Komunikaty PR

Bezpieczeństwo i mobilność – notebooki i tablety Fujitsu w nowej odsłonie

2020-07-26  |  12:02
Biuro prasowe
Kontakt

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR



kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Wbudowane systemy bezpieczeństwa, cyfrowa ochrona prywatności danych, większa wydajność i dłuższa żywotność baterii. Fujitsu odświeża ofertę notebooków i tabletów biznesowych oraz wprowadza do swojej oferty LIFEBOOK z procesorami Intel Core 10. Czego jeszcze można się spodziewać po nowym sprzęcie od Fujitsu?

Po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie mobilność – tego można spodziewać się po odświeżonej wersji notebooków biznesowych marki Fujitsu i nowych LIFEBOOKach z wbudowanymi systemami bezpieczeństwa. Zarówno w LIFEBOOKach, jak i w serii tabletów STYLISTIC, aby zwiększyć wydajność, wykorzystano najnowszą wersję procesora Intel Core 10-tej generacji. Aby zapewnić większą elastyczność i mobilność urządzeń zastosowano rozwiązanie Microsoft Modern Standby, dzięki czemu sprzęt niemal natychmiast wybudza się z trybu uśpienia.

Priorytet – bezpieczeństwo

Koncentrując się na bezpieczeństwie, notebook FUJITSU LIFEBOOK U7310 jest wyposażony w najnowsze funkcje ochrony - w tym biometryczne uwierzytelnianie PalmSecure firmy Fujitsu, kamerę na podczerwień, która automatycznie blokuje notebook, gdy użytkownik oddala się od sprzętu oraz nową, fizyczną przesłonę obiektywu, która pozwoli zasłonić wbudowaną kamerę internetową, gdy nie jest używana.

W modelu U7310 wprowadzono również nowy filtr ePrivacy. Po naciśnięciu jednego klawisza notebook przechodzi w tryb „stealth” – to cyfrowa blokada, która uniemożliwi odczyt treści pod niestandardowym kątem przez osoby niepożądane. To narzędzie w walce z cyfrowym snoopingem, który jest problemem dla każdego, kto używa notebooka w miejscu publicznym, gdzie treści na ekranie mogą być podejrzane przez nieupoważnione osoby.

Misja – mobilność

Kolejnym celem obranym przez Fujitsu była mobilność urządzenia, dlatego LIFEBOOKi zostały wyposażone w szereg rozwiązań, zwiększających poręczność i umożliwiających pracę w terenie. Największymi atutami LIFEBOOKa U9310 i LIFEBOOKa U9310X w kwestii mobilności są przede wszystkim 13,3-calowy ekran oraz waga wynosząca zaledwie 930g. Co ważne – mimo znaczącego obniżenia wagi, urządzenie zyskało sprawniejszy procesor i większą żywotność baterii, która umożliwia pracę przez cały dzień bez konieczność zasilania.

Fujitsu wprowadza również na rynek nowy, ultramobilny 13,3-calowy notebook LIFEBOOK U9310 oraz jego hybrydowy odpowiednik - LIFEBOOK U9310X. Mimo, że LIFEBOOK U9310 zyskał nowe, szybsze procesory i charakteryzuje się długą żywotnością baterii, nadal waży zaledwie 920 g, co potwierdza jego miejsce w elitarnej grupie wysokiej klasy notebooków ważących mniej niż 1kg. Model LIFEBOOK 9310 został również zoptymalizowany pod system Windows 10.

LIFEBOOK 9310X to hybrydowy odpowiednik LIFEBOOKa 9310. Zapewnia on komfort pracy, jaką daje notebook z pełną klawiaturą, przy jednoczesnej możliwości złożenia go do płaskiego trybu – tabletu. Jego waga wraz z obudową klawiatury jest niższa niż wielu 10-calowych urządzeń mobilnych.

W podróży zdarzają się różne nieprzewidziane i niepożądane sytuacje. W odpowiedzi na to Fujitsu wzbogaciło obudowę tabletu STYLISTIC Q7310 o dodatkową ochronę, zgodną z normą wodoodporności IP42. W przypadku tego urządzenia, również 13,3-calowego, dostępna jest także stacja dokująca z klawiaturą (2 w 1).

Fujitsu zaktualizowała cykl życia baterii urządzeń z serii LIFEBOOK U9-, U9X, U7- oraz E5, a także serię STYLISTIC Q7. Ceny odświeżonych notebooków i tabletów są uzależnione od modelu i parametrów, a nabyć je będzie można w lipcu 2020 u autoryzowanych dystrybutorów marki Fujitsu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: W dobrym tonie. PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.