Komunikaty PR

Jak działa na nas hałas i dlaczego warto wybrać cichy samozamykacz do drzwi?

2022-07-01  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Rzecznik prasowy
Offteam

Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl

Automatyczne ustawienia bezpiecznego lub regulowanego zamknięcia przeciwpożarowego są często tak silne, że powodują zatrzaskiwanie się drzwi. Taki regularny głośny hałas wpływa na samopoczucie każdego użytkownika budynku, pogarsza koncentrację czy przeszkadza w odpoczynku. To właśnie dlatego zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i inwestycjach mieszkaniowych powinny być stosowane ciche samozamykacze, które znacznie podnoszą komfort użytkowników.


 

Jak działa na nas hałas?

 

Hałas jest często ignorowanym wyzwalaczem stresu. Rozwiązania chroniące przed hałasem mogą poprawić jakość życia w perspektywie krótko- i długoterminowej. Niemieckie Towarzystwo Akustyczne (German Acoustical Society - DEGA) regularnie bada jego negatywne konsekwencje podczas corocznego Międzynarodowego Dnia Wiedzy o Hałasie*. 

 

Nawet niski poziom hałasu może narazić organizm na stres. Jak wskazuje Program Opieki w zakresie Zdrowia Zawodowego Uniwersytetu Michigan, przewlekły hałas w miejscu pracy powoduje wzrost ciśnienia krwi i tętna”**.

 

W innym badaniu prowadzonym przez eksperta od snu z Harvard Medical School zbadano „zakłócającą zdolność różnych dźwięków szpitalnych podczas snu”. Doszli do wniosku, że „niezbędna jest poprawa warunków akustycznych nowych i istniejących placówek opieki zdrowotnej, aby zapewnić najwyższą jakość opieki”. Zamykające się drzwi były jednym z 14 badanych dźwięków tła***.

 

Rozwiązanie na bezgłośne zamykanie drzwi

 

Hałas w środowisku nie jest trywialnym problemem – mówi Andreas Gmelin, dyrektor ds. zarządzania produktem i rozwoju biznesowego w jednostce ds. produktów do zamykania drzwi EMEIA w ASSA ABLOY Opening Solutions. – Ważne jest, aby unikać niepotrzebnego zanieczyszczenia akustycznego w miejscu pracy, w placówkach edukacyjnych i kulturalnych, w domach i hotelach, a także w szpitalach – aby zapewnić zarówno spokój ducha, jak i produktywność. Z myślą o tych potrzebach opracowaliśmy technologię zamykaczy drzwi Close-Motion®. Zamykają one jedno- lub dwuskrzydłowe drzwi szczelnie i prawie niesłyszalnie.

 

Wspomniany zamykacz Close-Motion szybko przymyka drzwi do wąskiej szczeliny, a następnie spokojnie je hamuje i dociąga powoli, cicho i bezpiecznie, aż zostaną szczelnie zamknięte. Wszystko, co słychać, to delikatne kliknięcie. Technologia radzi sobie z przeciągami czy efektem zasysania powietrza.

 

Aby montaż zamykacza z cichym domykaniem był łatwy, producenci zadbali o odpowiednie komponenty, takie jak uniwersalna płyta montażowa, znormalizowane pozycje mocowania i szablony do wiercenia – które przyspieszają instalację. Wrzeciono o regulowanej wysokości zapobiega błędom montażowym i umożliwia późniejszą regulację bez kosztów i opóźnień czasowych. Zamykacze Close-Motion testowane są zgodnie z normami EN 1154 / EN 1158 dla drzwi przeciwpożarowych i przeciwdymowych. 

 

W świecie przeładowanym hałasem projektanci powinni być szczególnie wyczuleni na zapewnienie komfortu użytkownikom obiektów. Technologie, które redukują szum tła, a w efekcie stres, z roku na rok będą coraz bardziej pożądane.




 

*: www.tag-gegen-laerm.de/start 

**: https://smallbusiness.chron.com/effects-noise-workplace-45782.html

***: www.acpjournals.org/doi/10.7326/0003-4819-156-12-201208070-00472

 

- koniec –

 

Zdjęcia: ASSA ABLOY Opening Solutions EMEIA, iStock

Legenda: Technologia Close-Motion®: zaufany partner pozwalający zapewnić spokój i ciszę w budynkach komercyjnych, firmowych, mieszkalnych i użyteczności publicznej






 


Na temat ASSA ABLOY

Grupa ASSA ABLOY jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań dostępowych. Każdego dnia pomagamy miliardom ludzi czerpać z bardziej otwartego świata. 

 

ASSA ABLOY Opening Solutions jest liderem w zakresie komponentów otwierania drzwi i rozwiązań dostępowych dla domów, firm i instytucji. Nasza oferta obejmuje drzwi, okucia drzwiowe i okienne, zamki, kontrolę dostępu oraz usługi z tym związane.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Offteam
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan Biuro prasowe
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały
Infrastruktura ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
2024-10-21 | 09:15

ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25

Niekiedy zima lubi zaskakiwać drogowców, ale aby tego uniknąć, większość z nich powinna być już w pewnej części przygotowana na zmianę warunków pogodowych na drogach w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.