III etap kompleksu Sol Marina już w sprzedaży!
Kompleks położony jest w przy nabrzeżu Martwej Wisły nieopodal Wyspy Sobieszewskiej i zachwyca niezwykłym otoczeniem dzikiej przyrody oraz mnóstwem udogodnień, m.in. własną mariną, oferującą możliwość zakupu prywatnego miejsca do cumowania jachtu lub łodzi motorowej.
W III etapie inwestycji Sol Marina powstanie 140 luksusowych apartamentów o zróżnicowanych powierzchniach od 25 do ponad 81 m2. Zostaną one zrealizowane w ramach 16 nowoczesnych budynków o niskiej zabudowie, która zagwarantuje poczucie prywatności. Apartamenty będą wyposażone m.in. w panoramiczne okna, które zapewnią doskonałe doświetlenie wnętrz, a także umożliwią podziwianie pięknej okolicy. Lokale na parterze wyposażone będą w przestronne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach posiadać będą balkony i tarasy. Oprócz miejsc parkingowych, właściciele będą mieli również możliwość zakupu miejsca na swój prywatny jacht w marinie. Zakończenie realizacji tego etapu planowane jest na przełomie 2024 i 2025 roku.
W ramach całego kompleksu apartamentowo-hotelowego zaplanowano wiele udogodnień. Wewnątrz Grano Marina Hotel powstanie m.in. lobby z recepcją, restauracja i centrum konferencyjno-biznesowe. Do dyspozycji gości i mieszkańców przeznaczona będzie także komfortowa strefa rekreacyjna z basenem oferującym unikatowy widok na marinę, a także rozbudowana strefa Wellness&SPA obejmująca aż 8 gabinetów zabiegowych oraz salę fitness. Dodatkowo na dachu budynku hotelowego powstanie część restauracyjna „SEA ROOF”, gwarantująca malowniczy widok na Wyspę Sobieszewską.
Budowa luksusowego, 3-etapowego kompleksu Sol Marina rozpoczęła się w 2019 roku. W ramach inwestycji został już zrealizowany I etap, w którym powstało 77 apartamentów o powierzchniach liczących od 41 do 89 m2. Zakończenie II etapu inwestycji planowane jest na przełomie II i III kwartału br.
Niekwestionowany wyróżnik Sol Mariny stanowi ścisłe powiązanie z wodą. Na terenie inwestycji znajdzie się w pełni wyposażone nabrzeże z własnym kapitanatem. Szerokie, ponad 5-metrowe miejsca do cumowania jachtów oraz łodzi motorowych pozwolą na swobodne manewrowanie, a wyjście na pełne morze z tego miejsca trwa tylko 20 minut.
Sol Marina zlokalizowana jest zaledwie 500 metrów od Wyspy Sobieszewskiej, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku, w otoczeniu dzikiej natury. W sąsiedztwie kompleksu położone są dwa rezerwaty przyrody – Ptasi Raj i Mewia Łacha. Jest to jedno z ostatnich takich miejsc na polskim wybrzeżu, choć jednocześnie położone blisko tętniącego życiem centrum miasta. Cała inwestycja jest doskonale skomunikowana z najważniejszymi kierunkami turystycznymi, a odległość od centrum Gdańska wynosi jedyne 14 kilometrów.
Projekt architektoniczny inwestycji Sol Marina został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty, a także z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za wygląd wnętrz.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Dekpol Budownictwo.
Luksusowe apartamenty Sol Marina dostępne są w cenach już od około 750 000 zł netto. Szczegółowe informacje na temat inwestycji można znaleźć na stronie: https://apartamenty.solmarina.pl/.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.