Komunikaty PR

Właściwie dobrane materiały budowlane to jeden z czynników pomagających zachować

2022-07-27  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Grzegorz Koper
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
grzegorz.koper|goodonepr.pl| |grzegorz.koper|goodonepr.pl
+ 48 796 996 267
www.goodonepr.pl

Lato to czas intensywnych robót budowlanych, również tych przeprowadzanych na dachach. Tego typu praca, nawet w przypadku niewielkiego domu, wiąże się z wykonywaniem czynności na wysokości, a zatem niesie za sobą więcej zagrożeń niż zwykłe działania budowlane. W związku z tym dekarze powinni uważnie pilnować swojego bezpieczeństwa. Mowa tu przede wszystkim o przestrzeganiu zasad BHP, właściwym wyposażeniu w środki ochrony indywidualnej oraz – co już nie jest takie oczywiste – postawieniu na odpowiednie materiały budowlane.

Bezpieczeństwo wykonawcy robót budowlanych jest bardzo ważne niezależnie od miejsca pracy. Jednak działania na dachu mają swoją specyfikę i w ich przypadku powinniśmy pamiętać o dodatkowych ważnych aspektach. Przede wszystkim należy tu zwrócić uwagę na to, że te prace dokonywane są na wysokości. To znaczy, że do typowych zagrożeń związanych z budową należy również dodać możliwość upadku człowieka lub przedmiotu. Tym bardziej, gdy mówimy o dachach skośnych, które konstruowane z uwzględnieniem różnych kątów, stanowią większe wyzwanie dla zachowania bezpieczeństwa niż dachy płaskie.

Nowoczesne materiały budowlane dla wygody i bezpieczeństwa pracy

Sztywna konstrukcja dachu jest wciąż postrzegana przez dekarzy jako najbezpieczniejsza i najwygodniejsza do pracy. To dlatego, często ze względu na wieloletnie przyzwyczajenia, wybierają rozwiązanie jakim jest pełne deskowanie pokrywane papą. Tymczasem, membrana dachowa o właściwej charakterystyce może również przyczynić się do zachowania bezpieczeństwa.

– Oceniając membranę dachową, zwróćmy uwagę, czy odznacza się wysoką wytrzymałością na rozciąganie oraz zdolnością do odpowiedniego wydłużenia przy zerwaniu. Ten zestaw cech, jeśli membrana została poddana rygorystycznym testom i zaświadcza o tym producent, może ograniczyć ryzyko upadku. Postawienie na nowoczesne rozwiązania zapewnia korzyści, również jeśli chodzi o budynki z deskowanym dachem. Zastosowanie membrany ma tę przewagę nad papą, że nie wymaga uwzględnienia szczeliny wentylacyjnej pomiędzy wełną mineralną i deskowaniem. Dzięki temu niweluje się ryzyko powstania błędów przy jej wykonaniu oraz ich skutku w postaci dachu, który źle pełni swoją rolę – tłumaczy Piotr Pytel, doradca techniczny Dorken Delta.

Łatwość montażu

Innym aspektem mogącym spowodować problem w trakcie pracy na dachu jest kłopotliwy montaż jego poszczególnych elementów. Mowa tu na przykład o używaniu zróżnicowanych narzędzi w trakcie pracy na wysokości, co może powodować trudności i zagrożenia zarówno dla osób na znajdujących się na górze, jak i tych przebywających niżej. Po prostu im więcej pracy mamy do wykonania na dachu, tym większe jest ryzyko błędu. Wykorzystanie łatwych w montażu membran dachowych może usprawnić działania, a nawet uczynić je bezpieczniejszymi, przez ograniczenie liczby potrzebnych narzędzi i niezbędnych czynności.

– Dekarze zaczęli zauważać, że wykorzystywanie membran dachowych może być efektywniejszą alternatywą dla tradycyjnych metod wznoszenia dachu. Chodzi tu na przykład o produkty ze zintegrowanymi podwójnymi paskami klejącymi, które umożliwiają obracanie membrany i montaż jej w dwóch kierunkach. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i materiałSzczególnie, gdy mówimy o dachach skośnych, które przez swoją specyfikę i różne ułożenie połaci względem siebie, mogą stanowić wyzwanie dla wykonawców – mówi Piotr Pytel z Dorken Delta.

Rynkowa oferta membran dachowych jest niezwykle szeroka. Można wymienić w niej m.in. produkty cechujące się ponadprzeciętną wytrzymałością lub te pozwalające na efektywną pracę na dachach skośnych. Wybór właściwej membrany zależy od potrzeb inwestora i wykonawcy, ale prawdopodobnie każdy z nich znajdzie produkt spełniający ich oczekiwania.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce Biuro prasowe
2025-02-06 | 15:20

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Sieć MOYA zakończyła 2024 rok, osiągając liczbę 500 stacji paliw w całej Polsce. 6 lutego, podczas uroczystego otwarcia nowo wybudowanej stacji własnej, świętowano to wyjątkowe
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.