Komunikaty PR

System sterowania kaskadowego Panasonic kontroluje nawet 10 pomp ciepła

2020-06-24  |  01:00
Biuro prasowe

·       Rozwiązanie przeznaczone dla małych hoteli, supermarketów, restauracji w kontekście projektów związanych z centralnym ogrzewaniem

·       Duży, łatwy w obsłudze ekran dotykowy

·       Wbudowany protokół MODBUS IP dla zdalnego dostępu w celu zarządzania systemem nawet spoza siedziby firmy

Pomieszczenia na całym świecie wymagają wydajnych systemów ogrzewania i chłodzenia z możliwością zdalnego monitorowania, sterowania i konserwacji niezależnie od zastosowania.  Dla systemów Panasonic, Aquarea Cascade Control jest wysoce zintegrowanym rozwiązaniem, które pozwala przedsiębiorstwom takim jak supermarkety, szpitale, domy opieki czy hotele, kontrolować nawet dziesięć pomp ciepła Aquarea typu powietrze/woda, aby dostarczać i zdalnie zarządzać zapotrzebowaniem na ogrzewanie i chłodzenie w energooszczędny sposób.

Panel do sterowania kaskadowego Aquarea (PAW-A2W-CMH) firmy Panasonic posiada duży, łatwy w obsłudze ekran dotykowy i umożliwia sterowanie nawet dziesięcioma pompami ciepła Aquarea typu powietrze/woda, podłączonych w dowolnym momencie do pracy równoległej lub w trybie kaskadowym, tworzących system o mocy do 160 kW. Sterownik kaskadowy Aquarea może być również podłączony do paneli fotowoltaicznych (PV) i chłodniczych zaworów trójdrożnych. Idealnie nadaje się do zastosowań komercyjnych i hotelarskich z dodatkowymi środkami pozyskiwania energii, które wymagają specyficznych rozwiązań lub programów, a jednocześnie mogą być zarządzane za pomocą jednego urządzenia.

Wyposażony we własny protokół MODBUS IP, sterownik kaskadowy Aquarea Cascade Controller integruje się z komunikacją BMS budynku i może być używany nawet na trzech urządzeniach M-BUS w celu inteligentniejszego zarządzania ogrzewaniem, chłodzeniem i ciepłą wodą użytkową (CWU). Logowanie do systemu, a także analiza, optymalizacja i sterowanie energią, jak również przetwarzanie danych, są dostępne poprzez jeden interfejs sterowania. Dzięki temu zdalny dostęp do zarządzania systemem poza budynkiem o każdej porze dnia nie może być łatwiejszy. Pomaga to uniknąć zakłóceń w dostawach dla mieszkańców budynku i pozwala na prowadzenie działalności w zwykły sposób poprzez podłączenie sterowania do systemu BMS.

Dla wielu projektów efektywność energetyczna, kosztowa i czasowa jest kluczem do stworzenia bardziej zrównoważonego budynku oraz zmniejszenia kosztów ogrzewania i chłodzenia. Sterowanie kaskadowe jest coraz częściej spotykane w wielu sektorach w celu wykorzystania równolegle połączonych pomp ciepła oraz korzyści płynących ze zdalnego dostępu do zarządzania i konserwacji, co prowadzi do wielu oszczędności. Przykładem może być zrealizowany niedawno w Wielkiej Brytanii projekt placówki służby zdrowia, w której zainstalowano sześć wysokowydajnych pomp ciepła typu powietrze/woda Panasonic Aquarea H Series T-Cap 16kW wraz z Panasonic Cascade Controller, w celu zapewnienia ogrzewania podłogowego na 2,022 m2 budynku. W nowoczesnym obiekcie o wartości 10 mln euro mieści się 15 sal szpitalnych z łazienkami dla osób nieuleczalnie chorych i kilka gabinetów zabiegowych w przychodni, gdzie oferowane są interdyscyplinarne usługi specjalistyczne. Dom opieki korzysta z systemu sterowania kaskadowego Aquarea, który reguluje pompy ciepła w celu zaspokojenia zapotrzebowania i dalszego oszczędzania energii. 

