Idzie nowe - osiedle Młode Gwiazdowo od Greenbud Development
Deweloper Greenbud Development w 2020 roku nie zwalnia tempa. Firma oprócz realizacji w gminie Swarzędz - osiedle Zielone Rabowice II, który już niebawem powiększy się o V etap oraz Nowy Jasin - otwiera się na zupełnie nowy rynek. Projekt Młode Gwiazdowo usytuowany w lokalizacji Gwiazdowo-Kostrzyn jest już w sprzedaży.
- W ramach I etapu osiedla Młode Gwiazdowo chcemy oddać do dyspozycji przyszłych mieszkańców 10 lokali w zabudowie szeregowej. Do tej pory stawialiśmy m.in. na lokale bliźniacze, więc tego rodzaju zabudowa jest nowa w naszej ofercie. Każdy z domów będzie miał powierzchnię 99 m kw., ogród, a także przynależne miejsca parkingowe, które są już uwzględnione w cenie lokalu mieszkalnego – podkreśla Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu Greenbud Development. - To propozycja dedykowana wszystkim, którzy poszukują miejsca do życia z dala od gwaru miasta i wolą spokojniejsze tempo codzienności. Z pewnością umożliwia to własny ogród i przestrzeń osiedlowa – dodaje przedstawicielka firmy.
Wybór lokalizacji dla nowej inwestycji jest nieprzypadkowy. Usytuowane 2 km od Kostrzyna oraz nieco ponad 10 km od Swarzędza. Gwiazdowo zapewni potencjalnym mieszkańcom nie tylko łatwy dostęp do dobrze zorganizowanego zaplecza handlowo-usługowego, ale także bliskość wyjątkowych terenów zielonych. Na wyciągnięcie ręki mieszkańcy będą mieli Park Krajobrazowy Promno, a także liczne tereny rekreacyjne m.in. Piastowski Trakt Rowerowy. Ponadto dobra infrastruktura drogowa i kolejowa w niespełna 30 minut pozwala dotrzeć do stolicy Wielkopolski. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli rezygnować z aktywności zawodowych, oferty kulturalnej Poznania i innych atrakcji.
Kolejnym atutem, poza atrakcyjnym położeniem Młodego Gwiazdowa, jest jego projekt.
- Postawiliśmy na połączenie klasycznej palety barw (biel, grafit) z elementami nowoczesności, chociażby w dachówce i elewacji, przez co uzyskaliśmy ciekawą formę budynku. Będzie ona idealnie współgrać z otoczeniem inwestycji - mówi Hanna Brygier.
Domy zostaną podzielone na strefy. Dzienną zajmie parter o powierzchni 32 m kw., na którą składa się kuchnia, toaleta i pokój dzienny, zaś góra to strefa przeznaczona na przestrzeń prywatną (sypialnie, łazienka, gabinet itp.). Ustawne powierzchnie pokoi o metrażach 9, 12 i 16 m kw. pozwalają w pełni spersonalizować projekt wnętrz domu, dla potrzeb mieszkańców. Ewentualna zmiana zaproponowanego układu pomieszczeń, przy zgłoszeniu na początkowym etapie inwestycji, będzie bezpłatna. Zakończenie I etapu inwestycji planowane jest na kwiecień 2021. Oznacza to, że osoby marzące o własnym, większym „M” już w najbliższym roku mogą spełnić je wraz z Greenbud Development.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.