ANIMARKT STOP MOTION FORUM 2024 OTWIERA ZGŁOSZENIA DO SEKCJI KONKURSOWEJ
Organizowany przez łódzki Momakin, Animarkt Stop Motion Forum wielu twórcom otworzył drogę do międzynarodowej kariery i przybliżył do realizacji marzeń. O podobną szansę mogą powalczyć kolejne projekty realizowane w technice poklatkowej podczas tegorocznej edycji forum. Właśnie ruszył nabór do konkursowej sekcji Pitching. Zgłoszenia, za pomocą onlinowych formularzy, można przesyłać do końca czerwca.
Pitching – sekcja konkursowa Animarkt Stop Motion Forum – daje niecodzienną możliwość zaprezentowania projektu przed grupą ekspertów światowej sławy, producentami czy przedstawicielami kluczowych studiów produkcyjnych na świecie. To szansa na pozyskanie partnerów i zdobycie nagród, które wesprą twórcę w procesie produkcji filmu i otworzą przed nim ścieżkę międzynarodowej kariery.
– Animarkt Stop Motion Forum to wyjątkowe wydarzenie, które łączy fantastyczną kreatywność twórców z producenckim spojrzeniem. Uczestnikom pitchingu chcemy zapewnić wsparcie, które jest szczególnie ważne na początku pracy nad projektem. Dlatego od lat naszymi partnerami są studia, organizacje i festiwale, które fundują nagrody twórcom. W tym roku to na najlepszych czekają akredytacje na kluczowe branżowe festiwale, wsparcie dystrybucyjne czy koproducenckie – mówi Paulina Zacharek, prezeska Momakin, organizatora forum.
Zgłoszenia do Animarkt Pitching jak zwykle mają dwa formaty: krótkie projekty w developmencie, posiadające przynajmniej pierwszą wersję scenariusza i trwające nie dłużej niż 25 minut. Drugi format to projekty filmów fabularnych, seriali lub odcinków specjalnych będących na różnym etapie realizacji. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest to, by 80% animacji była zaplanowana do realizacji techniką poklatkową. Po raz kolejny pitchingowe zgłoszenia muszą zawierać plan zrównoważonej produkcji filmu, który będzie stanowić 10% oceny całego projektu.
– Szukamy oryginalnych pomysłów, nowatorskich rozwiązań i poruszających opowieści. Zdajemy sobie sprawę, jak duży wyzwaniem dla środowiska są działania związane z produkcją filmową, dlatego szukamy rozwiązań, które pozwolą ten negatywny wpływ minimalizować. Stąd pomysł, by do sekcji pitchingowej włączyć kryterium poświęcone zielonej produkcji – wyjaśnia Marianna Piskorz, producentka forum.
Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybierze po 10 projektów w każdym formacie. Twórcy 20 najlepszych projektów otrzymają od wsparcie, które pozwoli im lepiej przygotować swoje pitchingowe wystąpienie. Każdy z nich odbędzie sesje treningowe dotyczące technik prezentacji, wystąpień, przygotowania scenariusza czy zielonej produkcji.
Twórcy najlepszych projektów jesienią powalczą w Łodzi o nagrody i możliwość zaprezentowania swoich projektów przed najważniejszymi postaciami w branży, dzięki czemu przybliżą się do realizacji swoich pomysłów. Na zgłoszenia do sekcji Pitching organizatorzy czekają do 30 czerwca, wyniki zostaną ogłoszone 15 lipca.
Animarkt Stop Motion Forum odbędzie się między 13 a 17 października w Łodzi. W programie poza konkursową częścią pitchingów i warsztatami, znajdą się też masterclassy i panele dyskusyjne. Nie zabraknie także spotkań skupiających się na nawiązywaniu kontaktów w branży czy sesji rekrutacyjnych do światowych studiów animacji.
___
Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl.
Link do formularza zgłoszeniowego Pitching: https://forms.gle/ktacoH4BjQTjHKTN8
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.