Inwestycja OKAM przy Dowborczyków 18 w Łodzi z prawomocnym pozwoleniem na budowę
OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na realizację projektu mieszkaniowego przy ul. Dowborczyków 18 w Łodzi. W ramach działań rewitalizacyjnych powstanie tam obiekt z niemal 350 mieszkaniami. Inwestycja zlokalizowana będzie w sąsiedztwie budynku biurowego dewelopera - ŁÓDŹ.WORK, na części terenu, na którym w przeszłości działała fabryka Teodora Meyerhoffa. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w III kw.br. a ich zakończenie w III kw. 2025 r.
Niezwykle cieszymy się na kolejny projekt w Łodzi. To miasto, z którym jesteśmy związani od początku istnienia OKAM, które rozkwita na naszych oczach, mając dalszy, ogromny potencjał rozwoju. Łódź postrzegana jest jako miejsce atrakcyjne do życia i inwestowania. Aktywnie uczestniczymy - zarówno poprzez projekty budowlane, jak i udział w różnych inicjatywach - w jej przeobrażeniu. Dzięki procesowi rewitalizacji przekształcamy zniszczone obiekty, nadając im nowy koloryt. Łączymy to, co najważniejsze, elementy historyczne z nowoczesnymi akcentami - nowe oblicza i funkcjonalności naszych projektów doceniają mieszkańcy Łodzi. - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
Inwestycja przy Dowborczyków prowadzona będzie na terenie działki o wielkości ok. 6.700 mkw. Deweloper zakłada wybudowanie łącznie 347 mieszkań w 4 budynkach – 4, 6 i 9 piętrowych. Hala garażowa zlokalizowana będzie na poziomie – 1.
Mieszkania posiadać będą wysokość do 2.65 m, a także duże okna (portfenetry oraz okna o standardowych wymiarach). Do niektórych lokali przynależeć będą indywidualne tarasy na dachach budynków z bezpośrednim wyjściem z mieszkań. Ciekawym elementem będzie wykończenie ścian i filarów elewacji parteru okładziną z płyt kamiennych lub gresowych w kolorze brunatno-brązowym. Na wybranych fragmentach fasady wykorzystane zostaną także m.in. licówki ceramiczne. Istotnym walorem kompleksu będzie zieleń otaczająca inwestycję, zielony dziedziniec oraz zaadaptowane dachy budynków. Wśród innych atutów projektu będzie automatyczne podlewanie terenów zielonych zbieraną wodą deszczową. Do dyspozycji mieszkańców będą miejsca postojowe, także z podłączeniem do ładowania pojazdów elektrycznych.
Inwestycję charakteryzować będzie doskonała lokalizacja, w samym centrum Łodzi. Oznacza to dostęp do rozwiniętej infrastruktury z transportem publicznym, obiektami handlowo-usługowymi czy obiektami kulturalnymi w bliskiej odległości. W pobliżu znajduje się również park, placówki oświatowe i zdrowotne. W zaledwie 2 minuty autem można dostać się do trasy W-Z. Jednocześnie sama bezpośrednia okolica zapewnia spokój. Teren osiedla będzie ogrodzony i zabezpieczony monitoringiem oraz chroniony.
Za stworzenie projektu architektonicznego odpowiadała Pracownia Architektoniczna Ferdzynowie.
Inwestycja mieszkaniowa będzie bezpośrednio sąsiadować z obiektem biurowym OKAM - ŁÓDŹ.WORK, na terenie którego przestrzenie zajmują firmy reprezentujące różne branże, jak i rozmaite organizacje.
Początek prac budowlanych przewidywany jest na III kw. br., zaś ich zakończenie i oddanie do użytkowania na III kw. 2025 r.
W Łodzi OKAM realizuje także od ub.r. pierwszy projekt mieszkaniowy - Strefę PROGREES. W ramach etapu I powstanie ok. 280 mieszkań, a ich oddanie do użytkowania ma nastąpić w I kw. 2024 r., w przygotowaniu jest także etap II. Ta inwestycja sąsiaduje z kolei z dynamicznie funkcjonującą inwestycją OKAM, kulturowo-rozrywkowym centrum na mapie Łodzi - tj. Strefą Piotrkowska 217. Oba projekty, w miejscu dawnej odlewni żelaza Józefa Johna, stworzą obiekt typu mixed-use łączący funkcje: mieszkaniową, kulturalną, usługową czy handlową.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.