Komunikaty PR

NOWOŚĆ! Samowulkanizujące osłony Arma-Chek Wrap

2024-06-24  |  19:15
Biuro prasowe

Odpowiednie zabezpieczenie warstw izolacyjnych umożliwia im dłuższą żywotność oraz jest gwarantem utrzymania właściwości użytkowych. Arma-Chek Wrap to zewnętrzna elastyczna osłona do stosowania w formie pokrycia izolacji technicznych na dowolnym obiekcie budowlanym i w zastosowaniach przemysłowych. Oferuje wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami środowiskowymi, takimi jak wilgoć czy promieniowanie UV. To także zabezpieczenie przed większością powszechnych chemikaliów. Może być stosowana na rurach, kanałach, zaworach i zbiornikach urządzeń instalacyjnych, chłodniczych i klimatyzacyjnych także w pomieszczeniach czystych przemysłu spożywczego, itp.

Zalety rozwiązań samowulkanizacyjnych

Wykonana na bazie poliizobutylenu osłona Arma-Chek Wrap dostępna jest w postaci elastycznych mat grubości 1,05 mm. Dzięki właściwościom samowulkanizacyjnym instalacja materiału jest wyjątkowo prosta i odbywa się bez użycia kleju czy taśm montażowych. Przycięte arkusze należy owinąć wokół izolowanej rury z zakładką 20 mm. Samowulkanizacyjny materiał połączy nakładające się warstwy izolacji na zasadzie reakcji chemicznej bez żadnych dodatkowych czynności. Co niezmiernie istotne z punktu widzenia wykonawcy wulkanizacja nie następuje natychmiast, ale dopiero po upływie od 10 do 20 minut po nałożeniu co zapewnia czas na ewentualną regulację ułożenia i właściwego dopasowania, a do montażu wystarczą jedynie nóż lub nożyczki. Samozgrzewalne właściwości materiału pozwalają na wyjątkowo szczelne przyleganie, a tym samym bezpieczne i trwałe uszczelnienie. Jego wysoka elastyczność ułatwia też aplikację w trudno dostępnych przestrzeniach, w których montaż sztywnych osłon jest niemożliwy. Zachowanie elastyczności w okresie użytkowania pozwala też zapobiegać powstawaniu wgnieceń, które mogłyby prowadzić do ściśnięcia izolacji pod spodem i kondensacji na rurze na skutek utraty jej właściwości.

Właściwości osłon Arma-Chek Wrap

Innowacyjne osłony Arma-Chek Wrap mogą być stosowane na większości systemów instalacyjnych czy urządzeniach przemysłowych oraz na izolacjach wykonanych zarówno z materiałów tradycyjnych, takich jak wełna mineralna lub skalna, jak również nowoczesnych pianek elastomerowych, takich jak np. Armacell ArmaFlex.

Już jedna warstwa osłony zapewnia szczelność przed dyfuzją pary wodnej, wysoką stabilność UV oraz odporność na warunki atmosferyczne we wszystkich środowiskach. Wszechstronność środowisk stosowania obejmuje też montaż w systemach podziemnych i podwodnych oraz o temperaturze roboczej od -40 do +100 stopni Celsjusza.

Maty Arma-Chek Wrap są również bezpieczne dla użytkowników i przyjazne dla środowiska – nie zawierają halogenów, silikonu ani rozpuszczalników. W 100% nadają się też do przetworzenia i recyklingu. Spełniają też wymogi zrównoważonego budownictwa LEED v4.1, BREEAM International oraz DGNB QS4 Platin i BNB QN5.

Osłony dostępne są w rolach o szerokości od 70 do 1050 mm i długości 10 metrów. Ich uzupełnieniem jest czarny kit do montażu na zewnątrz Arma-Chek pozwalający na zabezpieczenie drobnych elementów o skomplikowanej strukturze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Eco5tech zaprojektuje ścieżki rowerowe w Bydgoszczy Biuro prasowe
2024-06-28 | 12:00

Eco5tech zaprojektuje ścieżki rowerowe w Bydgoszczy

Eco5tech SA, notowana na rynku NewConnect, zajmująca się projektowaniem i nadzorami w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań w zakresie
Infrastruktura Renowacja Książnicy Stargardzkiej nominowana do prestiżowej nagrody!
2024-06-26 | 13:10

Renowacja Książnicy Stargardzkiej nominowana do prestiżowej nagrody!

Gdy w architekturze stare spotyka nowe, powstaje wyjątkowa wartość, czego najlepszym potwierdzeniem jest renowacja Książnicy Stargardzkiej. Dobra architektura, wykorzystując wiele
Infrastruktura Beton komórkowy - uniwersalne zastosowanie, wysokie korzyści
2024-06-24 | 19:15

Beton komórkowy - uniwersalne zastosowanie, wysokie korzyści

Beton komórkowy to uniwersalny materiał budowlany znajdujący zastosowanie zarówno w ścianach nośnych, jak i nienośnych we wszystkich rodzajach budynków. Robert Janiak,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.