Armac Z5: sprzęt elektroniczny pod ochroną
Listwa przeciwprzepięciowa to jedno z bardziej niedocenianych urządzeń. Do czasu niewielkiej anomalii w sieci energetycznej, kiedy trzeba będzie wymienić np. domowy router, a jest niedziela niehandlowa. Od takich niespodzianek ma chronić listwa zabezpieczająca Armac Z5, nie rujnując przy tym domowego budżetu.
Armac Z5 to listwa przeciwprzepięciowa adresowana do użytkowników domowych. Oferuje ona pięć gniazd z uziemieniem i system ochrony urządzeń oparty na warystorze. Ma on reagować na anomalie w sieci w mniej niż 25 ns i być w stanie zaabsorbować impulsy do 6000 A. O poprawnej pracy zabezpieczenia świadczy świecąca dioda, co sprawia, że nawet osoby nietechniczne są w stanie łatwo zweryfikować jego stan.
Objęta dziesięcioletnią gwarancją i ubezpieczeniem OC listwa Armac Z5 posiada autorski system montażu. Umożliwia on przytwierdzenie jej zarówno za pomocą wkrętów, jak i opasek zaciskowych. Z kolei znajdujące się na spodzie prowadnice systemu Free Cord mają ułatwić optymalne ułożenie kabla, pozwalając na wyprowadzenie go w sześciu kierunkach. Możliwe jest też skrócenie przewodu o 130 cm.
Sam kabel może mieć 1,5, 3 lub 5 m długości. Wszystkie gniazda posiadają przesłony ochronne, które mają uniemożliwiać dostęp do elementów pod napięciem, chroniąc tym samym małe dzieci. Całość uzupełnia wyłącznik Quick Switch, który pozwala na wygodne wyłączenie listwy stopą, bez potrzeby sięgania np. pod biurko. Nowa wersja listwy przeciwprzepięciowej Armac Z5 powoli trafia do sklepów. Jej ceny wahają się od około 45 zł do około 60 zł, w zależności od długości przewodu.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.