Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black - flagowe GPU z hybrydowym chłodzeniem
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black to karta, która łączy elegancki design i nietuzinkowe rozwiązania. Czarna konstrukcja korzysta zarówno z chłodzenia powietrznego, jak i wodnego. Takie połączenie ma zapewnić podkręconemu GPU optymalne temperatury
i wysoką kulturę pracy.
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black to trójslotowa konstrukcja, której długość wynosi 226 mm. Na dość krótkim laminacie znalazło się miejsce na chip GA102 z 10240 rdzeniami CUDA i 12 GB pamięci GDDR6X. Całość przykryto radiatorem z pojedynczym wentylatorem o średnicy 90 mm. Wspomaga on chłodzenie kości VRAM, z których ciepło odprowadzają dwa ciepłowody, oraz sekcji zasilania. Całości dopełnia chłodnica cieczy o długości 120 mm z kolejnym wentylatorem.
Producent deklaruje, że hybrydowe chłodzenie cicho i skutecznie rozprasza ciepło. Układ ma generować nie więcej niż 28 dB hałasu, a jednocześnie temperatura podkręconego fabrycznie GPU ma nie przekraczać 68 stopni Celsjusza. W przypadku kości pamięci ciepłota nie powinna przekroczyć 77 stopni, a dla sekcji zasilania granicą mają być 82 stopnie. Bieżące parametry pracy użytkownik może śledzić w przygotowanej przez firmę Inno3D aplikacji TuneIT. Pozwala ona też na zmianę taktowań.
Od razu po wyjęciu z pudełka karta Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black pracuje z podniesionymi zegarami. GPU ma osiągać w trybie Boost nie mniej niż 1710 MHz, a więc więcej niż modele referencyjne. Do stabilnego działania niezbędne jest dodatkowe zasilanie. Projektanci zalecają zakup zasilacza o mocy co najmniej 750 W i podpięcie dwóch 8-pinowych wtyczek PCI Express.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill Black powinna sukcesywnie pojawiać się w ofertach sprzedawców. Na razie nie ujawniono, ile wyjściowo powinna kosztować.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (10240 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1710 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19 Gbps
- magistrala: 384-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 226 mm
- szerokość: 119 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 x 8-pin, zasilacz min. 750 W

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.