Komunikaty PR

AV-TEST: ochrona przed ransomwarem

2022-08-09  |  01:00
Biuro prasowe

Ransomware jest jedną z plag XXI wieku. Media kilka razy w ostatnich tygodniach donosiły o częściowo lub w pełni udanych atakach przeprowadzanych za pośrednictwem tego złośliwego oprogramowania.  Dlatego autorzy testu poddali testowane programy ciężkim próbom. W badaniu wzięło udział 12 produktów dla użytkowników indywidualnych oraz 14 programów przeznaczonych dla odbiorców biznesowych. Testowane oprogramowanie pracowało pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10.

 

Programy przeznaczone dla konsumentów musiały bronić zasoby przed infekcją ransomware w dziesięciu scenariuszach. Czekały na nich takie pułapki jak pliki zawierające ukryty malware w archiwach, pliki PowerPoint ze skryptami oraz pliki HTML ze złośliwą zawartością.

W przypadku kiedy oprogramowanie wykryło i zablokowało wszystkie wirusy otrzymywało maksymalną sumę punktów.  W każdych z dziesięciu testów przyznawano od 1 do 4 punktów. W końcowym przeglądzie produkt mógł zatem zdobyć łącznie 40 punktów. Maksymalną liczbę punktów, a tym samym wyróżnienie “Advanced Certified” uzyskał pakiet Bitdefender Internet Security.

Test dla oprogramowania przeznaczonego dla klientów biznesów również składał się z 10 zdefiniowanych przez analityków scenariuszy. Każdy atak rozpoczynał się od wysłania e-maila z zainfekowanym załącznikiem zawierającym poważne zagrożenia np. w postaci plików Office ze skryptami, które następnie rozprzestrzeniały się za pomocą narzędzi takich jak PowerShell. Wśród produktów, które wykryły zagrożenia już w pierwszych krokach (wstępny dostęp lub wykonanie) znalazły się Bitdefender Endpoint Security oraz Bitdefender Endpoint Security Ultra. Wymienione systemy uzbierały po 40 punktów i tym samym zostały wyróżnione certyfikatem „Advanced Approved Endpoint Protection”.

 

Źródło: bitdefender.pl; marken.com.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.