Komunikaty PR

ANIMARKT STOP MOTION FORUM 2024 OTWIERA ZGŁOSZENIA DO SEKCJI KONKURSOWEJ

2024-06-06  |  01:00
Biuro prasowe

Organizowany przez łódzki Momakin, Animarkt Stop Motion Forum wielu twórcom otworzył drogę do międzynarodowej kariery i przybliżył do realizacji marzeń. O podobną szansę mogą powalczyć kolejne projekty realizowane w technice poklatkowej podczas tegorocznej edycji forum. Właśnie ruszył nabór do konkursowej sekcji Pitching. Zgłoszenia, za pomocą onlinowych formularzy, można przesyłać do końca czerwca. 

Pitching – sekcja konkursowa Animarkt Stop Motion Forum – daje niecodzienną możliwość zaprezentowania projektu przed grupą ekspertów światowej sławy, producentami czy przedstawicielami kluczowych studiów produkcyjnych na świecie. To szansa na pozyskanie partnerów i zdobycie nagród, które wesprą twórcę w procesie produkcji filmu i otworzą przed nim ścieżkę międzynarodowej kariery.

– Animarkt Stop Motion Forum to wyjątkowe wydarzenie, które łączy fantastyczną kreatywność twórców z producenckim spojrzeniem. Uczestnikom pitchingu chcemy zapewnić wsparcie, które jest szczególnie ważne na początku pracy nad projektem. Dlatego od lat naszymi partnerami są studia, organizacje i festiwale, które fundują nagrody twórcom. W tym roku to na najlepszych czekają akredytacje na kluczowe branżowe festiwale, wsparcie dystrybucyjne czy koproducenckie – mówi Paulina Zacharek, prezeska Momakin, organizatora forum.

Zgłoszenia do Animarkt Pitching jak zwykle mają dwa formaty: krótkie projekty w developmencie, posiadające przynajmniej pierwszą wersję scenariusza i trwające nie dłużej niż 25 minut. Drugi format to projekty filmów fabularnych, seriali lub odcinków specjalnych będących na różnym etapie realizacji. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest to, by 80% animacji była zaplanowana do realizacji techniką poklatkową. Po raz kolejny pitchingowe zgłoszenia muszą zawierać plan zrównoważonej produkcji filmu, który będzie stanowić 10% oceny całego projektu.

– Szukamy oryginalnych pomysłów, nowatorskich rozwiązań i poruszających opowieści. Zdajemy sobie sprawę, jak duży wyzwaniem dla środowiska są działania związane z produkcją filmową, dlatego szukamy rozwiązań, które pozwolą ten negatywny wpływ minimalizować. Stąd pomysł, by do sekcji pitchingowej włączyć kryterium poświęcone zielonej produkcji – wyjaśnia Marianna Piskorz, producentka forum.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybierze po 10 projektów w każdym formacie. Twórcy 20 najlepszych projektów otrzymają od wsparcie, które pozwoli im lepiej przygotować swoje pitchingowe wystąpienie. Każdy z nich odbędzie sesje treningowe dotyczące technik prezentacji, wystąpień, przygotowania scenariusza czy zielonej produkcji.

Twórcy najlepszych projektów jesienią powalczą w Łodzi o nagrody i możliwość zaprezentowania swoich projektów przed najważniejszymi postaciami w branży, dzięki czemu przybliżą się do realizacji swoich pomysłów. Na zgłoszenia do sekcji Pitching organizatorzy czekają do 30 czerwca, wyniki zostaną ogłoszone 15 lipca

Animarkt Stop Motion Forum odbędzie się między 13 a 17 października w Łodzi. W programie poza konkursową częścią pitchingów i warsztatami, znajdą się też masterclassy i panele dyskusyjne. Nie zabraknie także spotkań skupiających się na nawiązywaniu kontaktów w branży czy sesji rekrutacyjnych do światowych studiów animacji. 

___

Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl.

Link do formularza zgłoszeniowego Pitching: https://forms.gle/ktacoH4BjQTjHKTN8

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie Biuro prasowe
2024-12-04 | 16:00

Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie

Sony na targach ISE w 2025 r. podkreśli jak ważny dla firmy jest zrównoważony rozwój i zaprezentuje rozwiązania dla branży retail, sektora korporacyjnego, edukacyjnego, oraz
IT i technologie Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
2024-12-04 | 15:50

Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA

Pierwszy w Niemczech ekran Crystal LED VERONA do wirtualnych produkcji jest już w Monachium. CreatiF Center, centrum innowacji i transferu Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium (HFF),
IT i technologie Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
2024-12-04 | 11:10

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.