Huawei uzyskuje certyfikację CE umożliwiającą monitorowanie EKG i ciśnienia krwi
Certyfikat CE to potwierdzenie, że aplikacja Huawei EKG uzyskała kwalifikację pozwalającą na działanie zgodnie z europejskimi regulacjami. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skorzystać z pomiaru EKG i przeprowadzić odczyt elektrokardiogramu w klasie medycznej, a tym samym wygodnie monitorować rytm serca i proaktywnie przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom zdrowia sercowo-naczyniowego.
Smartwatche Huawei otrzymują certyfikat CE pozwalający na monitorowanie EKG w Europie
Wysokiej klasy moduł czujnika EKG został opracowany, by w czasie rzeczywistym dokonywać analizy rytmu zatokowego i migotania przedsionków. Użytkownicy będą dzięki temu lepiej poinformowani o stanie swojego zdrowia. Monitorowanie elektrokardiogramu może pomóc m.in. w identyfikacji nieregularnych rytmów serca. Proces pomiaru jest łatwy i wygodny - wystarczy przez 30 sekund dotykać elektrody z boku urządzenia, a wyniki pojawią się na wyświetlaczu zegarka. Co więcej, najnowocześniejsze czujniki PPG umożliwiają przesiewowe badanie pod kątem miażdżycy.
Nowoczesna technologia elektrod w zegarku Huawei Watch GT 3 Pro sprawia, że zbieranie sygnału elektrokardiogramu jest bardzo precyzyjne. Wysokiej klasy funkcja EKG składa się z monitora tętna TruSeen ™ 5.0+ firmy HUAWEI i wykorzystuje elektrody z powłoką wykonaną w technologii krystalizacji (PVD) na zakrzywionej, neokrystalicznej obudowie. Osiem czujników fotoelektrycznych, rozmieszczonych w formacji pierścienia, przechwytuje wzmocnione sygnały i filtruje zakłócenia. Dzięki tej zaawansowanej technologii, użytkownicy zegarka Huawei WATCH GT 3 Pro mogą monitorować swoje tętno przez 24 godziny na dobę. To z kolei pozwala na otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, gdy tylko rytm serca użytkownika odbiega od normy.
Zegarek umożliwia również monitorowanie poziomu saturacji (SpO2) oraz pomiaru tętna, dzięki funkcji Huawei TruSeen™ 5.0+. W urządzeniu można aktywować ciągłą analizę poziomu stresu i przypomnienia o zadaniach, które pomagają budować korzystne dla zdrowia nawyki. Warto też przypomnieć funkcję Huawei TruSleep™ 2.0, która sprawdza się przy codziennej analizie snu.
Huawei Watch D dodatkowo wzbogaci ofertę zdrowotną Huawei
Certyfikat CE otrzymał również świeżo zaprezentowany w Europie inteligentny zegarek Huawei Watch D, który niedługo będzie dostępny także w Polsce. Mimo niepozornych rozmiarów, urządzenie to wyposażone jest w skomplikowane komponenty, takie jak miniaturowa pompa czy poduszka powietrzna i umożliwia dokładny pomiar ciśnienia krwi oraz analizę EKG. Dzięki wysoce precyzyjnemu czujnikowi ciśnienia, skrupulatnej kontroli sprzężenia zwrotnego ciśnienia i makromolekularnemu paskowi rozciągliwemu, możliwe jest uzyskanie marginesu błędu w granicach ±3 mmHg. W Huawei Watch D można ustawić spersonalizowane plany pomiarowe, na podstawie których urządzenie o zaplanowanych porach będzie zbierać i wysyłać wyniki ciśnienia krwi. Informacje dotyczące dostępności zegarka Huawei Watch D zostaną podane do wiadomości w osobnym komunikacie.
Funkcja monitorowania EKG w zegarku Huawei Watch GT3 Pro dostępna jest za pomocą aplikacji Huawei EKG, którą można zainstalować za pomocą aplikacji Huawei Zdrowie z poziomu smartfonu z systemem Android lub iOS. Do poprawnego działania konieczne jest również zaktualizowanie oprogramowania wewnętrznego zegarka.

Organizacje kobiece apelują do Ministerstwa Zdrowia o działania na rzecz dostępu do antykoncepcji awaryjnej

Zrób sercu przysługę tego lata

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.