Komunikaty PR

Internet rzeczy zadba o bezpieczeństwo w trakcie wakacji

2020-08-24  |  10:00
Kontakt

Według tegorocznych danych Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w czerwcu 191 tys. polskich klientów wykupiła w biurach podróży imprezy turystyczne, co oznacza spadek aż o 75 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Mimo to branża turystyczna bardzo powoli odzyskuje równowagę, ponieważ w kwietniu i maju spadki sprzedaży wycieczek sięgały ponad 90 procent[1].

Kwitnie rynek agroturystyki

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią Polacy zdecydują się pozostać w te wakacje głównie w kraju. Według sondażu Instytutu Badań Pollster, jako miejsce odpoczynku, najczęściej będą wybierać wsie (49 proc.) oraz miasta do 100 tys. mieszkańców (42 proc.). Mimo że praktycznie cała branża turystyczna przeżywa kryzys, to widać jeden pozytywny trend. Jak wynika z danych amerykańskiej platformy Airbnb, w czerwcu gospodarze na obszarach wiejskich w USA zarobili w czerwcu 2020 roku ponad 200 milionów dolarów. To ponad 25 proc. wzrost w stosunku do czerwca poprzedniego roku[2].

Wybór przez turystów mniej zatłoczonych miejsc wynika zapewne z kwestii zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim bliskim. Należy pamiętać, że wirus może się przenosić nie tylko drogą kropelkową, lecz w odpowiednich warunkach może on się utrzymywać na przedmiotach codziennego użytku, takich jak okulary, karty płatnicze, kluczyki do samochodu, czy klucze. Jak wynika z naszego badania niemal co trzeci badany odkaża klamki do drzwi, a co piąty dezynfekuje klucze[3] – komentuje Grzegorz Chuchra, prezes zarządu tedee.

Obawa przed dotykaniem klamek

Według badania zleconego przez firmę tedee, Polacy na czas wyjazdu najczęściej powierzają klucze osobie z rodziny (73 proc.), przyjacielowi (30 proc.) czy zaufanemu sąsiadowi (24 proc.).

Może się jednak zdarzyć sytuacja, w której bliscy nie mają aktualnie możliwości „opieki” nad naszym mieszkaniem lub domem w trakcie wypoczynku, a przyjaciele i sąsiedzi również są na urlopie. Boimy się zostawić klucze w skrzynce na listy czy pod wycieraczką. To naturalne. Z pomocą przychodzi wtedy technologia oraz inteligentne zamki. Za pomocą aplikacji, która łączy się z inteligentnym zamkiem do drzwi tedee, możemy nadać odpowiednie uprawnienia i dostęp do zamka osobie, która akurat będzie mogła podlać nam kwiatki i zerknąć na nasze mieszkanie podczas naszej nieobecności Grzegorz Chuchra z tedee.

Ponad połowa (57%) badanych obawia się dotykania klamek przy otwieraniu lub zamykaniu drzwi poza domem, w miejscach publicznych – z czym bardzo często spotykamy się w trakcie urlopu. Z tego względu zalecane jest korzystanie z technologii bezdotykowych, które pomogą przy krótkoterminowym wynajmie domku czy mieszkania w trakcie wyjazdu wakacyjnego.

Nie musimy się nawet spotykać z właścicielem, żeby przekazał nam klucze do mieszkania, domku czy pokoju. Mając zamontowany w drzwiach zamek tedee, nie musi tego robić. Wystarczy, że przyzna nam dostęp do inteligentnego zamka w drzwiach na czas naszego urlopu, a otwieranie drzwi przy pomocy aplikacji stanie się jeszcze bezpieczniejsze i nie będzie wymagało używania kluczy. Po zakończeniu naszego wynajmu właściciel jednym kliknięciem na smartfonie może odebrać nam dostęp. – mówi Grzegorz Chuchra z tedee i dodaje: Liczymy, że nasz produkt pozwoli szerszemu gronu osób znacząco ograniczyć obawy związane z wynajmem mieszkań, co pozytywnie wpłynie na powrót rynku turystycznego do pierwotnej kondycji sprzed pandemii.

Smartfon, aplikacja i inteligentny zamek

Poza zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa, wynikającego z dystansowania społecznego, w aplikacji tedee mamy dostęp do dziennika zdarzeń, dzięki któremu sprawdzimy czy drzwi są na pewno zamknięte. To szczególnie przydatna opcja w czasie wakacji, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie jest bezpieczne. Nawet gdyby osoba, która zajmuje się naszym domem podczas naszej nieobecności zapomniała zamknąć za sobą drzwi, jesteśmy w stanie zrobić to za nią. – Mając dostęp do internetu i naszą aplikacje tedee w każdym momencie i z dowolnego miejsca na ziemi możemy sprawdzić stan zamka w naszych drzwiach. A w razie potrzeby zamkniemy go. W ten sposób zapewnimy sobie spokój ducha i beztroskie wakacje ­– dodaje Grzegorz Chuchra z tedee.

Możliwość monitorowania stanu zamka to również wielkie ułatwienie dla właścicieli mieszkań, którzy wynajmują je dla turystów. Dzięki tedee mają oni podgląd statusu zamka i możliwość jego zdalnego zamknięcia w razie potrzeby. Za sprawą funkcji udostępniania cyfrowych kluczy oszczędzą czas, który przeznaczaliby na dojazdy lub spotkania z wynajmującymi. Ponadto w obecnej sytuacji epidemicznej zalecane jest ograniczenie kontaktów z nieznajomymi. – Właściciel mieszkania, który postanowi zamontować tedee w swoich drzwiach, może przy użyciu swojego smartfonu kontrolować dostęp do wynajmowanego mieszkania lub domu. Dodatkowo zabezpieczy się na wypadek gdyby ktoś zechciał dorobić sobie dodatkowy klucz do drzwi – mówi Grzegorz Chuchra z tedee.

 


[1] https://turystyka.rp.pl/biura-podrozy/36998-tfg-ruch-w-biurach-podrozy-rosnie-powoli

[2] cnbc.com, Rural Airbnb bookings are surging as vacationers look to escape the coronavirus, 6 sierpnia

[3] SW Research dla tedee, Badanie opinii publicznej nt. inteligentnych zamków, Warszawa 2020 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Watson-Marlow wzbogaca swoje rozwiązanie do montażu panelowego DriveSure™ Biuro prasowe
2024-05-06 | 01:00

Watson-Marlow wzbogaca swoje rozwiązanie do montażu panelowego DriveSure™

Dzięki estetycznej, cichej i kompaktowej konstrukcji zapewniającej wysoką wydajność i precyzję, pompy DriveSure spełniają wymagania laboratoriów, pomieszczeń czystych, szpitali
IT i technologie Newline Interactive łączy odpowiedzialność środowiskową z sukcesem rynkowym
2024-04-30 | 18:20

Newline Interactive łączy odpowiedzialność środowiskową z sukcesem rynkowym

Solidarność międzypokoleniowa, która nakazuje poszukiwać rozwiązań pozwalających na dalszy wzrost z poszanowaniem zasobów naturalnych planety dla przyszłych pokoleń to
IT i technologie Sony nawiązało współpracę z AMERIA AG
2024-04-30 | 18:00

Sony nawiązało współpracę z AMERIA AG

Sony Professional Displays & Solutions nawiązało współpracę z liderem zintegrowanej kontroli gestów AMERIA AG w celu stworzenia rewolucyjnego rozwiązania bezdotykowego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.