Huawei prezentuje HarmonyOS i pierwsze urządzenia oparte o własny system
Huawei zaprezentował dziś podczas globalnej premiery swój własny system operacyjny, HarmonyOS. To multiplatformowe oprogramowanie, które zapewnia inteligentne połączenie i współpracę różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety, urządzenia wearable, telewizory, a także szeroko pojęte urządzenia smart home. HarmonyOS zapewnia płynną i bezpieczną interakcję we wszystkich scenariuszach korzystania z tych urządzeń. Huawei zaprezentował też pierwsze urządzenia marki zasilane przez HarmonyOS - nową serię smartwatchy Watch 3 i tablet MatePad Pro.
HarmonyOS to autorski system operacyjny Huawei, który łączy urządzenia w jedno super-urządzenie (Super Device), integrujące sprzęty i zasoby tych sprzętów. Może działać na urządzeniach, które mają nawet zaledwie 128 KB RAM, co pozwala jej zaistnieć na przeróżnych sprzętach z różnych kategorii produktowych. Nowoczesne rozwiązania systemowe pozwolą – dzięki HarmonyOS – działać dłużej na jednym ładowaniu oraz utrzymać wysoką wydajność smartfona przez ponad 36 miesięcy od momentu jego uruchomienia.
Interakcja urządzeń z HarmonyOS sprawia, że praca na wielu urządzeniach jest tak prosta, jak kontrolowanie jednego. Nowy panel sterowania dostępny na smartfonie zasilanym HarmonyOS obsługuje proste i intuicyjne połączenia dzięki funkcji „przeciągnij i zintegruj”. Umożliwia ona użytkownikom swobodne łączenie – praktycznie jednym ruchem - wybranych urządzeń w oparciu o określone scenariusze, podczas gdzie smartfon pełni rolę centrum sterowania ekosystemem. Na przykład, jeżeli użytkownik zechce obejrzeć film w domu, wystarczy, że otworzy panel sterowania na smartfonie i przeciągnie ikonę telewizora - film „przeskoczy” z telefonu na telewizor i będzie odtwarzany na nim bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.
Centrum Zadań w HarmonyOS umożliwia aplikacjom przechodzenie między różnymi urządzeniami bez konieczności instalowania ich na każdym z nich. Na urządzeniu, które jest częścią super-urządzenia, użytkownik może zobaczyć zadania uruchomione na wszystkich pozostałych. Jeżeli użytkownik uzna, że potrzebuje większego wyświetlacza do gry mobilnej, w którą właśnie gra, może przesunąć palcem odpowiednią ikonkę na ekranie smartfona i połączyć go z tabletem, tym samym przenieść grę na oparty o HarmonyOS tablet MatePad Pro i kontynuować zabawę.
Podczas globalnej premiery, Huawei poinformował, że prawie 100 urządzeń marki ma otrzymać aktualizację HarmonyOS w Chinach, w tym serie smartfonów Huawei Mate 40, Mate 30,
P 40, Mate X2, nova 8 oraz MatePad Pro.
- Otacza nas coraz więcej inteligentnych urządzeń i żyjemy w świecie, w którym wszystko jest ze sobą połączone. Każdy z nas jest częścią tego połączonego świata, podobnie jak każde urządzenie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nowymi partnerami i programistami, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia, produkty i usługi naszym klientom na całym świecie korzystającym z HarmonyOS – powiedział Richard Yu, CEO w Huawei Consumer Business Group
Informacje na temat dostępności produktów Huawei z HarmonyOS na rynkach poza Chinami będą podawane na bieżąco.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.