Huawei uzyskuje certyfikację CE umożliwiającą monitorowanie EKG i ciśnienia krwi
Certyfikat CE to potwierdzenie, że aplikacja Huawei EKG uzyskała kwalifikację pozwalającą na działanie zgodnie z europejskimi regulacjami. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skorzystać z pomiaru EKG i przeprowadzić odczyt elektrokardiogramu w klasie medycznej, a tym samym wygodnie monitorować rytm serca i proaktywnie przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom zdrowia sercowo-naczyniowego.
Smartwatche Huawei otrzymują certyfikat CE pozwalający na monitorowanie EKG w Europie
Wysokiej klasy moduł czujnika EKG został opracowany, by w czasie rzeczywistym dokonywać analizy rytmu zatokowego i migotania przedsionków. Użytkownicy będą dzięki temu lepiej poinformowani o stanie swojego zdrowia. Monitorowanie elektrokardiogramu może pomóc m.in. w identyfikacji nieregularnych rytmów serca. Proces pomiaru jest łatwy i wygodny - wystarczy przez 30 sekund dotykać elektrody z boku urządzenia, a wyniki pojawią się na wyświetlaczu zegarka. Co więcej, najnowocześniejsze czujniki PPG umożliwiają przesiewowe badanie pod kątem miażdżycy.
Nowoczesna technologia elektrod w zegarku Huawei Watch GT 3 Pro sprawia, że zbieranie sygnału elektrokardiogramu jest bardzo precyzyjne. Wysokiej klasy funkcja EKG składa się z monitora tętna TruSeen ™ 5.0+ firmy HUAWEI i wykorzystuje elektrody z powłoką wykonaną w technologii krystalizacji (PVD) na zakrzywionej, neokrystalicznej obudowie. Osiem czujników fotoelektrycznych, rozmieszczonych w formacji pierścienia, przechwytuje wzmocnione sygnały i filtruje zakłócenia. Dzięki tej zaawansowanej technologii, użytkownicy zegarka Huawei WATCH GT 3 Pro mogą monitorować swoje tętno przez 24 godziny na dobę. To z kolei pozwala na otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, gdy tylko rytm serca użytkownika odbiega od normy.
Zegarek umożliwia również monitorowanie poziomu saturacji (SpO2) oraz pomiaru tętna, dzięki funkcji Huawei TruSeen™ 5.0+. W urządzeniu można aktywować ciągłą analizę poziomu stresu i przypomnienia o zadaniach, które pomagają budować korzystne dla zdrowia nawyki. Warto też przypomnieć funkcję Huawei TruSleep™ 2.0, która sprawdza się przy codziennej analizie snu.
Huawei Watch D dodatkowo wzbogaci ofertę zdrowotną Huawei
Certyfikat CE otrzymał również świeżo zaprezentowany w Europie inteligentny zegarek Huawei Watch D, który niedługo będzie dostępny także w Polsce. Mimo niepozornych rozmiarów, urządzenie to wyposażone jest w skomplikowane komponenty, takie jak miniaturowa pompa czy poduszka powietrzna i umożliwia dokładny pomiar ciśnienia krwi oraz analizę EKG. Dzięki wysoce precyzyjnemu czujnikowi ciśnienia, skrupulatnej kontroli sprzężenia zwrotnego ciśnienia i makromolekularnemu paskowi rozciągliwemu, możliwe jest uzyskanie marginesu błędu w granicach ±3 mmHg. W Huawei Watch D można ustawić spersonalizowane plany pomiarowe, na podstawie których urządzenie o zaplanowanych porach będzie zbierać i wysyłać wyniki ciśnienia krwi. Informacje dotyczące dostępności zegarka Huawei Watch D zostaną podane do wiadomości w osobnym komunikacie.
Funkcja monitorowania EKG w zegarku Huawei Watch GT3 Pro dostępna jest za pomocą aplikacji Huawei EKG, którą można zainstalować za pomocą aplikacji Huawei Zdrowie z poziomu smartfonu z systemem Android lub iOS. Do poprawnego działania konieczne jest również zaktualizowanie oprogramowania wewnętrznego zegarka.

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.