CES 2021: TP-Link przedstawia nowe urządzenia dla firm i klientów indywidualnych
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Tegoroczne portfolio TP-Link wzbogacone zostało m.in. o nowy model wielokrotnie nagradzanego
i cenionego przez użytkowników systemu WiFi Mesh serii Deco. Uhonorowany nagrodą CES 2021 Innovation Awards Deco Voice X20 zapewnia prędkości dochodzące do 1800 Mb/s w dwóch pasmach. Każda jednostka została wyposażona w dwa gigabitowe porty WAN/LAN. Wbudowany inteligentny głośnik Alexa umożliwia korzystanie i kontrolowanie sieci Wi-Fi w całym domu za pomocą komend głosowych. Pozwala także na inteligentne zarządzanie domem, strumieniowe przesyłanie muzyki oraz obsługę wiadomości i połączeń Alexa.
Do rodziny produktów TP-Link dołączyły także urządzenia w standardzie WiFi 6E: systemy Mesh Deco X96, Deco X76 Plus z funkcją huba dla inteligentnych urządzeń, routery Archer AX96 oraz Archer AX206
z portami 10G. Wszystkie wymienione urządzenia obsługują pasmo 6 GHz zarezerwowane dla standardu WiFi 6E, co znacząco zwiększa przepustowość sieci bezprzewodowej.
Pierwsze z urządzeń – domowy system mesh Deco X96 oferuje prędkość do 7800 Mb/s w trzech pasmach. Każda jednostka Deco X96 została wyposażona w dwa pory WAN/LAN – gigabitowy oraz 2,5G. Nad wydajnością sieci czuwa szereg technologii wspomagających – m.in. MU-MIMO 4x4, OFDMA
i Beamforming. Za bezpieczeństwo sieci odpowiada system TP-Link HomeShield, w skład którego wchodzą antywirus od Aviry, QoS, zaawansowane opcje kontroli rodzicielskiej oraz ochrona urządzeń IoT w czasie rzeczywistym. Z kolei osiągający prędkości do 5400 Mb/s w trzech pasmach Deco X76 Plus może także pełnić funkcję smart huba, stając się tym samym centrum inteligentnego domu i umożliwiając kontrolę nad wszystkimi urządzeniami w sieci za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji.
Szczególną uwagę w tegorocznej ofercie TP-Link zwracają trzyzakresowy router WiFi 6E Archer AX96, zapewniający łączną przepustowość do 7800 Mb/s oraz Archer AX206 osiągający niesamowitą łączną prędkość aż do 11000 Mb/s. Wyposażony w porty 10G Archer AX206 wzbogacono o zaawansowane technologie Multi-Gig, OFDMA oraz MU-MIMO, które eliminują opóźnienia, a także ułatwiają przesyłanie danych doi z wielu urządzeń jednocześnie.
Wszystkie wyżej wymienione urządzenia zostały wyposażone w system TP-Link HomeShield.
TP-Link HomeShield to najwyższej jakości usługa, która zapewnia bezpieczeństwo sieci domowej oraz chroni urządzenia inteligentnego domu. W skład systemu wchodzą antywirus od Aviry, QoS, zaawansowane opcje kontroli rodzicielskiej oraz ochrona urządzeń IoT w czasie rzeczywistym. Wbudowany antywirus od Aviry zabezpieczna nie tylko sam router, ale także wszystkie podłączone do sieci urządzenia, które samodzielnie nie mogą zostać objęte ochroną antywirusową – np. urządzenia smart home. Dzięki QoS użytkownik może przydzielić więcej pasma urządzeniom, które są dla niego najważniejsze – tak, by w pełni korzystać z ich możliwości. Ustalanie priorytetów dla wybranych działań, takich jak transmisja strumieniowa, granie i surfowanie online oraz rozmowy wideo jest szybkie i proste. Rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej są w pełni zarządzane z poziomu aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, aby ustawić filtry i zablokować nieodpowiednie treści, ustawić limity spędzenia czasu online dla poszczególnych urządzeń czy sprawdzić historię odwiedzonych witryn. Skaner działający w czasie rzeczywistym automatycznie monitoruje stan urządzeń IoT oraz ostrzega o problemach z bezpieczeństwem. HomeShield blokuje też złośliwe adresy URL i inne potencjalne zagrożenia oraz naprawia luki w sieci. Zapobiega także atakom DDoS, rejestrując nieprawidłowy ruch przychodzący i odrzucając żądania z podejrzanych adresów IP. Dodatkowo HomeShield generuje raporty, które pomagają uzyskać pełną wiedzę na temat działania sieci domowej, np. analiza czasu online, czy analiza istniejących zagrożeń.
TP-Link zaprezentował także pierwszy w ofercie system mesh, który pracuje w technologii szerokopasmowego internetu 5G. Deco X80-5G zapewnia prędkości sieci bezprzewodowej do 6000 Mb/s w dwóch pasmach. Urządzenie wyposażono w dwa porty WAN/LAN – gigabitowy oraz 2,5G. Ponadto Deco X80-5G wspiera technologie VoLTE / VoIP.
W 2021 roku TP-Link wprowadzi także do sprzedaży nowe punkty dostępowe w standardzie WiFi 6. Urządzenia dedykowane zwłaszcza klientom biznesowym współpracują z systemem Omada SDN. Dzięki nim konfiguracja i zarządzanie siecią będą jeszcze prostsze i bardziej wydajne. Do rodziny urządzeń Omada SDN WiFi 6 dla firm dołączają access pointy: EAP680 HD, EAP615-Wall oraz EAP610-Outdoor.
Pierwszy z nich, trzypasmowy punkt dostępowy WiFi 6 EAP680 HD przeznaczony jest do montażu sufitowego i zapewnia użytkownikom wysoką prędkość bezprzewodową dochodzącą do 6000 Mb/s. Urządzenie posiada port 10G oraz obsługuje zasilanie PoE++, dzięki któremu znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla AP nie będzie stanowiło żadnego problemu.
Drugi access point (do montażu ściennego) EAP615-Wall oferuje prędkości do 1800 Mb/s w dwóch pasmach. Wyposażono go w cztery gigabitowe porty Ethernet (1 port uplink + 3 porty downlink), w tym jeden port downlink z obsługą PoE pass-through, przeznaczony do zasilania urządzeń przewodowych.
Z kolei przeznaczony do montażu na zewnątrz budynków i odporny na warunki atmosferyczne EAP610-Outdoor zapewnia prędkości do 1800Mb/s w dwóch pasmach.
Wśród zaprezentowanych nowości znalazł się także 5-portowy przełącznik 10G TL-SX105 typu desktop. Urządzenie posiada funkcję automatycznej negocjacji połączeń, która zapewnia optymalną wydajność. Komponenty przełącznika zostały osłonięte metalową obudową wysokiej jakości, zapewniającą trwałość produktu. Kompaktowe rozmiary urządzenia ułatwiają jego montaż.
TP-Link nie zapomniał także o ofercie skierowanej do dostawców usług internetowych. Podczas tegorocznych targów CES TP-Link przedstawił rozwiązane dedykowane operatorom - Deco ISP Cloud, czyli specjalne oprogramowanie oparte na chmurze, służące do zdalnego, centralnego monitorowania
i zarządzania urządzeniami serii Deco w domach klientów.
***
Cena i dostępność produktów:
Nowe produkty TP-Link będą sukcesywnie wprowadzane w 2021 roku i oferowane w konkurencyjnych cenach. Więcej informacji: https://www.tp-link.com/exhibition/ces/.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.