Huawei z nagrodami EISA – za najlepsze fotograficzny smartfon i smartwatch
Huawei P40 Pro został okrzyknięty przez Expert Imaging and Sound Association (EISA) „Najlepszym Smartfonem Fotograficznym 2020-2021”, a Huawei Watch GT 2 po raz pierwszy otrzymał nagrodę jako „Najlepszy Smartwatch 2020-2021”. Nagrody EISA, przyznawane przez przedstawicieli 55 najbardziej cenionych na świecie magazynów zajmujących się elektroniką użytkową, uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych w branży.
To już kolejny rok z rzędu, kiedy urządzenia Huawei zostały docenione w prestiżowym konkursie EISA Awards. W zeszłorocznej edycji (sezon 2019-2020) zwycięzcą kategorii „Najlepszy Smartfon” został Huawei P30 Pro, a w sezonie 2018-2019 – Huawei P20 Pro.
Jury konkursu, przyznając Huawei P40 Pro tytuł „Najlepszego Smartfona Fotograficznego 2020-2021”, doceniło przede wszystkim niezwykłe możliwości fotograficzne urządzenia – poczwórny aparat Leica Ultra Vision z 50 MP aparatem głównym, 12 MP teleobiektywem, 40 MP obiektywem ultraszerokokątnym, a także aparatem 3D do pomiaru głębi.
Uwagę ekspertów zwróciły również dwa atuty – jeden z najlepszych na rynku ekranów i premium design urządzenia – które w połączeniu z niezwykłymi możliwościami fotograficznymi wyznaczają nowe trendy w branży.
W tegorocznej edycji EISA Awards, po raz pierwszy docenione zostało również urządzenie Huawei z innej kategorii produktowej marki. Huawei Watch GT 2 został okrzyknięty „Najlepszym Smartwatchem 2020-2021”. Eksperci wzięli pod uwagę walory estetyczne urządzenia i długi czas pracy baterii, ale też jego funkcje – dostęp do ponad 100 trybów sportowych, funkcje monitorujące sen, zdrowie i stres, a także możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych i słuchania muzyki.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.