Intrum finalizuje transakcję z Pragma Inkaso
Intrum finalizuje transakcję zakupu od Pragma Inkaso S.A. zorganizowanej części przedsiębiorstwa wraz z nabyciem portfeli wierzytelności hipotecznych i umacnia swoją pozycję lidera branży windykacji.
Transakcja ma objąć zakup przez fundusz Intrum portfeli wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie wraz
z przejęciem zespołu specjalistów posiadających unikalne kompetencje do obsługi wierzytelności tego rodzaju oraz narzędzia niezbędne do uruchomienia towarzyszących procesów.
– Transakcja, którą zawieramy z Pragma Inkaso S.A., jest kolejnym ważnym krokiem milowym w historii Intrum w Polsce. Dzięki inwestycji wkraczamy w nowy segment rynku, czyli wierzytelności zabezpieczonych. Rynek obrotu wierzytelnościami zabezpieczonymi nabiera coraz większego znaczenia w naszej branży; chcemy uczestniczyć w jego rozwoju i być na nim aktywnym inwestorem – komentuje Krzysztof Krauze, Prezes Intrum Sp. z o.o. – Intrum to zespół doświadczonych ekspertów, ale dbając nieustannie o zwiększanie efektywności naszych działań i najwyższą jakość obsługi spraw osób zadłużonych, zdecydowaliśmy się również na przejęcie od spółki Pragma zespołu wykwalifikowanych specjalistów wraz z niezbędną infrastrukturą do obsługi operacyjnej. Nowy zespół dostarczy kompetencji potrzebnych do obsługi wierzytelności zabezpieczonych, które są dla Intrum nową klasą aktywów (tzw. Alternative Assets).
Pragma Inkaso S.A. to lider branży obrotu wierzytelnościami w segmencie business to business i zdaniem Tomasza Boduszka, Prezesa firmy, finalizowana transakcja otwiera przed Intrum nowe możliwości.
– Z pewnością przyczynia się do wzrostu wartości spółki na rynku i umacnia pozycję Intrum w branży zarządzania wierzytelnościami. Misją Grupy Pragma jest wspieranie dynamiki rozwoju przedsiębiorstw
– naszych klientów oraz partnerów biznesowych, takich firm właśnie jak Intrum, która posiada odpowiednie zasoby do tego, aby działać aktywnie jako inwestor na rynku wierzytelności zabezpieczonych. Tradycyjny segment wierzytelności niezabezpieczonych jest już dojrzały, dlatego znacznie większych szans należy spodziewać się w kategorii wierzytelności zabezpieczonych. Naszym zdaniem, decyzja podjęta przez Intrum jest dobrym krokiem biznesowym – uważa Tomasz Boduszek.
Transakcja między Intrum Sp. z. o.o. oraz Pragma Inkaso S.A. zostanie sfinalizowana pod koniec marca br.

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Przedsiębiorcy oczekują sprawiedliwego traktowania przez organy podatkowe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.