Panasonic wprowadza nowe jednostki kanałowe dla serii PACi
Panasonic Heating & Cooling uzupełni ofertę systemów komercyjnych PACi o 7 nowych, łatwych do adaptacji w różnych rozwiązaniach, jednostek kanałowych – o mocy od 3,6kW do 14kW.
Nowe jednostki wyróżnia klasa efektywności energetycznej SEER/SCOP na poziomie A++/A+. Są one również wyposażone w innowacyjną technologię nanoe™ X Panasonic, która hamuje rozwój niektórych wirusów, bakterii i pleśni oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, zapewniając najwyższą jakość powietrza.
Urządzenia mogą być zamontowane zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki ulepszonej konstrukcji tacy ociekowej, a także zmniejszeniu rozmiarów i wagi, urządzenia można dopasować do wielu instalacji, również tych wymagających kompaktowych rozwiązań – np. w hotelach czy gospodarstwach domowych. Dzięki niewielkiej wysokości (zaledwie 25 cm) oraz wysokiemu ciśnieniu statycznemu na poziomie 150 Pa jednostki te można dyskretnie zainstalować zarówno w przestrzeni sufitowej lub nawet w pewnej odległości od pomieszczenia.
Co więcej, udoskonalona obudowa umożliwia lepszy przepływ powietrza, co zapewnia bardzo cichą pracę jednostki (22 dBA) przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego ciśnienia. Tym samym urządzenia zapewniają wysoki komfortu użytkowania.
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.