęć inwestowania w kapitał ludzki - z 17% w 2021 r. do 27% obecnie. Rosnące koszty zatrudnienia, wysokie koszty operacyjne, oczekiwania nowego pokolenia wchodzącego na rynek – to wszystko wymusza nowe podejście do kapitału ludzkiego i automatyzację procesów. Symfonia daje przedsiębiorcom nie tylko narzędzia, ale również wiedzę – jak na przykład cykl podcastów „HR Przyszłości” – podkreśla Wiktoria Kuc, dyrektor personalny Symfonii.

Symfonia nie tylko oferuje kompletne oprogramowanie dla MŚP w obszarze HR, ale także edukuje, wspierając przedsiębiorców w decyzjach dotyczących kapitału ludzkiego. Od listopada br. do stycznia 2023 co dwa tygodnie ukazywać się będą podcasty, w których specjaliści rozmawiają o kluczowych tematach i największych wyzwaniach branży HR. Rozmowy dotyczyć będą także aktualnych zadań i roli rekruterów w przedsiębiorstwie, a także poruszą istotną kwestię nieuchronnego przenoszenia działań HR do chmury.

 

Plan podcastów „HR Przyszłości – ludzie, trendy, technologia”

„Quiet quitting, ciche rezygnacje” – to złożone zjawisko, które może wyrażać się między innymi spadkiem zaangażowania pracowników. Z czego bierze się quiet quitting? Co ten trend oznacza dla przedsiębiorców? Czy organizacje mogą zapobiegać „cichym rezygnacjom” pracowników? W roli eksperta Wiktoria Kuc.

„Zdalny onboarding” – Instytut Gallupa wskazuje, że rotacja pracowników w ciągu pierwszych 18 miesięcy pracy może wynosić nawet 50%. Proces onboardingu nowej osoby do firmy jest kluczowy do dalszej, wspólnej współpracy. Powinien być skutecznym i prostym procesem, który sprawdzi się w obliczu nieprzewidywalnych sytuacji oraz w przypadku rekrutacji do pracy zdalnej. Odpowiednie wdrożenie pracownika to istotny aspekt dla pracodawców i działów HR.  Zdalny onboarding ułatwia i przyspiesza proces rekrutacji dzięki tworzeniu wielu ścieżek wdrożeniowych dla różnych grup pracowniczych. W roli eksperta Przemysław Dziubek.

„Praca zespołów rozproszonych” – osoby zarządzające w firmie mają ogromny wpływ na to, jak wyglądają relacje i komunikacja pomiędzy pracownikami. Obecna rzeczywistość wymusza na nich redefinicje sposobu działań. Trendy pokazują, że praca całkowicie zdalna lub hybrydowa staną się stałym elementem w wielu firmach. Istotne jest posiadanie odpowiednich narzędzi i praktyk, aby działania w takiej rzeczywistości były efektywne. 79% organizacji uznało, że ważne dla ich sukcesu będzie wzmacnianie poczucia przynależności do zespołu. Ale tylko 13% twierdzi, że jest gotowa, aby stawić czoła temu trendowi – wynika z badania Deloitte na temat trendów HR na świecie. W roli eksperta Piotr Pszczółkowski.

„Zarządzanie celami i ocena pracownicza online” – praca zdalna wymusiła na przełożonych zmianę sposobu obserwacji pracowników oraz ich etapów działań. W tym celu firmy potrzebują innych mechanizmów i narzędzi wymagających przyjęcia nowych strategii. Jasne definiowanie i komunikowanie celów oraz ocena pracownicza stała się wyzwaniem dla działów HR. Według raportu Gartnera (2021) blisko połowa liderów HR (49%) nie wypracowała jasnej strategii dotyczącej pracy hybrydowej. W roli eksperta Przemysław Dziubek.

„Wynagrodzenie na życzenie” – jak wykazały badania Ernst & Young (2020), 80%. pracowników jest zainteresowanych korzystaniem z pensji na życzenie.  Aplikacja wychodząca naprzeciw potrzebom pracowników jest nowością na polskim rynku pracy. Model pensji na życzenie umożliwia wypłacenie wypracowanej kwoty w momencie, kiedy się tego potrzebują. Jest to sposób szczególnie popularny w krajach anglosaskich, zrzeszający coraz więcej zwolenników wśród rodzimych firm. W rolach ekspertów Elżbieta Czaplicka i Andrzej Nowak.

 

#barometrHR #hrkryzys #ludziesawazni 

Symfonia to polski producent oprogramowania, jeden z największych dostawców systemów ERP dla firm z sektora MŚP. Symfonia specjalizuje się w tworzeniu programów i aplikacji, w tym chmurowych, przeznaczonych do obsługi oraz automatyzacji finansów i księgowości, kadr i płac oraz HR, wsparcia sprzedaży (w tym w kanale e-commerce), zarządzania magazynem, zarządzania produkcją, elektronicznego obiegu dokumentów oraz analizy danych. Spółka świadczy także usługi wdrożeniowe, szkoleniowe oraz w zakresie wsparcia technicznego. Z rozwiązań Symfonii korzysta ponad 50 tysięcy mikro, małych i średnich firm oraz biur rachunkowych.

Historia marki sięga 1995 roku, kiedy to na rynku pojawił się jeden z pierwszych w Polsce programów do zarządzania finansami i księgowością pod nazwą Symfonia. Spółka należy do funduszu Mid Europa Partners, wiodącego inwestora finansowego w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. 

Więcej na temat Symfonii na www.symfonia.pl, blogu, na profilach Facebook oraz LinkedIn.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Uchodźcy na rynku pracy Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:30

Uchodźcy na rynku pracy

Norwegia jest jednym z europejskich liderów, która rozwija różnorodne metody wsparcia dla uchodźców, ułatwiając im integrację na lokalnym rynku pracy. Badania
Praca Jak zachować spokój w czasach kryzysu i niepewności?
2024-04-17 | 15:26

Jak zachować spokój w czasach kryzysu i niepewności?

Budowanie odporności psychicznej to nie tylko klucz do przetrwania kryzysu, ale także droga do osobistego i zawodowego rozwoju. Przygotujmy się na trudne czasy, szukając wsparcia i stosując
Praca Polacy chcą pracować na swoim, a firmom jest to na rękę. Analiza CVeasy.pl
2024-04-17 | 08:30

Polacy chcą pracować na swoim, a firmom jest to na rękę. Analiza CVeasy.pl

Samozatrudnieni stanowią blisko 19% wszystkich pracujących Polaków. Węższa grupa wolnych strzelców realizujących projekty na zlecenie różnych firm obejmuje 330 tys.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.