Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC - mocarz w subtelnym, kompaktowym wydaniu
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC to flagowiec stworzony z myślą o osobach, które cenią sobie elegancki minimalizm. Konstrukcja zajmuje tylko dwa sloty, co pozwala łatwiej znaleźć dla niej miejsce w obudowie. Jednocześnie chłodzenie ma zapewnić fabrycznie podkręconemu GPU komfort termiczny, a nabywcy cichą pracę.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC to konstrukcja oparta na GPU z rodziny Ampere. Układ GA102 oferuje 10240 rdzeni CUDA i już po wyjęciu z pudełka ma osiągać 1680 MHz w trybie Boost, a więc więcej niż model referencyjny. Chip współpracuje z 12 GB pamięci GDDR6X poprzez szynę o szerokości 384 bitów. Całość pokrywa rozbudowany układ chłodzenia, w skład którego wchodzą trzy wentylatory o średnicy 90 mm z łopatkami Scythe.
Sam radiator skrywa w sobie siedem ciepłowodów o łącznej długości niemal 1,7 metra, a jego powierzchnia wymiany ciepła przekracza pół metra kwadratowego. Dwie z siedmiu rurek cieplnych zaangażowano w odbiór ciepła z kości VRAM, co ma obniżać ich temperaturę nawet o 10 stopni Celsjusza. Po drugiej stronie PCB znalazł się metalowy backplate, który chroni i usztywnia całość oraz odprowadza ciepło. Część jego powierzchni stanowią otwory do wylotu ciepłego powietrza.
Karta Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC do poprawnej pracy wymaga dodatkowego zasilania. Użytkownik powinien zaopatrzyć się w zasilacz o mocy minimum 750 W, posiadający dwie 8-pinowe wtyczki PCI Express. W obudowie z kolei potrzebne będą dwa sloty i 300 mm przestrzeni. Prezentowana konstrukcja ma wyprowadzone cztery wyjścia wideo - trzy DisplayPort 1.4 i jedno HDMI 2.1. Podobnie jak inne karty z serii RTX 30, wspiera ona najnowsze technologie takie jak Ray Tracing czy DLSS 2.0.
Adresowana do graczy karta Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC jest już dostępna w sprzedaży.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (10240 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1680 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19 Gbps
- magistrala: 384-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 112 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 x 8-pin, zasilacz min. 750 W
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1XZ1vIizey6KMWmoV7YujqYUE84tkjhI3

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.