Komunikaty PR

Axis wprowadza pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji

2022-08-23  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Axis Communications, lider branży sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek urządzenie AXIS XPQ1785 Explosion-Protected PTZ Camera, czyli pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji. AXIS XPQ1785 to kamera PTZ przeznaczona do monitorowania rozległych obszarów i certyfikowana do użytku w miejscach niebezpiecznych na całym świecie. Fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna do detekcji dymu i ognia zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w zakresie zapobiegania pożarom, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w zastosowaniach związanych z ochroną zdrowia, ale i środowiska.

 

„Większość osób wie, że oferta produktów Axis już od kilku lat obejmuje kamery z ochroną przeciwwybuchową, ale wprowadzenie na rynek pierwszej tego typu kamery wyprodukowanej we własnym zakresie ma istotne zalety. Od teraz już na etapie prac projektowych możemy zoptymalizować każdy aspekt kamery, od procesora ARTPEC, aż po chronioną przed wybuchem obudowę. Klienci mogą być pewni, że zyskują dostęp do zaawansowanych funkcji kamer Axis w połączeniu z zaletami ochrony przeciwwybuchowej” – mówi Jesper Olavi, globalny menedżer produktów, odpowiedzialny w Axis za kamery z ochroną przeciwwybuchową.

 

Nowa kamera ze stali nierdzewnej (316L) ma międzynarodowe certyfikaty Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1/21 do użytku w miejscach niebezpiecznych (zgodnie z normami NEC, CEC, ATEX, IECEx itp.). Dzięki fabrycznie zainstalowanej aplikacji analitycznej, która ostrzega o pojawiającym się dymie, kamera monitoruje obszar zagrożony zapłonem, przyczyniając się do ochrony ludzi i środowiska.

 

Ta wytrzymała kamera z ochroną przeciwwybuchową ułatwia zdalne zabezpieczanie procesów produkcyjnych. Dzięki temu pracownicy muszą udać się do stref zagrożonych wybuchem tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Ponadto, ponieważ kamera może korzystać z zasilania 110–240 V AC, nie jest potrzebne dodatkowe źródło zasilania. Obecność portów RJ45 i SFP ułatwia instalację urządzenia.

 

Olavi kontynuuje: „Ogromne znaczenie ma kontrola nad konstrukcją obudowy, ponieważ projektujemy ją tak, by pasowała do kamery, a nie na odwrót. Dzięki temu obudowa z ochroną przeciwwybuchową nigdy nie będzie ograniczać możliwości kamery Axis, takich jak pole widzenia, szeroki zakres temperatur pracy czy opcje łączności. Ponadto międzynarodowe certyfikaty zapewniają uniwersalność rozwiązania, co przekłada się na krótkie czasy realizacji zamówień, globalną dostępność oraz elastyczność wdrożeń u klientów mających wiele lokalizacji”.

 

„Dzięki samodzielnej produkcji kamer z ochroną przeciwwybuchową możemy zagwarantować ich wydajność i jakość na każdym poziomie, także poprzez integrację cyberzabezpieczeń w całym łańcuchu dostaw. Mamy pełną kontrolę nad całym procesem, w którym wykorzystywane jest niemal 40-letnie doświadczenie produkcyjne”.

 

Najważniejsze cechy kamery AXIS XPQ1785:

  • Międzynarodowe certyfikaty do pracy w miejscach niebezpiecznych
  • Aplikacja analityczna z ostrzeżeniem o dymie
  • Technologie Zipstream i Lightfinder
  • Rozdzielczość HDTV 1080p, 32-krotny zoom optyczny
  • Zakres temperatur od -60°C do 60°C
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.