Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC - mocarz w subtelnym, kompaktowym wydaniu
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC to flagowiec stworzony z myślą o osobach, które cenią sobie elegancki minimalizm. Konstrukcja zajmuje tylko dwa sloty, co pozwala łatwiej znaleźć dla niej miejsce w obudowie. Jednocześnie chłodzenie ma zapewnić fabrycznie podkręconemu GPU komfort termiczny, a nabywcy cichą pracę.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC to konstrukcja oparta na GPU z rodziny Ampere. Układ GA102 oferuje 10240 rdzeni CUDA i już po wyjęciu z pudełka ma osiągać 1680 MHz w trybie Boost, a więc więcej niż model referencyjny. Chip współpracuje z 12 GB pamięci GDDR6X poprzez szynę o szerokości 384 bitów. Całość pokrywa rozbudowany układ chłodzenia, w skład którego wchodzą trzy wentylatory o średnicy 90 mm z łopatkami Scythe.
Sam radiator skrywa w sobie siedem ciepłowodów o łącznej długości niemal 1,7 metra, a jego powierzchnia wymiany ciepła przekracza pół metra kwadratowego. Dwie z siedmiu rurek cieplnych zaangażowano w odbiór ciepła z kości VRAM, co ma obniżać ich temperaturę nawet o 10 stopni Celsjusza. Po drugiej stronie PCB znalazł się metalowy backplate, który chroni i usztywnia całość oraz odprowadza ciepło. Część jego powierzchni stanowią otwory do wylotu ciepłego powietrza.
Karta Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC do poprawnej pracy wymaga dodatkowego zasilania. Użytkownik powinien zaopatrzyć się w zasilacz o mocy minimum 750 W, posiadający dwie 8-pinowe wtyczki PCI Express. W obudowie z kolei potrzebne będą dwa sloty i 300 mm przestrzeni. Prezentowana konstrukcja ma wyprowadzone cztery wyjścia wideo - trzy DisplayPort 1.4 i jedno HDMI 2.1. Podobnie jak inne karty z serii RTX 30, wspiera ona najnowsze technologie takie jak Ray Tracing czy DLSS 2.0.
Adresowana do graczy karta Inno3D GeForce RTX 3080 Ti X3 OC jest już dostępna w sprzedaży.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (10240 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1680 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19 Gbps
- magistrala: 384-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 112 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 x 8-pin, zasilacz min. 750 W
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1XZ1vIizey6KMWmoV7YujqYUE84tkjhI3

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.