IMPONUJĄCY OBRAZ 4K I NIESKOŃCZONE ILOŚCI ZASTOSOWAŃ DZIĘKI PANASONIC
Firma Panasonic ogłosiła dziś, że w sprzedaży jest już dostępny nowy projektor PT-FRQ60 z 1-chipowym procesorem DLP™, o jasności 6,000 lumenów. Nowy model został zaprojektowany z myślą o jak najdokładniejszej prezentacji szczegółów i kolorów oraz płynności odwzorowania ruchu, dzięki czemu sprawdzi się w wielu branżach, m.in. w biurach, salach do nauki przedmiotów ścisłych, cyfrowych muzeach i obiektach e-sportowych.
Do sprawdzonego rozwiązania z 1-chipowym procesorem DLP™ i technologią laserową SOLID SHINE firma Panasonic dodała technologię Quad Pixel Drive, dzięki czemu powstał projektor generujący płynne, ostre i bogate w szczegóły obrazy 4K pozwalające jeszcze bardziej zaangażować odbiorców. Płynne przetwarzanie obrazu z częstotliwością odświeżania 240 Hz zwiększa wrażenie realizmu dzięki grafice o doskonałej teksturze prezentowanej w formie obrazu bez ramki. Technologia Rich Colour Enhancer pozwala uzyskać precyzyjne kolory i wiernie odwzorowane treści zgodnie z zamysłem twórcy. Dynamiczne sceny są wyraźnie wyrenderowane dzięki częstotliwości odświeżania do 240 Hz/1080p z opóźnieniem poniżej 8 ms.
Dodatkowo model PT-FRQ60 jest zgodny z rozwiązaniem do mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym Panasonic ET-SWR10 — gotowym do użycia pakietem SDK, który umożliwia projekcję na szybko poruszających się obiektach z częstotliwością do 240 klatek na sekundę, co daje znacznie większe możliwości kreatywnych zastosowań w parkach tematycznych, muzeach z interaktywnymi wystawami i innych obiektach.
Z myślą o wygodnej integracji z infrastrukturą 4K model PT-FRQ60 został wyposażony w dwa wejściowe gniazda HDMI® z obsługą poleceń CEC, które umożliwiają włączanie i wyłączanie projektora z poziomu urządzenia źródłowego. Projektor obsługuje też funkcję jednokablowego połączenia DIGITAL LINK, które umożliwia transmisję sygnału wideo i sygnału sterującego na dużą odległość. Elastyczny zoom optyczny 2.0x, obiektyw regulowany w pionie i w poziomie oraz korekcja geometrii z funkcją Free Grid pozwalają dostosować pozycję obrazu i wyeliminować jego zniekształcenia bez konieczności używania komputera. Model PT-FRQ60 jest sprzedawany ze wstępnie aktywowanymi zestawami aktualizacji do oprogramowania Geometry Manager Pro[1], które umożliwiają zautomatyzowane łączenie krawędzi z poziomu kamery oraz dają dostęp do większej liczby opcji konfiguracji wyświetlania i zaawansowanych opcji maskowania.
Bezfiltrowy układ chłodzenia z rurkami cieplnymi opracowany przez firmę Panasonic, aby obniżyć wymagania związane z konserwacją projektora, pomaga utrzymać wysoką jakość obrazu i pozwala na 20 000 godzin pracy bez potrzeby konserwacji. Oprogramowanie Multi Monitoring & Control upraszcza zarządzanie i sterowanie flotą urządzeń, a opcjonalne oprogramowanie Early Warning zapobiega nieplanowanym przestojom, wysyłając ostrzeżenie jeszcze przed wystąpieniem problemu.
Projektor PT-FRQ60 z 1-chipowym procesorem DLP™ jest już dostępny w sprzedaży. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/4k-laser-projectors-pt-frq60-series
[1] Niektóre funkcje będą dostępne dopiero latem 2022 roku.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.