ANIMARKT STOP MOTION FORUM 2024 OTWIERA ZGŁOSZENIA DO SEKCJI KONKURSOWEJ
Organizowany przez łódzki Momakin, Animarkt Stop Motion Forum wielu twórcom otworzył drogę do międzynarodowej kariery i przybliżył do realizacji marzeń. O podobną szansę mogą powalczyć kolejne projekty realizowane w technice poklatkowej podczas tegorocznej edycji forum. Właśnie ruszył nabór do konkursowej sekcji Pitching. Zgłoszenia, za pomocą onlinowych formularzy, można przesyłać do końca czerwca.
Pitching – sekcja konkursowa Animarkt Stop Motion Forum – daje niecodzienną możliwość zaprezentowania projektu przed grupą ekspertów światowej sławy, producentami czy przedstawicielami kluczowych studiów produkcyjnych na świecie. To szansa na pozyskanie partnerów i zdobycie nagród, które wesprą twórcę w procesie produkcji filmu i otworzą przed nim ścieżkę międzynarodowej kariery.
– Animarkt Stop Motion Forum to wyjątkowe wydarzenie, które łączy fantastyczną kreatywność twórców z producenckim spojrzeniem. Uczestnikom pitchingu chcemy zapewnić wsparcie, które jest szczególnie ważne na początku pracy nad projektem. Dlatego od lat naszymi partnerami są studia, organizacje i festiwale, które fundują nagrody twórcom. W tym roku to na najlepszych czekają akredytacje na kluczowe branżowe festiwale, wsparcie dystrybucyjne czy koproducenckie – mówi Paulina Zacharek, prezeska Momakin, organizatora forum.
Zgłoszenia do Animarkt Pitching jak zwykle mają dwa formaty: krótkie projekty w developmencie, posiadające przynajmniej pierwszą wersję scenariusza i trwające nie dłużej niż 25 minut. Drugi format to projekty filmów fabularnych, seriali lub odcinków specjalnych będących na różnym etapie realizacji. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest to, by 80% animacji była zaplanowana do realizacji techniką poklatkową. Po raz kolejny pitchingowe zgłoszenia muszą zawierać plan zrównoważonej produkcji filmu, który będzie stanowić 10% oceny całego projektu.
– Szukamy oryginalnych pomysłów, nowatorskich rozwiązań i poruszających opowieści. Zdajemy sobie sprawę, jak duży wyzwaniem dla środowiska są działania związane z produkcją filmową, dlatego szukamy rozwiązań, które pozwolą ten negatywny wpływ minimalizować. Stąd pomysł, by do sekcji pitchingowej włączyć kryterium poświęcone zielonej produkcji – wyjaśnia Marianna Piskorz, producentka forum.
Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybierze po 10 projektów w każdym formacie. Twórcy 20 najlepszych projektów otrzymają od wsparcie, które pozwoli im lepiej przygotować swoje pitchingowe wystąpienie. Każdy z nich odbędzie sesje treningowe dotyczące technik prezentacji, wystąpień, przygotowania scenariusza czy zielonej produkcji.
Twórcy najlepszych projektów jesienią powalczą w Łodzi o nagrody i możliwość zaprezentowania swoich projektów przed najważniejszymi postaciami w branży, dzięki czemu przybliżą się do realizacji swoich pomysłów. Na zgłoszenia do sekcji Pitching organizatorzy czekają do 30 czerwca, wyniki zostaną ogłoszone 15 lipca.
Animarkt Stop Motion Forum odbędzie się między 13 a 17 października w Łodzi. W programie poza konkursową częścią pitchingów i warsztatami, znajdą się też masterclassy i panele dyskusyjne. Nie zabraknie także spotkań skupiających się na nawiązywaniu kontaktów w branży czy sesji rekrutacyjnych do światowych studiów animacji.
___
Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl.
Link do formularza zgłoszeniowego Pitching: https://forms.gle/ktacoH4BjQTjHKTN8

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.