INNO3D GeForce GTX 1630 TWIN X2 OC - nowa karta graficzna oparta na architekturz
GeForce GTX 1630 to najświeższa karta graficzna NVIDII, która została stworzona z myślą o najbardziej oszczędnych klientach. Firma INNO3D przygotowała już autorski wariant tego układu, który wyróżnia się wydajnym chłodzeniem z dwoma wentylatorami.
NVIDIA GeForce GTX 1630 to karta graficzna oparta na architekturze Turing (12 nm). Dysponuje ona m.in. 512 jednostkami CUDA oraz 4 GB pamięci GDDR6 12 Gbps na magistrali 64-bit. Układ wyróżnia się niskim współczynnikiem TDP równym 75 W, co oznacza, że cała niezbędna energia elektryczna może być pobierana bezpośrednio z gniazda PCI-Express. GeForce GTX 1630 przeznaczony jest dla użytkowników skupiających się na pracach biurowych lub osób okazjonalnie grających w starsze gry.
Model INNO3D GeForce GTX 1630 TWIN X2 OC posiada stylowe, dwuslotowe chłodzenie z dwoma wentylatorami o średnicy 8 cm. Karta graficzna jest firmowo podkręcona i pracuje ze standardowymi taktowaniami 1740 MHz, a w trybie Boost przyspiesza do 1800 MHz. Mimo zwiększonych zegarów na pokładzie nie ma żadnych dodatkowych portów zasilania. Wymiary układu to 196 mm x 113 mm (długość i wysokość). Na wyposażeniu znajdują się dwa złącza wideo DisplayPort 1.4a i jeden port HDMI 2.1.
Szczegółowe dane techniczne karty graficznej GeForce GTX 1630 TWIN X2 OC znajdują się pod tym linkiem (https://www.inno3d.com/en/PRODUCT_INNO3D_GEFORCE_GTX_1630_TWINX2OC). Układ niebawem powinien trafić do polskich sklepów.
Zdjęcia hi-res są dostępne do pobrania tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1q51pTsaDQA5NasWGtazn2aFuTSNfNd20

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.