Panasonic wprowadza nowe jednostki kanałowe dla serii PACi
Panasonic Heating & Cooling uzupełni ofertę systemów komercyjnych PACi o 7 nowych, łatwych do adaptacji w różnych rozwiązaniach, jednostek kanałowych – o mocy od 3,6kW do 14kW.
Nowe jednostki wyróżnia klasa efektywności energetycznej SEER/SCOP na poziomie A++/A+. Są one również wyposażone w innowacyjną technologię nanoe™ X Panasonic, która hamuje rozwój niektórych wirusów, bakterii i pleśni oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, zapewniając najwyższą jakość powietrza.
Urządzenia mogą być zamontowane zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki ulepszonej konstrukcji tacy ociekowej, a także zmniejszeniu rozmiarów i wagi, urządzenia można dopasować do wielu instalacji, również tych wymagających kompaktowych rozwiązań – np. w hotelach czy gospodarstwach domowych. Dzięki niewielkiej wysokości (zaledwie 25 cm) oraz wysokiemu ciśnieniu statycznemu na poziomie 150 Pa jednostki te można dyskretnie zainstalować zarówno w przestrzeni sufitowej lub nawet w pewnej odległości od pomieszczenia.
Co więcej, udoskonalona obudowa umożliwia lepszy przepływ powietrza, co zapewnia bardzo cichą pracę jednostki (22 dBA) przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego ciśnienia. Tym samym urządzenia zapewniają wysoki komfortu użytkowania.
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.