Impact finance’20 na międzynarodowym Singapore Fintech Festival!
ImpactCEE nawiązał strategiczne partnerstwo z Singapore Fintech Festival, największym na świecie wydarzeniem FinTech organizowanym przez Monetary Authority of Singapore (MAS). Dodatkowe sesje w ramach SFF, będące kontynuacją Impact finance’20, odbędą się już 7 grudnia w godz. 10:00 – 13:00!
Piąta edycja SFF odbędzie się w dniach 7-11 grudnia 2020 r., oferując unikalny format hybrydowy, łączący internetową platformę eventową i ponad 40 fizycznych wydarzeń w FinTech hubach na całym świecie. To miejsce, w którym globalna społeczność FinTech będzie dyskutować na temat kluczowych globalnych wyzwań związanych z odbudową gospodarki po pandemii oraz planów inwestycyjnych na najbliższe lata. Tegoroczne SFF zgromadzi międzynarodowych liderów w dziedzinie finansów, biznesu, rządu, technologii i środowiska akademickiego. Na scenie SFF wystąpią m.in. Bill Gates, Satya Nadella z Microsoft, Michael Miebach z Mastercard, Adena Friedman z Nasdaq, Bill Winters ze Standard Chartered czy Akon.
W ramach dodatkowych sesji Impact finance’20 wystąpi ponad 25 najważniejszych przedstawicieli kluczowych firm i instytucji sektora finansowego w Polsce i regionie. Ich prezentacje będą skupione wokół 5 ścieżek tematycznych: Global Reset & Banking, Cloud Solutions, Emerging Tech & Security, Payments & Future Commerce, Sustainable Finance & Social Impact oraz Tech Talent, Innovation & Investment. W gronie prelegentów znaleźli się m.in.: Zbigniew Jagiełło (PKO BP), Paweł Jakubik (Microsoft), Bartosz Ciołkowski (Mastercard), Leszek Skiba (Pekao S.A.), Beata Javorcik (EBRD), Paweł Nierada (BGK), Giacomo Volpi (UniCredit Bulbank), Ferenc Bole (OTP Bank), Paweł Widawski (Fintech Poland), Dariusz Mazurkiewicz (Blik), Justyna Orłowska (GovTech Polska), Tadeusz Kościński (Ministerstwo Finansów), Zbigniew Wiliński (UKNF) i inni. SFF będzie również okazją do zaprezentowania i dyskutowania raportów branżowych przygotowanych przez Fintech Poland, KNF oraz PAIH (“How to do Fintech in Poland”).
Uczestnicy SFF zyskają dostęp do całodobowych transmisji „na żywo” z wybranych sesji z udziałem czołowych ekspertów z całego świata. Uczestniczące organizacje będą reprezentowane w cyfrowej lokalizacji w mieście online, gdzie uczestnicy będą mogli je odwiedzić, aby uzyskać więcej informacji, zaplanować spotkania oraz wziąć udział w warsztatach. Będą oni mieli możliwość nawiązywania kontaktów i uczestnictwa w sesjach networkingowych przez cały dzień, we wszystkich strefach czasowych. SFF to również sieć fizycznych satellite events zapewniających dostęp dla liderów branży i partnerów w wybranych miastach na całym świecie, organizowanych we współpracy z globalną siecią zaufanych partnerów, organów regulacyjnych i instytucji rządowych.
Więcej szczegółów na temat wydarzenia na stronie https://impactcee.com/finance/2020/pl/singapore-fintech-festival/

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.