System sterowania kaskadowego Panasonic kontroluje nawet 10 pomp ciepła
· Rozwiązanie przeznaczone dla małych hoteli, supermarketów, restauracji w kontekście projektów związanych z centralnym ogrzewaniem
· Duży, łatwy w obsłudze ekran dotykowy
· Wbudowany protokół MODBUS IP dla zdalnego dostępu w celu zarządzania systemem nawet spoza siedziby firmy
Pomieszczenia na całym świecie wymagają wydajnych systemów ogrzewania i chłodzenia z możliwością zdalnego monitorowania, sterowania i konserwacji niezależnie od zastosowania. Dla systemów Panasonic, Aquarea Cascade Control jest wysoce zintegrowanym rozwiązaniem, które pozwala przedsiębiorstwom takim jak supermarkety, szpitale, domy opieki czy hotele, kontrolować nawet dziesięć pomp ciepła Aquarea typu powietrze/woda, aby dostarczać i zdalnie zarządzać zapotrzebowaniem na ogrzewanie i chłodzenie w energooszczędny sposób.
Panel do sterowania kaskadowego Aquarea (PAW-A2W-CMH) firmy Panasonic posiada duży, łatwy w obsłudze ekran dotykowy i umożliwia sterowanie nawet dziesięcioma pompami ciepła Aquarea typu powietrze/woda, podłączonych w dowolnym momencie do pracy równoległej lub w trybie kaskadowym, tworzących system o mocy do 160 kW. Sterownik kaskadowy Aquarea może być również podłączony do paneli fotowoltaicznych (PV) i chłodniczych zaworów trójdrożnych. Idealnie nadaje się do zastosowań komercyjnych i hotelarskich z dodatkowymi środkami pozyskiwania energii, które wymagają specyficznych rozwiązań lub programów, a jednocześnie mogą być zarządzane za pomocą jednego urządzenia.
Wyposażony we własny protokół MODBUS IP, sterownik kaskadowy Aquarea Cascade Controller integruje się z komunikacją BMS budynku i może być używany nawet na trzech urządzeniach M-BUS w celu inteligentniejszego zarządzania ogrzewaniem, chłodzeniem i ciepłą wodą użytkową (CWU). Logowanie do systemu, a także analiza, optymalizacja i sterowanie energią, jak również przetwarzanie danych, są dostępne poprzez jeden interfejs sterowania. Dzięki temu zdalny dostęp do zarządzania systemem poza budynkiem o każdej porze dnia nie może być łatwiejszy. Pomaga to uniknąć zakłóceń w dostawach dla mieszkańców budynku i pozwala na prowadzenie działalności w zwykły sposób poprzez podłączenie sterowania do systemu BMS.
Dla wielu projektów efektywność energetyczna, kosztowa i czasowa jest kluczem do stworzenia bardziej zrównoważonego budynku oraz zmniejszenia kosztów ogrzewania i chłodzenia. Sterowanie kaskadowe jest coraz częściej spotykane w wielu sektorach w celu wykorzystania równolegle połączonych pomp ciepła oraz korzyści płynących ze zdalnego dostępu do zarządzania i konserwacji, co prowadzi do wielu oszczędności. Przykładem może być zrealizowany niedawno w Wielkiej Brytanii projekt placówki służby zdrowia, w której zainstalowano sześć wysokowydajnych pomp ciepła typu powietrze/woda Panasonic Aquarea H Series T-Cap 16kW wraz z Panasonic Cascade Controller, w celu zapewnienia ogrzewania podłogowego na 2,022 m2 budynku. W nowoczesnym obiekcie o wartości 10 mln euro mieści się 15 sal szpitalnych z łazienkami dla osób nieuleczalnie chorych i kilka gabinetów zabiegowych w przychodni, gdzie oferowane są interdyscyplinarne usługi specjalistyczne. Dom opieki korzysta z systemu sterowania kaskadowego Aquarea, który reguluje pompy ciepła w celu zaspokojenia zapotrzebowania i dalszego oszczędzania energii.
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę www.aircon.panasonic.eu.
Modernizacje w branży wod-kan
Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.