Komunikaty PR

Axis wprowadza pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji

2022-08-23  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Axis Communications, lider branży sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek urządzenie AXIS XPQ1785 Explosion-Protected PTZ Camera, czyli pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji. AXIS XPQ1785 to kamera PTZ przeznaczona do monitorowania rozległych obszarów i certyfikowana do użytku w miejscach niebezpiecznych na całym świecie. Fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna do detekcji dymu i ognia zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w zakresie zapobiegania pożarom, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w zastosowaniach związanych z ochroną zdrowia, ale i środowiska.

 

„Większość osób wie, że oferta produktów Axis już od kilku lat obejmuje kamery z ochroną przeciwwybuchową, ale wprowadzenie na rynek pierwszej tego typu kamery wyprodukowanej we własnym zakresie ma istotne zalety. Od teraz już na etapie prac projektowych możemy zoptymalizować każdy aspekt kamery, od procesora ARTPEC, aż po chronioną przed wybuchem obudowę. Klienci mogą być pewni, że zyskują dostęp do zaawansowanych funkcji kamer Axis w połączeniu z zaletami ochrony przeciwwybuchowej” – mówi Jesper Olavi, globalny menedżer produktów, odpowiedzialny w Axis za kamery z ochroną przeciwwybuchową.

 

Nowa kamera ze stali nierdzewnej (316L) ma międzynarodowe certyfikaty Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1/21 do użytku w miejscach niebezpiecznych (zgodnie z normami NEC, CEC, ATEX, IECEx itp.). Dzięki fabrycznie zainstalowanej aplikacji analitycznej, która ostrzega o pojawiającym się dymie, kamera monitoruje obszar zagrożony zapłonem, przyczyniając się do ochrony ludzi i środowiska.

 

Ta wytrzymała kamera z ochroną przeciwwybuchową ułatwia zdalne zabezpieczanie procesów produkcyjnych. Dzięki temu pracownicy muszą udać się do stref zagrożonych wybuchem tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Ponadto, ponieważ kamera może korzystać z zasilania 110–240 V AC, nie jest potrzebne dodatkowe źródło zasilania. Obecność portów RJ45 i SFP ułatwia instalację urządzenia.

 

Olavi kontynuuje: „Ogromne znaczenie ma kontrola nad konstrukcją obudowy, ponieważ projektujemy ją tak, by pasowała do kamery, a nie na odwrót. Dzięki temu obudowa z ochroną przeciwwybuchową nigdy nie będzie ograniczać możliwości kamery Axis, takich jak pole widzenia, szeroki zakres temperatur pracy czy opcje łączności. Ponadto międzynarodowe certyfikaty zapewniają uniwersalność rozwiązania, co przekłada się na krótkie czasy realizacji zamówień, globalną dostępność oraz elastyczność wdrożeń u klientów mających wiele lokalizacji”.

 

„Dzięki samodzielnej produkcji kamer z ochroną przeciwwybuchową możemy zagwarantować ich wydajność i jakość na każdym poziomie, także poprzez integrację cyberzabezpieczeń w całym łańcuchu dostaw. Mamy pełną kontrolę nad całym procesem, w którym wykorzystywane jest niemal 40-letnie doświadczenie produkcyjne”.

 

Najważniejsze cechy kamery AXIS XPQ1785:

  • Międzynarodowe certyfikaty do pracy w miejscach niebezpiecznych
  • Aplikacja analityczna z ostrzeżeniem o dymie
  • Technologie Zipstream i Lightfinder
  • Rozdzielczość HDTV 1080p, 32-krotny zoom optyczny
  • Zakres temperatur od -60°C do 60°C
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny

Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.

Bankowość

Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.

Ochrona środowiska

Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.