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę www.aircon.panasonic.eu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Inteligentne bramki bezpieczeństwa – nowy sposób na koronawirusa Biuro prasowe
2020-10-22 | 14:10

Inteligentne bramki bezpieczeństwa – nowy sposób na koronawirusa

Polacy przed koronawirusem zabezpieczają się maseczkami, przyłbicami, rękawiczkami, w podróży dezynfekują ręce lub korzystają z dozowników w przestrzeni publicznej.
Infrastruktura BRAK ZDJĘCIA
2020-10-21 | 14:00

Pokolenie Z w Europie stawia na kolej

Kolej jest obecnie jedną z najbardziej przyjaznych środowisku form transportu, która dzięki stale wdrażanym innowacjom rozwija się i funkcjonuje w sposób coraz bardziej zrównoważony.   Dlaczego osoby w wieku
Infrastruktura Wystartowały strategiczne inwestycje na północy Krakowa – znamy szczegóły
2020-10-05 | 11:00

Wystartowały strategiczne inwestycje na północy Krakowa – znamy szczegóły

Ostatnie tygodnie to dla północy Krakowa bardzo dobry czas. Nowe, od dawna wyczekiwane w tej części miasta inwestycje, w końcu zaczęły być realizowane. Za kilka lat ta okolica, z

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Prawo

Bankowość

Rynkiem kredytowym rządzi niepewność wywołana pandemią. Banki mogą wrócić do ostrzejszej polityki, zwłaszcza w segmencie mieszkaniowym

We wrześniu banki udzieliły dużo mniej kredytów gotówkowych i mieszkaniowych w porównaniu z ubiegłym rokiem. Spadki dotyczyły nie tylko liczby, lecz także wartości udzielonego finansowania, a jedynym pozytywnym wyjątkiem na tle całego rynku są kredyty ratalne – wynika z danych BIK. Kolejna fala pandemii i nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd mogą w kolejnych miesiącach ponownie skłonić banki do zaostrzenia polityki, szczególnie w segmencie kredytów mieszkaniowych. – Nadchodzące miesiące – zwłaszcza początek 2021 roku – pokażą też, jak duże jest przełożenie pandemii i problemów na rynku pracy na spłacalność kredytów. Jeśli ich szkodowość istotnie wzrośnie – może to mocno zachwiać kondycją sektora bankowego – mówi dr hab. Waldemar Rogowski, główny analityk BIK.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Przemysł

Cyfryzacja może pomóc firmom poradzić sobie ze skutkami pandemii. Umożliwia pracę zdalną, komunikację z klientami i nowy sposób świadczenia usług online

– Interesuje nas to, jak pomóc firmom przetrwać ten najtrudniejszy czas. Trzeba podjąć takie działania, aby umiały one przekształcić swoją działalność, nakierować ją na inne tory. Cyfryzacja jest w tym procesie niezbędna – podkreśla Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP. W polskich przedsiębiorstwach pandemia znacząco przyspieszyła cyfrową transformację. PARP wyłoniła właśnie najlepsze projekty w tym obszarze, które dotyczą m.in. zdalnej komunikacji z klientami, nowego sposobu świadczenia usług online czy automatyzacji procesów. Agencja ogłosiła wyniki konkursu „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”.

 

Farmacja

Pandemia uderza w alergików. Brak refundacji doustnych leków ogranicza możliwość bezpiecznego odczulania w domu

Około 12 mln Polaków cierpi na alergie, ale tylko 1,2 proc. poddaje się odczulaniu. To wyzwanie zwłaszcza w dobie pandemii, podczas której pacjenci mają utrudniony kontakt z lekarzem. Tymczasem skuteczne leczenie można przeprowadzić samodzielnie w domu. Immunoterapię alergenową można wygodnie przyjmować w kroplach lub tabletkach pod język. Takie rozwiązanie oszczędza czas i eliminuje konieczność częstych wizyt w gabinecie alergologa. Jednak w  Polsce ta metoda nie jest refundowana przez NFZ i pacjenci muszą płacić za leczenie duże kwoty. Refundacja i większa dostępność immunoterapii podjęzykowej mogłyby skłonić większą liczbę pacjentów do poddania się takiemu leczeniu i przynieść wymierne korzyści w systemie.