Armac Z5: sprzęt elektroniczny pod ochroną
Listwa przeciwprzepięciowa to jedno z bardziej niedocenianych urządzeń. Do czasu niewielkiej anomalii w sieci energetycznej, kiedy trzeba będzie wymienić np. domowy router, a jest niedziela niehandlowa. Od takich niespodzianek ma chronić listwa zabezpieczająca Armac Z5, nie rujnując przy tym domowego budżetu.
Armac Z5 to listwa przeciwprzepięciowa adresowana do użytkowników domowych. Oferuje ona pięć gniazd z uziemieniem i system ochrony urządzeń oparty na warystorze. Ma on reagować na anomalie w sieci w mniej niż 25 ns i być w stanie zaabsorbować impulsy do 6000 A. O poprawnej pracy zabezpieczenia świadczy świecąca dioda, co sprawia, że nawet osoby nietechniczne są w stanie łatwo zweryfikować jego stan.
Objęta dziesięcioletnią gwarancją i ubezpieczeniem OC listwa Armac Z5 posiada autorski system montażu. Umożliwia on przytwierdzenie jej zarówno za pomocą wkrętów, jak i opasek zaciskowych. Z kolei znajdujące się na spodzie prowadnice systemu Free Cord mają ułatwić optymalne ułożenie kabla, pozwalając na wyprowadzenie go w sześciu kierunkach. Możliwe jest też skrócenie przewodu o 130 cm.
Sam kabel może mieć 1,5, 3 lub 5 m długości. Wszystkie gniazda posiadają przesłony ochronne, które mają uniemożliwiać dostęp do elementów pod napięciem, chroniąc tym samym małe dzieci. Całość uzupełnia wyłącznik Quick Switch, który pozwala na wygodne wyłączenie listwy stopą, bez potrzeby sięgania np. pod biurko. Nowa wersja listwy przeciwprzepięciowej Armac Z5 powoli trafia do sklepów. Jej ceny wahają się od około 45 zł do około 60 zł, w zależności od długości przewodu.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.