Aplikacje bezpieczeństwa Bitdefendera chronią użytkowników Androida przed prześl
Niestety, ciągle rośnie rynek aplikacji, które monitorują urządzenia z systemem operacyjnym Android. Zainstalowane programy ukrywają się w urządzeniach, czasem kamuflują jako nieszkodliwe serwisy. Ponadto, często działają w trybie administracyjnym, a więc mają najwyższy poziom dostępu. Mogą być jednak wykrywane przez dobre aplikacje bezpieczeństwa. Laboratorium AV-TEST sprawdziło, co potrafią obecnie systemy antywirusowe.
Badaniu poddano łącznie 17 aplikacji bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego Android. Każdy z nich poddano 29 razy próbie wykrycia stalkerwarey. Naturalnie znalazł się wśród testowanych aplikacji również program firmy Bitdefender, który ujawnił wszystkie złośliwe aplikacje. W całym teście program Bitdefender Mobile Security 3.3 otrzymał maksymalną liczbę punktów w każdej z trzech kategorii: ochrona; wydajność; użyteczność. Podsumowaniem dobrego wyniku testu jest przyznane wyróżnienie – AV TEST Certyfikat Android.
Czy sam użytkownik może zorientować się, że dzieje się coś niedobrego? Owszem, często na urządzeniach z systemem operacyjnym Android pojawiają się charakterystyczne znaki. Do najważniejszych nieprawidłowości należą:
- niezwykle szybkie rozładowywanie baterii i spowolnienie działania aplikacji,
- większy pobór danych,
- zakłócenia podczas połączeń telefonicznych.
Jak pozbyć się złośliwej aplikacji? Przede wszystkim trzeba pamiętać o jednym: musiała ona zostać celowo zainstalowana na urządzeniu. Oznacza to, że ktoś miał do niego dostęp i zna wszelkie hasła. Czyli muszą być one jak najszybciej zmienione. Powinna zostać również zainstalowana aplikacja bezpieczeństwa. W szczególnych sytuacjach eksperci zalecają nawet wymianę aparatu.
żródło: bitdefender.pl;marken.com.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.