Bitdefender: nowa generacja zabezpieczeń dla użytkowników domowych
Bitdefender wprowadził innowacyjne rozwiązania do produktów Antivirus Plus, Internet Security oraz Total Security. Zmiany zwiększają możliwości oprogramowania w zakresie ochrony przed cyberatakami, a także poprawiają komfort oraz wydajność pracy.
Ewolucja i innowacje są częścią DNA Bitdefender od ponad dwóch dekad. Firma opatentowała 80 technologii bezpieczeństwa i była wielokrotnie nagradzana przez niezależne organizacje testujące. Nowe rozwiązania, które pojawiły się w grupie produktów konsumenckich są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane zarówno przez klientów, jak i partnerów handlowych firmy. Użytkownicy oczekują od systemów bezpieczeństwa nie tylko skutecznej ochrony, ale również przyjaznej obsługi. Dlatego też najnowsze wersje Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Internet Security oraz Bitdefender Total Security posiadają nowy, ujednolicony interfejs ułatwiający znajdowanie najbardziej potrzebnych funkcji, niezależnie od obsługiwanego urządzenia czy systemu operacyjnego. Część zmian poprawia komfort pracy użytkownika, ale są też nowinki zwiększające skuteczność walki z malwarem. Bitdefender cały czas pracuje nad udoskonalaniem algorytmów uczenia maszynowego. Ich rolą jest radzenie sobie ze stale rosnącą liczbą ataków, a także dokładne wykrywanie zagrożenia, zanim zdąży on uszkodzić system użytkownika. Obecnie Bitdefender posiada w swojej bazie miliard próbek malware’u.
Jedna z kluczowych zmian dotyczy skanowania i wykrywania luk oraz błędów konfiguracyjnych występujących w systemach operacyjnych oraz aplikacjach. Vulnerability Scanner naprawia każdą odnalezioną lukę oraz poprawia błędy konfiguracyjne, dzięki czemu hakerzy nie mogą wykorzystać tego typu podatności. Z kolei funkcja „ocena urządzenia po instalacji” łączy szybkie skanowanie i wykrywanie luk, zarówno pod względem potencjalnych zagrożeń, jak i śladów przeprowadzonych ataków (np. Trickbot, Emotet, AgentTesla).
Ochrona prywatności
W obecnych czasach, kiedy wiele osób wykonuje pracę w domu, posiadanie niezawodnego i bezpiecznego połączenia VPN stało się normą. Najnowsza odsłona VPN jest o 25 proc. szybsza i posiada internetowy wyłącznik awaryjny, który zawiesza ruch w przypadku zerwania połączenia. Wprawdzie rozwiązanie Premium VPN jest samodzielnym produktem, niemniej znajduje się też w produktach konsumenckich. To ograniczona wersja, która pozwala na przesyłanie do 200 MB danych dla każdego urządzenia, można ją wykorzystać m.in do celów testowych.
Nowa generacja oprogramowania Bitdefender adresowanego dla użytkowników indywidualnych pozwala na ochronę danych i prywatności użytkownika, niezależnie od tego czy jest to system operacyjny Windows, Mac OS, Android, a nawet iOS.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.