Inno3D GeForce RTX 2070 Super iChill Black - wysoka moc w ekskluzywnym wydaniu
GeForce RTX 2070 Super iChill Black to karta graficzna dla tych, którzy cenią sobie wysoką wydajność i komfort użytkowania. Firma Inno3D postawiła na połączenie jednego z czołowych GPU Nvidii z autorskim systemem chłodzenia wodnego i iluminacją RGB. W efekcie ma być cicho, wydajnie i efektownie.
Inno3D GeForce RTX 2070 Super iChill Black to karta graficzna, która oprócz znakomitych osiągów ma zaoferować jeszcze jedno - ciszę. Producent obiecuje niemal bezgłośną pracę i temperatury robocze znacząco niższe od modeli z chłodzeniem powietrznym. Kluczem do sukcesu ma być układ wodny, który składa się z bloku pokrywającego kluczowe elementy karty i chłodnicy o długości 28 cm i grubości 6 cm.
Ta ostatnia jest uzbrojona w dwa wentylatory o średnicy 120 mm każdy, które mają wspomagać radiator w rozpraszaniu ciepła. System domyślnie pracuje jednak w trybie półpasywnym. Oznacza to, że podczas typowego użytkowania pozostaje on praktycznie bezgłośny. Wentylatory powoli zaczynają się obracać dopiero wówczas, gdy temperatury wzrastają do poziomu około pięćdziesięciu stopni Celsjusza.
Bieżące parametry pracy karty Inno3D GeForce RTX 2070 Super iChill Black, w tym wspomniane powyżej temperatury, można z kolei śledzić na zintegrowanym wyświetlaczu LCD. Użytkownik ma do dyspozycji także szereg efektów podświetlenia RGB, które pozwalają na personalizację urządzenia. System iluminacji współpracuje z technologiami tego typu montowanymi przez producentów popularnych płyt głównych.
Karta Inno3D GeForce RTX 2070 Super iChill Black została fabrycznie podkręcona przez producenta do 1815 MHz dla rdzenia w trybie Boost. Całość, nie licząc zewnętrznej chłodnicy, zajmuje dwa sloty PCI-E i mierzy 272 mm długości. Zainteresowani zakupem znajdą prezentowaną kartę w sklepach, gdzie kosztuje około 3500 zł.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: TU104 (2560 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia:
- bazowe: 1605 MHz
- tryb boost: 1815 MHz
- pamięć graficzna: 8 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 14 Gbps
- magistrala: 256-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.0b
- 3 x DisplayPort 1.4
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 3.0 x16
- wymiary:
- długość: 272 mm
- szerokość: 112 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: wtyczki 6+8-pin, zasilacz min. 650 W

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.