Komunikaty PR

Axis wprowadza pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji

2022-08-23  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Axis Communications, lider branży sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek urządzenie AXIS XPQ1785 Explosion-Protected PTZ Camera, czyli pierwszą kamerę z ochroną przeciwwybuchową własnej produkcji. AXIS XPQ1785 to kamera PTZ przeznaczona do monitorowania rozległych obszarów i certyfikowana do użytku w miejscach niebezpiecznych na całym świecie. Fabrycznie zainstalowana aplikacja analityczna do detekcji dymu i ognia zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w zakresie zapobiegania pożarom, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w zastosowaniach związanych z ochroną zdrowia, ale i środowiska.

 

„Większość osób wie, że oferta produktów Axis już od kilku lat obejmuje kamery z ochroną przeciwwybuchową, ale wprowadzenie na rynek pierwszej tego typu kamery wyprodukowanej we własnym zakresie ma istotne zalety. Od teraz już na etapie prac projektowych możemy zoptymalizować każdy aspekt kamery, od procesora ARTPEC, aż po chronioną przed wybuchem obudowę. Klienci mogą być pewni, że zyskują dostęp do zaawansowanych funkcji kamer Axis w połączeniu z zaletami ochrony przeciwwybuchowej” – mówi Jesper Olavi, globalny menedżer produktów, odpowiedzialny w Axis za kamery z ochroną przeciwwybuchową.

 

Nowa kamera ze stali nierdzewnej (316L) ma międzynarodowe certyfikaty Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1/21 do użytku w miejscach niebezpiecznych (zgodnie z normami NEC, CEC, ATEX, IECEx itp.). Dzięki fabrycznie zainstalowanej aplikacji analitycznej, która ostrzega o pojawiającym się dymie, kamera monitoruje obszar zagrożony zapłonem, przyczyniając się do ochrony ludzi i środowiska.

 

Ta wytrzymała kamera z ochroną przeciwwybuchową ułatwia zdalne zabezpieczanie procesów produkcyjnych. Dzięki temu pracownicy muszą udać się do stref zagrożonych wybuchem tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Ponadto, ponieważ kamera może korzystać z zasilania 110–240 V AC, nie jest potrzebne dodatkowe źródło zasilania. Obecność portów RJ45 i SFP ułatwia instalację urządzenia.

 

Olavi kontynuuje: „Ogromne znaczenie ma kontrola nad konstrukcją obudowy, ponieważ projektujemy ją tak, by pasowała do kamery, a nie na odwrót. Dzięki temu obudowa z ochroną przeciwwybuchową nigdy nie będzie ograniczać możliwości kamery Axis, takich jak pole widzenia, szeroki zakres temperatur pracy czy opcje łączności. Ponadto międzynarodowe certyfikaty zapewniają uniwersalność rozwiązania, co przekłada się na krótkie czasy realizacji zamówień, globalną dostępność oraz elastyczność wdrożeń u klientów mających wiele lokalizacji”.

 

„Dzięki samodzielnej produkcji kamer z ochroną przeciwwybuchową możemy zagwarantować ich wydajność i jakość na każdym poziomie, także poprzez integrację cyberzabezpieczeń w całym łańcuchu dostaw. Mamy pełną kontrolę nad całym procesem, w którym wykorzystywane jest niemal 40-letnie doświadczenie produkcyjne”.

 

Najważniejsze cechy kamery AXIS XPQ1785:

  • Międzynarodowe certyfikaty do pracy w miejscach niebezpiecznych
  • Aplikacja analityczna z ostrzeżeniem o dymie
  • Technologie Zipstream i Lightfinder
  • Rozdzielczość HDTV 1080p, 32-krotny zoom optyczny
  • Zakres temperatur od -60°C do 60°C
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.