Huta w Częstochowie świętuje rok w ramach Grupy LIBERTY
LIBERTY Częstochowa, największy w Polsce producent niskowęglowych blach grubych GREENSTEEL, świętuje pierwszy rok od czasu przejęcia zakładu przez LIBERTY Steel Group. W pierwszym roku działalności pod szyldem LIBERTY, produkcja w Hucie jest systematycznie zwiększana, osiągając w marcu b.r. najwyższe poziomy od 2017 roku, co przełożyło się na blisko milion ton wyprodukowanej przez zakład w ciągu minionego roku: produkcja kęsisk płaskich GREENSTEEL w Stalowni przekroczyła 500 000 ton, a w Walcowni Blach Grubych wyprodukowano ponad 400 000 ton blach GREENSTEEL.
Wzrost produkcji zakładu był możliwy dzięki wznowieniu procesów operacyjnych i szeregowi projektów modernizacyjnych obejmujących: ponowne uruchomienie zakładu prefabrykacji; modernizacje linii ciągłego odlewania stali, linii walcowniczej oraz linii cięcia nr 1 i nr 2; a także wzrost efektywności procesu produkcyjnego. Mając na celu osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2030 r., w lutym uruchomiono w zakładzie farmę fotowoltaiczną, na ten rok zaplanowana jest instalacja kolejnej, która po ukończeniu zapewni LIBERTY Częstochowa około 3 MW mocy w zakresie energii odnawialnej.
Wszystkie poczynione inwestycje wesprą przyjętą strategię produkcyjną firmy „55-65-85” zakładającą docelowo wysyłkę 85 000 ton blach GREENSTEEL miesięcznie.
Firma przez cały rok ciężko pracowała również nad wzmocnieniem partnerstw z lokalnymi społecznościami i instytucjami edukacyjnymi: podpisane przez LIBERTY Częstochowa umowy o współpracy z uczelniami: Politechniką Częstochowską i Uniwersytetem im. Jana Długosza pozwolą na odbycie przez ich studentów praktyk i staży doktoranckich w zakładzie oraz wspólne programy badawcze.
Krishnamoorthy Venkatasubramanian, Dyrektor Generalny Liberty Częstochowa, powiedział: „Pierwszy rok działalności LIBERTY Częstochowa był wyzwaniem, któremu cały zespół Huty więcej, niż sprostał. Z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim pracownikom za zaangoażowanie i cieżką pracę. Udało nam się wspólnie osiągnąć ambitne cele – zarówno jeśli chodzi o poziomy produkcji, przeprowadzone modernizacje, jak i wyznaczenie nowych standardów bezpieczeństwa pracy. Jestem przekonany, że to dopiero początek drogi, a LIBERTY Częstochowa w niedługim czasie stanie się liderem produkcji GREENSTEEL w tej części Europy oraz zaufanym parterem dla polskiego rządu przy realizacji najważniejszych polskich projektów infrastrukturalnych“.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.