Commvault po raz dziewiąty liderem w raporcie firmy Gartner

Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Commvault po raz dziewiąty liderem w raporcie firmy Gartner pt. „Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions”
— Przedsiębiorstwo uzyskało też najwyższe oceny we wszystkich obszarach zastosowań w raporcie firmy Gartner zatytułowanym „Critical Capabilities for Data Center Backup and Recovery Solutions” na rok 2020 —
Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformował, że firma Gartner zaliczyła go do grona liderów w swoim raporcie „Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions”[1], który dotyczy rozwiązań do tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych w centrach przetwarzania danych. Analitycy Gartner ocenili firmę Commvault pod względem kompletności wizji i zdolności do jej realizacji.
Firma Commvault już dziewiąty raz z rzędu znalazła się wśród liderów w klasyfikacji firmy Gartner dotyczącej rynku rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych.
Oprogramowanie Commvault Complete™ Backup & Recovery otrzymało też najwyższe oceny we wszystkich obszarach zastosowań — tj. w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych — w opracowanym przez firmę Gartner raporcie „Critical Capabilities for Backup and Recovery Solutions”[2], poświęconym kluczowym funkcjom rozwiązań do tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych. W kategorii chmur publicznych uzyskało 4,15 punktu na 5 możliwych.
Commvault Complete™ Backup & Recovery to najwszechstronniejsza oferta rozwiązań do zarządzania danymi na rynku. Obsługuje najszerszą gamę aplikacji, baz danych, środowisk chmur publicznych, systemów operacyjnych i hiperwizorów, systemów NAS i macierzy pamięci masowej klasy podstawowej wśród wszystkich dostawców ocenionych w raporcie Gartner.
Według firmy Gartner rozwiązania Commvault chronią też więcej instancji maszyn wirtualnych w chmurach publicznych niż narzędzia innych dostawców poddane ocenie w raporcie Magic Quadrant. Ta czołowa pozycja ma newralgiczne znaczenie, ponieważ coraz więcej klientów decyduje się na przejście do chmury i oczekuje od firmy Commvault ochrony ich obciążeń.
„Uznanie ze strony analityków firmy Gartner w raportach Magic Quadrant i Critical Capabilities potwierdza naszym zdaniem, że jesteśmy w stanie bezpośrednio sprostać rosnącym potrzebom współczesnych przedsiębiorstw w zakresie zarządzania danymi” — powiedział Sanjay Mirchandani, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault. „Pomagamy klientom rozwiązywać złożone problemy za pomocą najbardziej zintegrowanego produktu w branży. Dzięki obsłudze największej gamy systemów operacyjnych, hiperwizorów, baz danych, macierzy pamięci masowej i dostawców chmury umożliwiamy klientom zaspokajanie aktualnych potrzeb i przygotowanie się na przyszłość”.
Jak stwierdzili analitycy firmy Gartner, „rynek rozwiązań do tworzenia i kopii zapasowych i odtwarzania danych przechodzi obecnie zasadnicze zmiany. Producenci, którzy chcą osiągnąć długofalowy sukces, muszą zadbać o spełnienie dotychczasowych wymagań stawianych tradycyjnym rozwiązaniom do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych, a jednocześnie postarać się o lepsze wykorzystanie nowych aplikacji, hiperwizorów, technologii replikacji i tworzenia obrazów stanu oraz rozwiązań działających w chmurze publicznej, jak również o lepszą integrację z tymi technologiami. Kluczową cechą liderów jest umiejętność przedstawienia, w jaki sposób spełnią nowe wymagania w ramach swojej wizji rozwiązań do zarządzania odtwarzaniem. Można się spodziewać, że liderzy jako grupa otrzymują najwięcej ofert kupna i skutecznie zdobywają nowych klientów. Nie oznacza to jednak, że o byciu liderem decyduje przede wszystkim duży udział w rynku. Liderzy to dostawcy strategiczni i dobrze przygotowani na przyszłość, którzy z powodzeniem zaspokajają potrzeby średnich i dużych centrów przetwarzania danych”.
Więcej informacji i bezpłatne egzemplarze obu raportów firmy Gartner z lipca 2020 r. („Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Software” i „Critical Capabilities”) można znaleźć na stronie https://www.commvault.com/itleaders.
[1] Gartner, raport „Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Solutions”, Santhosh Rao, Nik Simpson, Michael Hoeck, 20 lipca 2020 r. Raport ukazywał się wcześniej m.in. pod tytułami „Magic Quadrant for Enterprise Backup Software and Integrated Appliances” i „Magic Quadrant for Enterprise Backup/Recovery Software”.
2 Gartner, raport „Critical Capabilities for Data Center Backup and Recovery Solutions”, Nik Simpson, Santhosh Rao, Jerry Rozeman, Michael Hoeck, 20 lipca 2020 r.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.