NOWOŚĆ! Samowulkanizujące osłony Arma-Chek Wrap
Odpowiednie zabezpieczenie warstw izolacyjnych umożliwia im dłuższą żywotność oraz jest gwarantem utrzymania właściwości użytkowych. Arma-Chek Wrap to zewnętrzna elastyczna osłona do stosowania w formie pokrycia izolacji technicznych na dowolnym obiekcie budowlanym i w zastosowaniach przemysłowych. Oferuje wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami środowiskowymi, takimi jak wilgoć czy promieniowanie UV. To także zabezpieczenie przed większością powszechnych chemikaliów. Może być stosowana na rurach, kanałach, zaworach i zbiornikach urządzeń instalacyjnych, chłodniczych i klimatyzacyjnych także w pomieszczeniach czystych przemysłu spożywczego, itp.
Zalety rozwiązań samowulkanizacyjnych
Wykonana na bazie poliizobutylenu osłona Arma-Chek Wrap dostępna jest w postaci elastycznych mat grubości 1,05 mm. Dzięki właściwościom samowulkanizacyjnym instalacja materiału jest wyjątkowo prosta i odbywa się bez użycia kleju czy taśm montażowych. Przycięte arkusze należy owinąć wokół izolowanej rury z zakładką 20 mm. Samowulkanizacyjny materiał połączy nakładające się warstwy izolacji na zasadzie reakcji chemicznej bez żadnych dodatkowych czynności. Co niezmiernie istotne z punktu widzenia wykonawcy wulkanizacja nie następuje natychmiast, ale dopiero po upływie od 10 do 20 minut po nałożeniu co zapewnia czas na ewentualną regulację ułożenia i właściwego dopasowania, a do montażu wystarczą jedynie nóż lub nożyczki. Samozgrzewalne właściwości materiału pozwalają na wyjątkowo szczelne przyleganie, a tym samym bezpieczne i trwałe uszczelnienie. Jego wysoka elastyczność ułatwia też aplikację w trudno dostępnych przestrzeniach, w których montaż sztywnych osłon jest niemożliwy. Zachowanie elastyczności w okresie użytkowania pozwala też zapobiegać powstawaniu wgnieceń, które mogłyby prowadzić do ściśnięcia izolacji pod spodem i kondensacji na rurze na skutek utraty jej właściwości.
Właściwości osłon Arma-Chek Wrap
Innowacyjne osłony Arma-Chek Wrap mogą być stosowane na większości systemów instalacyjnych czy urządzeniach przemysłowych oraz na izolacjach wykonanych zarówno z materiałów tradycyjnych, takich jak wełna mineralna lub skalna, jak również nowoczesnych pianek elastomerowych, takich jak np. Armacell ArmaFlex.
Już jedna warstwa osłony zapewnia szczelność przed dyfuzją pary wodnej, wysoką stabilność UV oraz odporność na warunki atmosferyczne we wszystkich środowiskach. Wszechstronność środowisk stosowania obejmuje też montaż w systemach podziemnych i podwodnych oraz o temperaturze roboczej od -40 do +100 stopni Celsjusza.
Maty Arma-Chek Wrap są również bezpieczne dla użytkowników i przyjazne dla środowiska – nie zawierają halogenów, silikonu ani rozpuszczalników. W 100% nadają się też do przetworzenia i recyklingu. Spełniają też wymogi zrównoważonego budownictwa LEED v4.1, BREEAM International oraz DGNB QS4 Platin i BNB QN5.
Osłony dostępne są w rolach o szerokości od 70 do 1050 mm i długości 10 metrów. Ich uzupełnieniem jest czarny kit do montażu na zewnątrz Arma-Chek pozwalający na zabezpieczenie drobnych elementów o skomplikowanej strukturze.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.