II Camp sportowy dla przyszłych paraolimpijczyków w Krakowie.
II Camp sportowy dla przyszłych paraolimpijczyków w Krakowie.
W terminie 22-25.09.2022 r. w Hali Cracovii odbędzie się drugi camp sportowy w ramach projektu Sięgnijmy po medale – Los Angeles 2028. Tym razem będzie on poświęcony dyscyplinom paraolimpijskim dla osób z dysfunkcją wzroku. Spotkanie motywacyjne poprowadzi paraolimpijczyk Marcin Ryszka.
Celem całego projektu jest promocja dziedzin paraolimpijskich, kształcenie potencjalnych parasportowców, tak, aby w przyszłości mogli zasilić szeregi reprezentacji Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich.
Podczas drugiego campu odbędą się wykłady i zajęcia praktyczne w zakresie takich dziedzin jak blind football, goalball, show down, tenis stołowy dla niewidomych, strzelectwo laserowe, wioślarstwo (na ergometrach), JUDO.
Campy mają bardzo zróżnicowaną tematykę, gdyż chcemy pokazać wiele dziedzin paraolimpijskich i dać szansę zawodnikom z różnymi niepełnosprawnościami. Wcześniejszy camp był dla osób z niepełnosprawnością ruchową, teraz dla osób z dysfunkcją wzroku. Zależy nam na działaniach kompleksowych, które dadzą realną szansę na odkrycie nowych talentów i nowych pasji sportowych - podkreśla Marcin Królikowski, paraolimpijczyk, dyrektor administracyjno-sportowy hali Cracovii i koordynator Centrum Sportu Niepełnosprawnych.
W czasie warsztatów będzie poruszony temat diety w sporcie i prawidłowych nawyków żywieniowych. Dodatkowo, uczestnicy spotkają się z paraolimpijczykiem Marcinem Ryszką, który był również mistrzem świata w pływaniu, a obecnie jest reprezentantem Polski w blind footballu.
Bardzo się cieszę, że będę mógł spotkać się z uczestnikami projektu „Sięgnijmy po medale Los Angeles 2028” i opowiedzieć im o mojej sportowej drodze, a także pokazać na własnym przykładzie, że będąc niewidomym można rozwijać swoje pasje i odnosić sukcesy. Chciałbym dodać im motywacji do działania - mówi Marcin Ryszka.
W campie weźmie udział łącznie 14 osób z dysfunkcją wzroku. Organizatorem całego projektu jest Fundacja Centrum Inicjatyw Sportowych zarządzająca Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Hali Cracovii. Sponsorem projektu jest PKN Orlen. Koordynatorem drugiego campu jest Piotr Niesyczyński animator społeczny i członek Zarządu Fundacji NIE WIDZĄC PRZESZKÓD.

To już 20 lat Kongresu Pożarnictwa FIRE | SECURITY EXPO – Świętuj z nami jubileusz na PGE NARODOWY

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.