Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black - flagowe GPU z hybrydowym chłodzeniem
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black to karta, która łączy elegancki design i nietuzinkowe rozwiązania. Czarna konstrukcja korzysta zarówno z chłodzenia powietrznego, jak i wodnego. Takie połączenie ma zapewnić podkręconemu GPU optymalne temperatury
i wysoką kulturę pracy.
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black to trójslotowa konstrukcja, której długość wynosi 226 mm. Na dość krótkim laminacie znalazło się miejsce na chip GA102 z 10240 rdzeniami CUDA i 12 GB pamięci GDDR6X. Całość przykryto radiatorem z pojedynczym wentylatorem o średnicy 90 mm. Wspomaga on chłodzenie kości VRAM, z których ciepło odprowadzają dwa ciepłowody, oraz sekcji zasilania. Całości dopełnia chłodnica cieczy o długości 120 mm z kolejnym wentylatorem.
Producent deklaruje, że hybrydowe chłodzenie cicho i skutecznie rozprasza ciepło. Układ ma generować nie więcej niż 28 dB hałasu, a jednocześnie temperatura podkręconego fabrycznie GPU ma nie przekraczać 68 stopni Celsjusza. W przypadku kości pamięci ciepłota nie powinna przekroczyć 77 stopni, a dla sekcji zasilania granicą mają być 82 stopnie. Bieżące parametry pracy użytkownik może śledzić w przygotowanej przez firmę Inno3D aplikacji TuneIT. Pozwala ona też na zmianę taktowań.
Od razu po wyjęciu z pudełka karta Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black pracuje z podniesionymi zegarami. GPU ma osiągać w trybie Boost nie mniej niż 1710 MHz, a więc więcej niż modele referencyjne. Do stabilnego działania niezbędne jest dodatkowe zasilanie. Projektanci zalecają zakup zasilacza o mocy co najmniej 750 W i podpięcie dwóch 8-pinowych wtyczek PCI Express.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black powinna sukcesywnie pojawiać się w ofertach sprzedawców. Na razie nie ujawniono, ile wyjściowo powinna kosztować.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (10240 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1710 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19 Gbps
- magistrala: 384-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 226 mm
- szerokość: 119 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 x 8-pin, zasilacz min. 750 W

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.