Inteligentne bramki bezpieczeństwa – nowy sposób na koronawirusa

Milena Świątkowska
LB Relations
Ul. Gen. Józefa Zajączka, 11
01-510 Warszawa
milena.swiatkowska|lbrelations.pl| |milena.swiatkowska|lbrelations.pl
720 898 013
lbrelations.pl/
Polacy przed koronawirusem zabezpieczają się maseczkami, przyłbicami, rękawiczkami, w podróży dezynfekują ręce lub korzystają z dozowników w przestrzeni publicznej. Bezpieczeństwo w dobie pandemii niejedno ma imię, jednak istnieje sposób, który pozwala na zgromadzenie wszystkich zabezpieczeń w jednym miejscu – inteligentne bramki dezynfekujące ręce oraz obuwie i mierzące temperaturę cała, z których w razie potrzeby można pobrać maseczki czy rękawiczki.
Mobilne Punkty Indywidualnej Kontroli Sanitarnej (czyli tzw. PIKSy), można ustawić przed wejściem do placówki edukacyjnej, urzędu czy sklepu i mieć pewność, że osoba wchodząca dalej nie ma podwyższonej temperatury, ma zdezynfekowane dłonie oraz obuwie. Gdy śluza higieniczna wyłapie osobę z gorączką lub stanem podgorączkowym – ta osoba nie zostanie wpuszczona na teren obiektu.
Część z bramek jest wyposażona w lampę UV-C, która skutecznie wykrywa oraz dezynfekuje wirusy oraz bakterie, czy w inteligentny program, który wymusza dezynfekcję dłoni i nie pozwala iść dalej bez tego kroku. To szczególnie ważne, bowiem w zależności od materiału i warunków, ludzkie koronawirusy, które są obecne np. na klamce mogą pozostawać zakaźne od 2 godzin do 9 dni*. Bramki wykrywają również osoby, które nie mają na sobie maseczek ochronnych, a oczekują na wejście do sklepu, szkoły czy urzędu.
- Zależało nam na stworzeniu bezpiecznej strefy w tym trudnym dla wszystkich czasie. Promowanie profilaktyki jest ważne szczególnie obecnie, gdy obserwujemy stałe wzrosty zakażeń, cała Polska znajduje się w żółtej strefie, a coraz więcej miast dołącza do czerwonych stref. PIKSY wpisują się w obecne potrzeby: są łatwe w dezynfekcji, nie wymagają interakcji pomiędzy ludźmi, w kilkanaście sekund kompleksowo zabezpieczają przed wejściem na teren obiektu. Nasze bramki stoją w jednostkach służby zdrowia w Krakowie, Warszawie, Łodzi czy Radomsku. – mówi Krzysztof Żebrowski, wiceprezes firmy Diamond Module, która stworzyła projekt bramek.
Jedną z wielu zalet bramek jest ich mobilność – z łatwością mogą zostać przetransportowane w dowolne miejsce, aby służyć jako punkt diagnostyczno-prewencyjny przed wejściem do wielu obiektów publicznych, tymczasowych lub stałych.
- PIKSy znajdują zastosowanie w wielu obszarach. Mogą być ustawione zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Sprawdzają się zarówno postawione przed sklepami czy urzędami, jak i podczas wydarzeń na świeżym powietrzu. Z bramek bezpieczeństwa korzystać mogą również dzieci – postawienie bramki np. w placówce edukacyjnej (przedszkole, szkoła) to nie tylko zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, ale również profilaktykę oraz edukację na temat higieny oraz prawidłowych nawyków wprowadzanych w życie od najmłodszych lat – tłumaczy Jan Piziak, architekt Diamond Module, twórca inteligentnych bramek dezynfekujących.
***
O Diamond Module:
Firma Diamond Module to doświadczonym producent z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w budownictwie modułowym. Polska marka doceniona na zagranicznych rynkach m.in. w Niemczech czy Austrii. Firma posiada w portfolio: domy mieszkalne, biura, hotele przedszkola a także PIKSy – Mobilne Punkty Indywidualnej Kontroli Sanitarnej czyli inteligentne bramki zabezpieczające przed koronawirusem.
http://diamondmodule.info/pl/
Kontakt dla mediów:
Milena Świątkowska
LoveBrands Relations
tel. 720 898 013
e-mail: milena.swiatkowska@lbrelations.pl
* The Journal of Hospital Infection [w] Puls Medycyny https://pulsmedycyny.pl/jak-dlugo-potrafia-przetrwac-koronawirusy-982929

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.