ING Bank Śląski dołącza do programu #BankPartnerMurapol

Grupa Murapol rozszerza program #BankPartnerMurapol – pierwszy na rynku projekt zakładający wsparcie klienta ze strony dewelopera w otrzymaniu kredytu hipotecznego. Do grona partnerów finansowych programu dołącza ING Bank Śląski, który przygotował dla klientów dewelopera udogodnienia w procesie wnioskowania o finansowanie bankowe zakupu mieszkań.
Oferta ING Banku Śląskiego w ramach programu #BankPartnerMurapol obejmuje uproszczoną ścieżkę składania wniosków kredytowych. Dla klientów Grupy Murapol oznacza to ograniczenie liczby dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu hipotecznego. Dzięki tej współpracy klienci dewelopera mogą liczyć na szybsze i sprawniejsze przejście przez proces kredytowy i uzyskanie decyzji .
Wypracowane w drodze negocjacji prowadzonych przez dewelopera udogodnienia to realizacja założeń uruchomionego na wiosnę br. programu #BankPartnerMurapol. Projekt jest odpowiedzią Grupy Murapol na wyzwania, z jakimi przyszło się zmagać nabywcom mieszkań w „nowej rzeczywistości” wynikającej z pandemii koronawirusa. Zaostrzone kryteria wniosków kredytowych czy wydłużające się procedury to tylko niektóre z nich.
- Przez ponad pół roku funkcjonowania programu #BankPartnerMurapol kilkuset klientów skorzystało z ułatwień jakie oferujemy w ramach tego przedsięwzięcia. To dowodzi, że pomysł, oryginalny na polskim rynku deweloperskim, był trafiony i znajduje zastosowanie u tych, którym ma służyć. To z jednej strony cieszy, z drugiej pokazuje, że klienci potrzebują wsparcia, aby realizować swoje plany zakupowe i nie odkładać ich na spokojniejsze czasy. Mając tę wiedzą jesteśmy tym bardziej zmotywowani, aby stale pracować nad poszerzaniem listy partnerów współpracujących i tworzyć dla naszych klientów dogodne warunki do dokonywania zakupów mieszkań – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Uproszczenie procesu w ramach programu #BankPartnerMurapol to nie jest jedyne ułatwienie oferowane przez ING Bank Śląski. Wszyscy klienci mogą liczyć na szereg udogodnień, w tym uruchamianie transz, nadpłatę kredytu i zakup polisy ubezpieczeniowej nieruchomości bez konieczności wizyty w banku korzystając z systemu bankowości elektronicznej. Bank planuje również w najbliższym czasie wdrożyć kolejne udogodnienie, tzn. otrzymanie wstępnej decyzji finansowej już przy pierwszym spotkaniu lub rozmowie telefonicznej ze specjalistą banku. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient będzie mógł szukać dla siebie nieruchomości mając wcześniej wiedzę na jaki kredyt może liczyć.
ING Bank Śląski to drugi partner finansowy współtworzący program #BankPartnerMurapol. Pierwszy do projektu przystąpił mBank, który zaoferował klientom dewelopera priorytetowe rozpatrywanie złożonych wniosków kredytowych oraz uproszczoną dokumentację wnioskowania o kredyt.
Grupa Murapol, poza programem #BankPartnerMurapol, od kilku lat zapewnia swoim klientom bezpłatną obsługę doradców Notus Finanse, którzy pomagają w wyborze optymalnego dla potrzeb i możliwości klienta kredytu, negocjacji korzystnych warunków oraz przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.
– Jako deweloper mieszkaniowy działający na wielu rynkach dostrzegamy potrzebę wsparcia nabywców mieszkań na różnych frontach. Niebawem zaproponujemy pakiet rozwiązań, będących odpowiedzią na obawy klientów wynikające z obecnej sytuacji. Postaramy się je zminimalizować do tego stopnia, by klient nie musiał odkładać w czasie decyzji o zakupie mieszkania – niezależnie od tego czy nabywa je na potrzeby własne czy też chce w ten sposób zainwestować oszczędności. Nie da się bowiem ukryć, że właśnie teraz nieruchomości są jedną z najbezpieczniejszych przystani dla gromadzonego przez lata kapitału – dodaje Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.