Komunikaty PR

Axis wprowadza pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji

2022-08-23  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Axis Communications, lider branży sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek urządzenie AXIS XPQ1785 Explosion-Protected PTZ Camera, czyli pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji. AXIS XPQ1785 to kamera PTZ przeznaczona do monitorowania rozległych obszarów i certyfikowana do użytku w miejscach niebezpiecznych na całym świecie. Fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna do detekcji dymu i ognia zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w zakresie zapobiegania pożarom, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w zastosowaniach związanych z ochroną zdrowia, ale i środowiska.

 

„Większość osób wie, że oferta produktów Axis już od kilku lat obejmuje kamery z ochroną przeciwwybuchową, ale wprowadzenie na rynek pierwszej tego typu kamery wyprodukowanej we własnym zakresie ma istotne zalety. Od teraz już na etapie prac projektowych możemy zoptymalizować każdy aspekt kamery, od procesora ARTPEC, aż po chronioną przed wybuchem obudowę. Klienci mogą być pewni, że zyskują dostęp do zaawansowanych funkcji kamer Axis w połączeniu z zaletami ochrony przeciwwybuchowej” – mówi Jesper Olavi, globalny menedżer produktów, odpowiedzialny w Axis za kamery z ochroną przeciwwybuchową.

 

Nowa kamera ze stali nierdzewnej (316L) ma międzynarodowe certyfikaty Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1/21 do użytku w miejscach niebezpiecznych (zgodnie z normami NEC, CEC, ATEX, IECEx itp.). Dzięki fabrycznie zainstalowanej aplikacji analitycznej, która ostrzega o pojawiającym się dymie, kamera monitoruje obszar zagrożony zapłonem, przyczyniając się do ochrony ludzi i środowiska.

 

Ta wytrzymała kamera z ochroną przeciwwybuchową ułatwia zdalne zabezpieczanie procesów produkcyjnych. Dzięki temu pracownicy muszą udać się do stref zagrożonych wybuchem tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Ponadto, ponieważ kamera może korzystać z zasilania 110–240 V AC, nie jest potrzebne dodatkowe źródło zasilania. Obecność portów RJ45 i SFP ułatwia instalację urządzenia.

 

Olavi kontynuuje: „Ogromne znaczenie ma kontrola nad konstrukcją obudowy, ponieważ projektujemy ją tak, by pasowała do kamery, a nie na odwrót. Dzięki temu obudowa z ochroną przeciwwybuchową nigdy nie będzie ograniczać możliwości kamery Axis, takich jak pole widzenia, szeroki zakres temperatur pracy czy opcje łączności. Ponadto międzynarodowe certyfikaty zapewniają uniwersalność rozwiązania, co przekłada się na krótkie czasy realizacji zamówień, globalną dostępność oraz elastyczność wdrożeń u klientów mających wiele lokalizacji”.

 

„Dzięki samodzielnej produkcji kamer z ochroną przeciwwybuchową możemy zagwarantować ich wydajność i jakość na każdym poziomie, także poprzez integrację cyberzabezpieczeń w całym łańcuchu dostaw. Mamy pełną kontrolę nad całym procesem, w którym wykorzystywane jest niemal 40-letnie doświadczenie produkcyjne”.

 

Najważniejsze cechy kamery AXIS XPQ1785:

  • Międzynarodowe certyfikaty do pracy w miejscach niebezpiecznych
  • Aplikacja analityczna z ostrzeżeniem o dymie
  • Technologie Zipstream i Lightfinder
  • Rozdzielczość HDTV 1080p, 32-krotny zoom optyczny
  • Zakres temperatur od -60°C do 60°C
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.