Delock wprowadza spiralny kabel HDMI 4K
Gdy odległość między źródłem sygnału a odbiornikiem nie jest duża, nawet krótkie przewody są za długie, plączą się i wyglądają nieestetycznie. Receptą na ten stan rzeczy może być spiralny przewód HDMI firmy Delock.
Kabel HDMI Delock 84967 to propozycja dla tych, którzy na równi z jakością obrazu cenią sobie ład wśród okablowania. Przewód niemieckiego producenta wyróżnia się spiralną konstrukcją. Pozwala ona na rozciągnięcie go na taką długość, jaka jest potrzebna w danej chwili, w zakresie od 40 do 150 cm. Osoby, które szukają elastycznego przewodu, aby połączyć laptop z zewnętrznym monitorem czy telewizor z kinem domowym, powinny więc być zadowolone.
Oprócz ułatwiającej utrzymanie porządku konstrukcji przewód HDMI Delock 84967 ma oferować wysoką jakość wykonania. Producent chwali się potrójnym ekranowaniem, pozłacanymi stykami i miedzianym przewodnikiem. Kabel obsługuje transmisję w jakości 4K60 oraz technologie takie jak: HDR, Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Wspierane są także wysokie częstotliwości odświeżania i sterowanie z wykorzystaniem standardu CEC 2.0.
Kabel HDMI Delock 84967 pojawi się w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Producent wycenił go na ok. 50 zł.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.